Radiofrekwencja mikroigłowa - na czym polega i jakie są jej efekty?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Radiofrekwencja mikroigłowa - na czym polega i jakie są jej efekty?
2023-07-09
Zabiegi kosmetyczne są w stanie przywrócić skórze młody wygląd i zmniejszyć widoczność niedoskonałości. Jednym z zabiegów, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry, jest frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa.

Wskazaniem do ej zabiegu są m.in. blizny i rozstępy. Kiedy można wykonać zabieg rf mikroigłowej i kto może z niego skorzystać?                                                                                                                                                                                                                   
1. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław - co to takiego?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

2. Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

3. Jakie są wskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

4. Jakie efekty przynosi zabieg radofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg kierowany do osób dorosłych w każdym wieku. Mogą wykonać go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak to głównie panie umawiają się na niego w celu redukcji blizn lub rozstępów na ciele. Jak działa frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa? Jakie są korzyści z jej wykonania?



Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław - co to takiego?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który polega na wykonaniu głębokiego liftingu. W jego trakcie następuje kontrolowane przegrzanie tkanek w celu pobudzenia produkcji nowych białek kolagenowych. Podgrzaniu ulega zarówno naskórek, jak i skóra właściwa. Dzięki temu zabieg oddziałuje na wszystkie warstwy skóry, a nie jedynie na jej zewnętrzną część jak np. kremy i balsamy. Wraz z chwilą rozpoczęcia procesów przebudowy skóry ciało stopniowo odzyskuje gładkość i jędrność, a rozstępy znikają.



Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław należy do nowej oferty medycyny estetycznej. Niektórzy uważają, że może stać się alternatywą dla usług chirurga plastycznego. Dzięki niej w okolicy zabiegowej dochodzi do intensywnej regeneracji tkanek. Impulsy z głowicy frakcyjnej połączone z działaniem fal radiowych tworzą precyzyjne strumienie, które docierają w wybrane miejsce w trakcie mikronakłuwania. W trakcie radiofrekwencji mikroigłowej wiemy dokładnie, gdzie trafia strumień i na które tkanki oddziałuje.

W medycynie estetycznej radiofrekwencję frakcyjną mikroigłową nazywa się też termoliftingiem. Zabieg jest bezpieczny, gdyż nie występuje w nim ryzyko poparzeń (jak np. w przypadku lasera) i pojawienia się przebarwień na skórze. Skóra zachowuje swój naturalny odcień i jest odpowiednio nawilżona, co chroni przed jej łuszczeniem. Zabieg można wykonać nawet latem, gdyż skóra po jego przeprowadzeniu nie wymaga pełnej ochrony przed słońcem. 



Jakie są wskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest słaba kondycja skóry. Dzięki niemu można ograniczyć widoczność zmarszczek i blizn, gdyż zabieg pobudza produkcję elastyny i kolagenu. Zmarszczki głębokie wygładzają się, a powstawanie nowych zmarszczek jest zredukowane do minimum. Równie dobrze zabieg można przeprowadzić na blizny po trądziku, operacjach i wypadkach oraz na rozstępy, grudki i nierówności na skórze, które pojawiły się w trakcie ciąży i karmienia piersią. Zabieg redukuje również cellulit, przebarwienia i uszkodzenia skóry przez słońce. Wykorzystuje się go również w terapii nadpotliwości.

Radiofrekwencję można przeprowadzić na dowolną partię ciała. Jest bezpieczna zarówno w przypadku grubszej skóry na brzuchu, pośladkach i udach, jak i cieńszej na dekolcie i twarzy. Stopień nagrzewania tkanek można dostosować do grubości skóry i problemów, które chce się z niej usunąć, by ograniczyć dyskomfort w trackie i po zabiegu. Przeprowadzenie radiofrekwencji jest dzięki temu bezpieczne nawet w przypadku utraty jędrności skóry wokół oczu i pogroszeniu owalu twarzy. W trakcie zabiegu skóra przygotowuje się do produkcji kolagenu, dlatego nie wszystkie efekty są widoczne od razu. Nieoperacyjny lifting sprawia, że włókna kolagenowe zaczynają się tworzyć na nowo, dlatego ostateczny efekt zauważa się dopiero po jakimś czasie.



Jakie efekty przynosi zabieg radofrekwencji mikroigłowej?

Efekty odbudowy struktury kolagenowej to przede wszystkim widoczna poprawa napięcia skóry i jej jędrności. Skóra odzyskuje gładkość i elastyczność oraz staje się grubsza, co podnosi jej odporność na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Radiofrekwencja redukuje blizny, rozszerzone pory, rozstępy, przebarwienia i wszelkie niedoskonałości, które postarzają. Redukcja tkanki tłuszczowej następuje stopniowo, dlatego jej efekty są widoczne po jakimś czasie.

Odbudowa włókien kolagenowych to kwestia indywidualna, a jej czas zależy od wielu czynników. Niektóre efekty są widoczne od razu po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej, pozostałe nawet po kilku tygodniach. Osoby umawiające się na zabieg powinny zatem uzbroić się w cierpliwość.

 
Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl