Roca oddała do użytku pierwszy na świecie elektryczny piec tunelowy do produkcji ceramiki sanitarnej


Roca oddała do użytku pierwszy na świecie elektryczny piec tunelowy do produkcji ceramiki sanitarnej
2023-12-01
Grupa Roca jako pionier branży wprowadziła pierwszy na świecie elektryczny piec tunelowy do produkcji ceramiki sanitarnej. W ten sposób Roca stanie się pierwszym światowym graczem, który posiada zakład produkujący ceramikę sanitarną o zerowej emisji netto.

Inwestycję przeprowadzono dzięki współpracy z producentem specjalistycznych pieców – firmą Keramischer OFENBAU.


Na wdrożenie pionierskiej technologii wybrano zakład w Laufen w powiecie Gmunden w Austrii, który już wykorzystuje energię elektryczną ze źródeł odnawialnych. Wysoce wydajny, redukujący emisję dwutlenku węgla i zautomatyzowany piec stanowi zrównoważoną alternatywę dla tradycyjnych metod opartych na paliwach kopalnych.


Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla strategii dekarbonizacji Grupy Roca. Grupa zamknęła rok 2022 redukcją bezpośredniej emisji CO2 o 39% w porównaniu do wartości bazowej z 2018 r., zbliżając się do celu SBTi (Science Based Targets initiative), jakim jest neutralność emisyjna do 2045 r.


Firma Keramischer OFENBAU od ponad 25 lat koncentruje się na zrównoważonych innowacjach i jest liderem na rynku energooszczędnych pieców ceramicznych, co czyni ją idealnym partnerem w projekcie dekarbonizacji Grupy Roca.
Pierwsze wyniki produkcyjne nowej instalacji pokazują ogromny potencjał dla całej branży, ponieważ z tej technologii może skorzystać nie tylko produkcja ceramiki sanitarnej, ale także inne sektory rynku, takie jak ceramika budowlana czy ceramika stołowa.


Albert Magrans, Dyrektor Generalny Grupy Roca: „Mamy długoterminowy cel, jakim jest dekarbonizacja naszej działalności i ciężko pracujemy, aby znaleźć rozwiązania, które pomogą nam to osiągnąć. To nowe ogólnoeuropejskie partnerstwo nie tylko wspiera nas na drodze do osiągnięcia zerowej wartości netto, ale stanowi także wyraźny krok naprzód dla całej branży”.


Günter Halex, Przewodniczący Rady Nadzorczej Keramischer OFENBAU: „Realizacja inwestycji po raz kolejny udowadnia, że nasze zaawansowane technologie są w stanie dekarbonizować nawet przemysł ceramiczny o dużej emisji CO2. Nasze piece ogrzewane elektrycznie zapewniają klientom coraz większą niezależność od rynku energii oraz pozwalają na zrównoważoną i ekonomiczną produkcję dziś i w nadchodzących dziesięcioleciach. Ten przełomowy i innowacyjny projekt pokazuje, że nasza technologia pozwala utrzymać maksymalną jakość produktów ceramicznych, jednocześnie pozytywnie wpływając na planetę”.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o nowej inwestycji Roca:

https://www.facebook.com/watch/?v=201956102958699

***

Informacje o Grupie Roca:


Grupa Roca, obejmująca takie marki jak Roca i Laufen, jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i marketingu produktów łazienkowych dla architektury, budownictwa i wyposażenia wnętrz. Założona w Barcelonie w 1917 roku, w swojej działalności łączy tradycję i wiedzę z pasją do innowacji i poszanowaniem środowiska w celu zaspokajania potrzeb ludzi oraz przyczyniania się do poprawy dobrobytu społeczeństwa.


Kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju jako podstawą wszystkich swoich działań, Grupa Roca ma na celu przekazanie lepszej planety przyszłym pokoleniom. Grupa wdraża tę kulturę w 170 krajach, w których jest obecna oraz w 79 swoich fabrykach poprzez codzienne zaangażowanie ponad 21 000 pracowników.


Ta rodzinna grupa jest liderem na rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej i Indiach. Jest również silnie obecna w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.
https://rocagroup.com/

Informacje o firmie Keramischer OFENBAU:


Keramischer OFENBAU jest światowym dostawcą specjalistycznych pieców oraz instalacji do obróbki termicznej szerokiej gamy produktów, od ceramiki budowlanej po artykuły sanitarne i ceramikę stołową. Piece firmy można znaleźć w ponad 50 krajach na całym świecie.


Ten niemiecki producent pieców projektuje i tworzy najbardziej wydajne, najnowocześniejsze rozwiązania do różnorodnych produktów ceramicznych. Od początku swojej działalności w 1996 roku firma łączy doświadczenie i kompetencje, kładąc nacisk na efektywność oraz innowacyjność. Zespół Keramischer OFENBAU dostosowuje swoje piece do potrzeb odbiorców, zapewniając przy tym kreatywne i bardziej zrównoważone rozwiązania w zakresie produkcji ceramiki.

Firma nie tylko buduje nowe, wysoce wydajne piece walcowe, tunelowe i wahadłowe, ale także wyspecjalizowała się w energetycznej modernizacji istniejących pieców, osiągając do 50% oszczędności energii.


https://www.keramischerofenbau.de/eng/home/


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Drier

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl