Poznaj organizacje, którym możesz przekazać 1,5 procent swojego podatku


2023-03-16
Tych, którzy zastanawiają się, na jaki cel przekazać 1,5 proc. podatku, Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo zaprasza do udziału w akcji pod hasłem „Pomagam, bo lubię”.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się 18 marca w pasażu galerii handlowej będzie można poznać bliżej wybrane organizacje pożytku publicznego – fundacje stowarzyszenia i organizacje pozarządowe oraz porozmawiać z ich przedstawicielami. Akcji będzie towarzyszył konkurs dla dzieci.

 

Zaledwie dwa miesiące pozostały na złożenie rocznych deklaracji podatkowych. Ten obowiązek można wykorzystać, by bez większego wysiłku pomóc potrzebującym, wpisując w odpowiednią rubrykę rocznej deklaracji numer danej organizacji pożytku publicznego (OPP). Warto wiedzieć, czym obecnie zajmują się organizacje, na działalność których można przeznaczyć 1,5 proc. podatku. Będzie można to zrobić już w najbliższą sobotę 18 marca od godziny 12.00 do godziny 17.00 w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. 

POZNAJ ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO

Podczas spotkania swoją działalność przybliżą Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni im. Piotra Karlińskiego, Fundacja Pełna Ciepła, Fundacja Aktywizacja Filia w Szczecinie, Fundacja Mam Dom, Fundacja HUMANUM B(est), Fundacja Life Surfers oraz Stowarzyszenie Pomocy Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych.

W trakcie wydarzenia będzie można porozmawiać z osobami, które na co dzień działają w fundacjach, stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych, pomagając osobom potrzebującym. To doskonała okazja, by poznać bliżej te instytucje i znaleźć odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące możliwości przekazywania OPP 1,5 procent podatku. Organizacje będzie można wesprzeć również przez przekazanie datków, udział w licytacjach oraz zakup rękodzieła, gier planszowych czy książeczek dla dzieci dostępnych na odbywającym się w ramach wydarzenie kiermaszu. Chętni będą mogli zapisać się na konsultacje psychologiczne oraz zapoznać się z ofertami pracy dla osób z niepełnosprawnościami. 

Na dzieci, które będą towarzyszyły rodzicom czeka niespodzianka – występ iluzjonisty, który jest na co dzień wolontariuszem Fundacji HUMANUM B(est).

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI 

Akcji będzie towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci, poprzez który organizator chce przekonywać, że warto pomagać, bo dzięki temu wszyscy zyskują!

W dniu akcji należy przynieść do Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo na prace plastyczne w formacie A4 wykonane dowolną techniką plastyczną, które zilustrują nasze hasło „Pomagam, bo lubię. Uczestnicy mają za zadanie pokazać, co dla nich oznacza pomaganie, jakie są ich myśli i emocje związane z tym działaniem. Co daje pomaganie innym i tym, którzy pomoc niosą. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież do 16 r.ż. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo. 

Pracę można wykonać w domu czy szkole lub w trakcie akcji „Pomagam, bo lubię” przy specjalnym stanowisku w pasażu galerii handlowej. Do wygrania będą bilety do popularnych miejsc w Szczecinie! Nagroda główna do voucher na godzinny pobyt w Salonie VR Planet, a laureaci II i III miejsca otrzymają podwójne wejściówki do Be Happy Museum. 

Zwycięzcę wyłoni jury, w skład którego wejdą przedstawiciele fundacji i organizacji biorących udział w akcji. Dodatkowo reprodukcja jego pracy znajdzie się na kubku, który w ciągu miesiąca od zakończenia konkursu trafi na licytację na rzecz jednej z fundacji biorących udział w akcji „Pomagam, bo lubię” w naszej galerii handlowej”.  

Akcja „Pomagam, bo lubię” odbędzie się 18 marca w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo, Ustowo 45 koło Szczecina. Z organizacjami będzie można spotkać się od godziny 12.00 do godziny 17.00


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl