Pracownicy SOFTSWISS podczas akcji ,,Sprzątanie Świata" zebrali 50 worków śmieci


Pracownicy SOFTSWISS podczas akcji ,,Sprzątanie Świata" zebrali 50 worków śmieci
2023-09-22
SOFTSWISS, międzynarodowa firma z branży IT, która rozwija swoje centra programistyczne w Poznaniu i w Warszawie, udzieliła wsparcia corocznej akcji ekologicznej ,,Sprzątanie Świata” oczyszczając miejskie ulice.


25 pracowników firmy uzbroiło się w rękawiczki i worki na śmieci, żeby posprzątać w centrum Poznania niezabudowany teren pomiędzy dworcem i dzielnicą biurową Nowy Rynek. W ciągu kilku godzin specjalistom z SOFTSWISS udało się zapełnić różnymi odpadami komunalnymi, które zanieczyszczały teren zielony, ponad 50 worków. Szklane i plastikowe butelki, kable, stare ubrania, obuwie, opakowania od produktów, części urządzeń domowych – wszystko to pracownicy firmy z branży IT znajdowali w trawie i w gęstwinie krzaków, a potem przekazali do utylizacji służbom komunalnym.  

Ta akcja ekologiczna tradycyjnie odbywa się w Poznaniu w ramach międzynarodowej inicjatywy ,,Światowy Dzień Sprzątania”. Z roku na rok liczba osób, chcących wesprzeć miejską akcję tylko rośnie. Wiosną bieżącego roku miasto było oczyszczane od śmieci przez 150 grup mieszkańców, którym udało się zebrać 40 ton odpadów. Rezultaty jesiennej akcji, którą przeprowadzono pod hasłem ,,Sprzątanie świata łączy ludzi” z udziałem zespołu światowego producenta oprogramowania, będzie można ocenić dopiero za jakiś czas.

  - W imieniu administracji miasta dziękujemy firmie SOFTSWISS za udział w akcji. Bardzo się cieszymy, że udało się jej zebrać taką ilość śmieci,  — komentuje Filip Suchecki, przedstawiciel Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania — W tym roku w akcji wzięło udział 130 zespołów, a odpady zebrane w czasie wszystkich działań zostały zgrupowane w blisko 180 punktach na terenie całego miasta. Takie imprezy są nakierowane nie tylko na wspólne oczyszczanie środowiska, ale także na zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zaśmiecenia terenów ogólnodostępnych i podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Poznania. Z perspektywy czasu widoczne są rezultaty naszych działań, ilość zebranych śmieci się zmniejsza.

- Nasi pracownicy z przyjemnością wsparli ideę udziału w zakrojonym na szeroką skalę sprzątaniu miasta. Wśród nich byli także ci, którzy przyszli ze swoimi dziećmi To bardzo ważne, przecież w ten sposób każdy nie tylko poczuł się uczestnikiem ważnej inicjatywy ekologicznej, ale także pokazał przykład dorastającemu pokoleniu. Poznań jest pierwszym miastem na terenie Polski, w którym nasza firma otworzyła swoje centrum programistyczne. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do miejsca, w którym mieszkają i pracują nasi specjaliści. Dlatego właśnie dbanie o jego czystość jest także naszym obowiązkiem, – mówi Maciej Wieczorek, Dyrektor Zarządzający polskim oddziałem SOFTSWISS. 


Międzynarodowa akcja ekologiczna ,,Sprzątanie Świata” odbywa się w trzecią sobotę września w wielu krajach świata i w naoczny sposób pokazuje, jaki wpływ na ekologię ma nawet niewielki wkład każdego człowieka. Za początek tej inicjatywy przyjmuje się 2008 rok, kiedy w Tallinie 50 tysiącom wolontariuszy w ciągu pięciu godzin udało się zebrać 10 tysięcy ton śmieci. Dobry przykład natchnął także innych ochotników na całym świecie. Przez całą historię istnienia tej akcji ekologicznej wzięło w niej udział 20 milionów ludzi, a ilość zebranych odpadów przekroczyła 560 tysięcy ton.
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SmartContent

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl