Promotech KM inwestuje i zatrudnia. Mimo kryzysu


Promotech KM inwestuje i zatrudnia. Mimo kryzysu
2023-03-10
Ten rok upłynie Promotechowi KM pod znakiem inwestycji, m.in. w dalszą robotyzację i optymalizację produkcji. Oznacza to również wzrost zatrudnienia.

Pierwszy robot spawalniczy w łapskiej spółce został wdrożony w ubiegłym roku; w tegorocznych planach jest utworzenie kolejnego stanowiska zautomatyzowanego spawania. Spółka jest obecnie na etapie finalizowania zakupu nowego urządzenia.

- Zastosowanie robotów powoduje lepszą efektywność produkcji, a co za tym idzie - będziemy w stanie sprawniej realizować zlecenia - mówi Krzysztof Sokołowski, prezes Promotechu KM. - Ważnym argumentem jest też jakość i powtarzalność produkcji ; wiele naszych wyrobów produkujemy seryjnie, dlatego też roboty pozwalają nam na większą wydajność produkcji. Od razu chciałem wyjaśnić, że to nie oznacza, że automatyzację wprowadzamy kosztem miejsc pracy – wprost przeciwnie, będziemy wręcz szukać ludzi do obsługi stanowisk, które współpracują ze stanowiskami zrobotyzowanymi.

Kolejna tegoroczna inwestycja Promotechu KM to laserowa wycinarka do blach, która zastąpi dotychczas używane, 10-letnie urządzenie.

- Dzięki temu nie tylko przyspieszymy procesy cięcia, ale także obniżymy koszty – bo nowe urządzenie jest energooszczędne i co za tym idzie, bardziej proekologiczne – dodaje prezes.

W ten trend wpisuje się także inwestycja w panele fotowoltaiczne. Energia będzie wykorzystywana przy procesach produkcyjnych.

- Oczywiście nie pokryje to w 100 proc. naszego zapotrzebowania na energię, ale pomoże w znacznym stopniu obniżyć jej koszty, co w sytuacji rosnących cen prądu i gazu ma bardzo duże znaczenie – dodaje prezes Sokołowski.

W sumie Promotech KM zamierza przeznaczyć w tym roku 4 mln zł na inwestycje, z czego część będzie sfinansowana z funduszy unijnych.

Wzrost produkcji pociągnie za sobą wzrost zatrudnienia - firma będzie potrzebować operatorów pras, ślusarzy, a także technologów. W efekcie stan zatrudnienie zwiększy się z 93 do ok. 100 osób.

Łapska spółka ma za sobą bardzo dobry rok, który pod względem sprzedaży był najlepszy w historii firmy – wielkość osiągniętego przychodu to ponad 22,6 mln zł. Ten rok zapowiada się również obiecująco.

 

Promotech KM zajmuje się produkcją maszyn, obróbką metali oraz małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów krajowych i zagranicznych. Rozbudowany i wszechstronny park maszynowy firmy pozwala na realizację kompleksowych usług, związanych z wytwarzaniem zarówno mało- jak i wielkoseryjnych elementów oraz produkcję kompletnych wyrobów pod marką kontrahenta.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzenas

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl