REGENERACJA PO ZIMIE DLA CIAŁA I DUCHA – SKORZYSTAJ Z GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ


REGENERACJA PO ZIMIE DLA CIAŁA I DUCHA – SKORZYSTAJ Z GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ
2023-02-21
Obniżony nastrój, brak słońca, dłuższe przebywanie w pomieszczeniach, to wszystko wpływa na przygnębienie i nie pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowy stres związany z obowiązkami zawodowymi także sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej spięci.

Warto poszukać skutecznych rozwiązań aby zregenerować się po zimie i przywrócić równowagę ciała i ducha. Dobrym pomysłem jest wyjazd, choćby weekendowy, na który składają się np. kontakt z naturą, morsowanie, joga, wyjątkowa dieta. Takie pobyty oferują polskie hotele, które stawiają na aktywności w stylu slow living. Na co zwrócić uwagę szukając takiego pobytu? Radzi Tomasz Kunstler, ekspert branży hotelarskiej. 

Aktywna regeneracja na łonie natury

Kontakt z naturą jest czymś, co doceniamy coraz bardziej. Odpoczynek może, ale wcale nie musi wiązać się ze słodkim lenistwem.

- Chcąc dać wytchnienie naszym nerwom, koniecznie szukajmy hoteli położonych w otoczeniu natury. Spacery po lesie, widoki na góry, świeże powietrze, jazda rowerem po rozległych terenach – często zapominamy, jak jest to dla naszego ciała i umysłu ważne i korzystne. Ja budując Aspen Bike & Ski Resort miałem na celu stworzenie miejsca, które zachwyci i da wytchnienie wszystkim na co dzień przebywającym w zatłoczonych miastach. Wyjazd choćby weekendowy na tereny Podlesia, doskonale nas wyciszy i zregeneruje. Korzystamy wówczas z aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Są one świetną okazją do dotlenienia mózgu, a także rozładowania napięcia zbierającego się nam przez całą zimę. Ruch uwalnia w naszym ciele endorfiny – hormony szczęścia, a także pozawala na zachowanie sprawności fizycznej oraz wzmacnia mięśnie zmęczone codziennym siedzeniem za biurkiem. – mówi Tomasz Kunstler, właściciel Aspen Prime Bike&Ski Resort.

Odpoczynek dla umysłu i ducha

Oferty hoteli są skrojone tak, aby na miejscu goście otrzymali wszystko czego potrzebują w różnych zakresach. Dostajemy więc propozycje aktywności, które korzystanie wpływają na cały organizm.

- Chcemy aby każdy gość znalazł własny rodzaj odpoczynku i naładował się pozytywną energią w najlepszy dla niego sposób, dlatego nasi odwiedzający mają wybór. Dzień spędzony na relaksacyjnych zabiegach SPA lub joga w otoczeniu natury. Odpowiedni masaż oraz zajęcia jogi są prawdziwie uwalniające, często od bólu fizycznego ale także obciążenia psychicznego. Każdy wie, że dolegliwości ciała łącz się z tym co czujemy. Dlatego warto skorzystać ze wskazówek na zajęciach z jogi i wprowadzać je w codzienne życie. Dodatkowo oferujemy basen zewnętrzny w tej chwili idealny do morsowania. Zimna woda ma zbawienne skutki dla ciała ale i umysłu. Bardzo energetyzuje, a dodatkowo goście morsują z przepięknym widokiem na Góry Opawskie  – dodaje Tomasz Kunstler.

Regeneracyjny ale i wyciszający wypoczynek w wersji slow nie byłby kompletny bez odpowiedniego jedzenia.

Dla wszystkich smakoszy, którzy na co dzień nie mają czasu na tworzenie wyszukanych dań, proponujemy doskonałą kuchnię śródziemnomorską, z lokalnymi akcentami. Jest więc bardzo zdrowo ale też przepysznie. Wybierając się na taki wyjazd, który ma nas wyciszyć i zregenerować, zawsze pamiętajmy o wybraniu hotelu z wyjątkową kuchnią, bo dieta jest niezwykle istotnym elementem dla naszego organizmu. Jedzenie daje nam energię, ale także powinno być przyjemnością, czyli coś dla ciała i ducha – podsumowuję Tomasz Kunstler.

Aspen Prime Ski&Bike Resort – znajduje się w Podlesiu w gminie Głuchołazy, malowniczo położonym zakątku u podnóża Gór Opawskich z trzech stron otoczonym granicą państwa z Czechami Dzięki temu jest idealnym miejscem, w którym można osiągnąć równowagę ducha i ciała wypoczywając z najbliższymi i aktywnie spędzając czas uprawiając turystykę pieszą, sporty rowerowe i zimowe oraz korzystając z wielu stref relaksu na terenie resortu jak i w jego otoczeniu, korzystając z blisko 8000 m2 terenu przeznaczonego do rekreacji. Jest to miejsce stworzone dla Gości poszukujących ciszy, spokoju i wytchnienia od spraw dnia codziennego. Obiekt zaprasza do restauracji BOSQA ze śródziemnomorskim menu a’la carte w stylu Mare e Monti gdzie tradycyjną kuchnię śródziemnomorską łączy się z najwyższej jakości produktami regionalnymi. Aspen Prime wychodzi także naprzeciw miłośnikom wina, gdyż w Lobby&Wine Bar oferuje specjalną selekcję win z całego świata, wybraną przez certyfikowanego sommeliera.

Obiekt posiada także ofertę dla biznesu dostosowywaną indywidualnie.

https://www.aspenprime.pl/


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ormanaanetaa@gmail.com

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl