Program węglowy Agreena w portfolio Chemirolu


2023-05-10
PUH Chemirol sp. z o. o. i Agreena ApS podpisały porozumienie, które ma na celu wsparcie polskich plantatorów w uzyskaniu certyfikatów węglowych opartych na przyjaznych dla klimatu praktykach rolniczych.

Rolnictwo węglowe to temat dynamicznie rozwijający się w europejskim rolnictwie. Również polscy rolnicy mogą skorzystać z rozwiązań, które wiążą regeneracyjne metody uprawy z dodatkowym źródłem dochodów dla gospodarstw. PUH Chemirol sp. z o. o. i Agreena ApS podpisały porozumienie, które ma na celu wsparcie polskich plantatorów w uzyskaniu certyfikatów węglowych opartych na przyjaznych dla klimatu praktykach rolniczych.

 

Tematyka niskoemisyjności upraw z impetem wkracza na polski rynek produktów i usług dla rolnictwa. Od wiosny tego roku polscy rolnicy korzystający z rozwiązań czołowego dostawcy innowacji, doradztwa i środków produkcji rolniczej – Grupy Kapitałowej „Chemirol” zyskają również dostęp do oferty programu węglowego, światowego lidera w tym zakresie – duńskiej firmy Agreena.

 Rolnictwo węglowe polega na wspieraniu praktyk rolniczych, które m.in. zwiększają składowanie węgla w glebie, magazynują CO2 z atmosfery w roślinach oraz zmniejszają emisję tego gazu.  Ściśle wiąże się ono z koniecznością planowania stosowania środków produkcji, ochrony i nawożenia, ponieważ tzw. praktyki regeneracyjne oznaczają stopniowe odchodzenie od konwencjonalnych metod uprawy przy równoległym wsparciu tego procesu odpowiednio dobraną techniką ochrony i nawożenia.

 Każda innowacja ma szanse wdrożenia na gruntach rolnych jedynie w ścisłej współpracy z wiarygodnym partnerem gwarantującym bliskie rolnikowi doradztwo. Dlatego cieszymy się, że nasz program węglowy trafi do szerokiego portfolio usług PUH Chemirol sp. z o. o. – mówi Sebastian Balcerak, lider Agreena ds. rynku środkowoeuropejskiego.

 Potwierdzeniem przejścia do praktyk regeneracyjnych jest zbywalny certyfikat węglowy wydawany w oparciu o międzynarodowo uznane standardy. Certyfikat to po prostu wyrażona w jednostkach CO2 pula zredukowanych przez rolnika emisji gazów cieplarnianych w uprawie. Ma on również swoją wartość rynkową i w przeliczeniu na hektar pozwala rolnikom – w zależności od tempa konwersji - osiągnąć dodatkowe dochody rzędu 65 EUR/ha. Uzyskaniu certyfikacji i otrzymaniu płatności służy właśnie prosta w obsłudze platforma www.agreena.com, w której polscy rolnicy mogą wybrać jako swojego doradcę PUH Chemirol.

  PUH Chemirol sp. z o. o. oferuje wyłącznie bezpieczne i sprawdzone rozwiązania, dlatego program węglowy oparty na uznanych, światowych metodach certyfikacji, obecny w kilkunastu państwach europejskich trafia do naszego portfolio. Zapraszamy wszystkich współpracujących z nami rolników do kontaktu z Doradcami Klienta Chemirolu ws. wdrożenia w ich gospodarstwach programu węglowego Agreena – dodaje Marek Dereziński Doradca Zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Rolnictwo węglowe ma pomóc w osiągnięciu neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Otrzymując certyfikat węglowy rolnik osiąga nie tylko na korzyści środowiskowe, ale również wymierne korzyści finansowe.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika Dawidejt

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl