Ratuj życie z sercem, czyli nauka ratowania życia w Centrum Korona


Ratuj życie z sercem, czyli nauka ratowania życia w Centrum Korona
2019-11-27
Ostatni weekend listopada w Centrum Korona upłynie pod hasłem ratowania życia!

W dniach 29-30 listopada w godzinach 12.00-19.00 najmłodsi klienci Centrum Korona będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z nauki udzielania pierwszej pomocy oraz odwiedzić „Szpital dla pluszaków”.

W sobotę 29 listopada oraz w niedzielę 30 listopada w Centrum Korona odbędzie się wydarzenie edukacyjne w całości poświęcone zdrowiu i ratowaniu ludzkiego życia. Na starszych i młodszych uczestników wydarzenia czekają bezpłatne warsztaty z prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ratownicy pokażą, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy, czyli wykonywać 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechy.

W trakcie wydarzenia będzie również działać „Szpital dla pluszaków”, czyli specjalnie zaaranżowana przestrzeń, która wprowadzi najmłodszych klientów Centrum Korona w świat służby zdrowia oraz pomoże im – w formie zabawy – pokonać lęk przed wizytą u lekarza. Dzieci, które wcielą się w role rodziców swoich pluszaków oraz lekarzy, będą odwiedzać poszczególne strefy medyczne takie jak:

·         izba przyjęć, gdzie dzieci dowiedzą się, jak działa szpital i będą mogły ubrać się w prawdziwe dziecięce fartuchy lekarskie, a także czepki i rękawiczki. Tutaj maskotki „przechodzą” pierwsze podstawowe badania i otrzymują skierowanie na dalsze badania;

·         gabinet lekarza rodzinnego, gdzie założymy karty pacjenta, przeprowadzimy wywiad, wykonamy podstawowe badania, zrobimy zastrzyki, aby sprawdzić co maskotce „dolega”;

·         gabinet RTG, gdzie dzieci dowiedzą się, jak wykonuje się zdjęcia rentgenowskie oraz co można z nich wywnioskować;

·         sala operacyjna, gdzie mali lekarze będą mogli leczyć, naprawiać i zszywać swoich misiowych pacjentów;

·         pogotowie ratunkowe, czyli interaktywne show, które pokaże najmłodszym, jak działa Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz jak udzielać pierwszej pomocy.

„Centrum Korona z kolejną akcją ważną społecznie! Tym razem chcemy uświadomić jak największej liczbie mieszkańców Wrocławia, że każdy z nas powinien posiadać umiejętność prawidłowego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, tak aby bez obaw ratować innym życie na wypadek nagłego zdarzenia. Chcemy także oswoić najmłodszych z wizytą u lekarza oraz w szpitalu, przybliżając im w formie zabawy charakter pracy w służbie zdrowia. To wszystko zadzieje się podczas wydarzenia ‘Ratuj życie z sercem’, do udziału w którym zapraszamy całe rodziny” – mówi Paulina Sip, dyrektor Centrum Korona.

Wszystkie atrakcje w ramach wydarzenia są bezpłatne.

Dodatkowe informacje:

Centrum Korona

Centrum Korona to jedno z pierwszych wielofunkcyjnych centrów handlowych w Polsce, gdzie oprócz zakupów można aktywnie spędzić czas w klubie fitness oraz zrelaksować się w strefie kina i restauracji. Całkowita powierzchnia użytkowa Centrum Korona to 55.000 m2.

Oferta handlowa centrum obejmuje 54 butiki i sklepy średnio powierzchniowe, a głównymi najemcami są: hipermarket Auchan, Cinema City, Fitness Academy oraz sklepy CCC, Decathlon, GO Sport, Rossmann i RTV Euro AGD. Centrum Korona może pochwalić się bogatą ofertą rozrywkową – na terenie obiektu działają: mulitiplex CINEMA CITY oraz kompleks strefy food court  z 12 restauracjami. Centrum Korona to miejsce przyjazne rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym.

Właścicielem Centrum Korona jest spółka celowa CH Wrocław Sp. z o.o. zarządzana przez Cromwell Polish Retail Fund.

www.centrum-korona.pl

CROMWELL Property Group

Cromwell Property Group to australijski fundusz REIT (Australian Real Estate Investment Trust) notowany na australijskiej giełdzie papierów wartościowych (ASX), który zarządza aktywami o łącznej wartości 6,7 mld EUR na terenie Australii, Nowej Zelandii i Europy.

Cromwell oferuje globalną i obejmującą komplet usług platformę zarządzania inwestycyjnego wraz z w pełni zintegrowanym potencjałem nieruchomościowym oraz bezpośrednim zarządzaniem aktywami.

Na terenie Europy Cromwell zarządza w ramach swoich funduszy i mandatów w Europie aktywami nieruchomościowymi i zdolnościami inwestycyjnymi o wartości 3,3 mld EUR. W portfelu aktywów Cromwell znajduje się ok. 270 nieruchomości i 2900 najemców.

Cromwell w 21 biurach w 13 krajach europejskich zatrudnia ponad 180 osób, które zapewniają fachową wiedzę w zakresie nieruchomości.

www.cromwellpropertygroup.com

APSYS Polska

ZARZĄDCA APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne.

 

APSYS Polska zarządza obecnie 1 100 000 mkw. GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce. Firma i jej projekty były wielokrotnie nagradzane przez PRCH, ICSC, Europa Property oraz CiJ w dziedzinach rozwoju, zarządzania oraz marketingu.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Orchidea

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl