Prestiżowe Bernadovo wychodzi z ziemi!


2022-11-24
Realizacja prestiżowej inwestycji Bernadovo w Gdyni nabiera tempa. Ekologiczne osiedle realizowane przez BPI Real Estate Poland odpowiada na potrzeby wznoszenia coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich oraz wprowadzaniu rozwiązań sprzyjających transformacji energetycznej.

Ekologiczne, bo realizowane zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie VERY GOOD, osiedle Bernadovo powstaje przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. Jest to drugi w Trójmieście i ośmy w Polsce projekt mieszkaniowy w portfolio belgijskiego dewelopera.  Inwestycja współgra z wyjątkowym sąsiedztwem - Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Dlatego też idea przenikania się lasu i budynków stanowi oś całej koncepcji ekskluzywnego osiedla, w ramach którego powstanie 18 kameralnych budynków z 108 apartamentami o podwyższonym standardzie o powierzchni od 43 do 146 mkw. z przynależnymi ogródkami, balkonami lub, w przypadku apartamentów położonych na najwyższych piętrach, tarasami o powierzchni nawet do 80 mkw..

- Nasza gdyńska inwestycja powstaje z zastosowaniem rozwiązań, które poprawiają efektywność energetyczną i pozytywnie wpływają na aspekty ekologiczne. Zaliczyć można do nich m.in. instalację fotowoltaiczną na dachu każdego z budynków, nowoczesne i energoszczędne windy,  duże okna w każdym apartamencie maksymalizujące dopływ światła słonecznego, linie kroplujące do podlewania roślinności wewnątrz osiedla, także oświetlenie LED w częściach wspólnych. Na uwagę zasługuje fakt, że 100% wody opadowej będzie zagospodarowane na terenie naszej inwestycji- opowiada Piotr Jarzębowski, Project Manager w BPI Real Estate Poland.

Troska o środowisko naturalne, zrównoważony rozwój czy zmniejszenie śladu węglowego w przypadku BPI Real Estate Poland to nie są tylko puste słowa, a belgijski deweloper ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka (działająca na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich  inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację  lokali o powierzchni 25 535 mkw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę i/lub wybudowała łącznie 81 085 mkw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych. Jest to zgodne z wartościami i nową strategią biznesową firmy.

- Projektując miasta przyszłości musimy mieć odwagę i podejmować decyzje, których celem jest realizowanie coraz bardziej zrównoważonych inwestycji deweloperskich" -  powiedział ostatnio Jacques Lefèvre, Prezes BPI Real Estate z siedzibą w Brukseli.

Inwestycja Bernadovo w Gdyni jest dowodem na to, że BPI Real Estate również wdraża tą ambitną misję w Polsce.

Innym atutem osiedla, również o aspekcie ekologicznym  jest specjalnie zaprojektowana przestrzeń dla mieszkańców, która będzie obfitowała w zieleń oraz elementy małej architektury sprzyjając integracji sąsiedzkiej, a także relaksowi niemal na łonie natury.  

- To co czyni nasz projekt wyjątkowym jest las o powierzchni blisko 2 hekatrów do wyłącznego użytku przyszłych mieszkańców. Ten prywatny las będzie zagospodarowany ścieżkami spacerowymi i elementami  małej architektury przeznaczonymi do rekreacji i wypoczynku.  Co istotne, teren ten nie jest częścią graniczącego z naszą działką Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, ale projektując Bernadovo bardzo zależało nam na tym, aby te dwa tereny zielone stanowiły swoje naturalne uzupełnienie. Ponadto, co warto zaznaczyć teren ten, zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, jest wyłączony z zabudowy, więc w przyszłości nie ma możliwości, aby powstały tam nowe budynki. Z ciekawych innowacji szanujących sąsiedztwo dzikiej przyrody warto wymienić takie rozwiązania jak pozostawienie w ogrodzeniu przejść o wysokości 20 cm względem poziomu terenu, w celu ułatwienia migracji małych zwierząt; jak również szyby w oknach o współczynniku odbicia dobrane tak, aby zapobiec rozbiciu się o nie ptaków - dodaje Piotr Jarzębowski.

Projekt ekologicznego osiedla Bernadovo uwzględnia również podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z licznych udogodnień dla mieszkańców warto wymienić: system smart home w każdym apartamencie, salę klubową i fitness, rowerownie, stojaki na rowery przy każdym budynku, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także specjalne punkty do mycia jednośladów lub czworonożnych pupili w każdej z hal garażowych.   

Ceny apartamentów w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Bernadovo wynoszą średnio 20 000 PLN/ mkw.

Gdyńska inwestycja jest w całości finansowana ze środków własnych dewelopera. Generalnym wykonawcą projektu jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland (Jest to ogromny atut zapewniający terminowość realizacji projektu).

Zakończenie budowy Bernadova zaplanowane jest na drugi kwartał 2024 roku.

Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie: https://bernadovo.pl/  

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33]  lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach - w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły - w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym,  dobrą  architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

O BPI Real Estate Poland

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo we współpracy z firmą Revive, BPI Real Estate Poland planuje realizacje wieloetapowej inwestycji typu mixed-use na poznańskim Łazarzu.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie:

www.bpi-realestate.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl