Ruskorex – podejmij wyzwanie, wypracuj zdrowe nawyki


Ruskorex – podejmij wyzwanie, wypracuj zdrowe nawyki
2017-12-08
Ból, swędzenie i pieczenie w okolicach odbytu wywołują u nas ogromny dyskomfort. W skrytości cierpimy i udajemy, że nic nam nie dolega. Co zrobić, by się temu nie poddawać ? Wdrożyć skuteczną terapię, zmienić nawyki i włączyć aktywność fizyczną do swojego planu dnia.

W końcu to jeden z czterech filarów profilaktyki hemoroidalnej. Regularnie uprawiany sport zarówno zabezpiecza przed chorobą jak i wspiera leczenie. Jednak jesienią i zimą częściej dopada nas bierność i zalegamy na kanapie. A to poważny błąd.

Przeczytaj również:

Czy wiesz, że hemoroidy – a precyzyjniej „choroba hemoroidalna” - to najczęściej występujące schorzenie proktologiczne? Dotyka w takim samym stopniu mężczyzn, jak i kobiety, osoby młodsze i starsze.  Dlaczego tak się dzieje? Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej prowadzi do zaburzenia ciśnienia w układzie żylnym odbytu. Hemoroidy zaczynają piec, boleć i krwawić. Stale drażnione prowadzą do stanu zapalnego. Co zatem robić, aby zminimalizować dolegliwości i poprawić komfort funkcjonowania? Zacząć się ruszać!

Sport to zdrowie

Podejmij wyzwanie i rusz się z kanapy. Aktywność fizyczna musi być dostosowana do Twojej kondycji i stanu zdrowia. Pamiętaj, aby zachować proporcje i zdrowy rozsądek. Jeśli podczas wykonywania ćwiczeń czujesz dyskomfort, przerwij je. Wskazane są codzienne spacery, joga, pływanie, taniec lub nordic walking. Istnieją także ćwiczenia, które są skierowanie specjalnie do osób cierpiących na hemoroidy. Najlepiej robić  je siedząc „po turecku” (choć nie jest to konieczność). Jak je wykonać? Nic prostszego, mocno zaciśnij mięśnie odbytu i policz do 10, a następnie rozluźnij je. Ćwiczenie należy powtarzać wielokrotnie, zaleca się nawet 30 - 40 razy dziennie. Wprawdzie unikanie wysiłku fizycznego sprzyja rozwojowi choroby hemoroidalnej, to niektóre rodzaje aktywności fizycznej mogą przyczynić się do pogłębienia choroby oraz odczuwania silnego bólu.Do grupy tej  możemy zaliczyć sporty, które wymagają pozycji siedzącej, czyli jazda na rowerze, motocyklu lub jazda konna. Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej sprawia, że ciśnienie w układzie żylnym w okolicach odbytu jest zaburzone. Z podobnych względów powinniśmy unikać podnoszenia ciężarów.

 

Choroba nie wybiera

Zawsze najlepsza jest profilaktyka, jeśli jednak pojawią się hemoroidy należy wdrożyć leczenie. Długotrwałe bagatelizowanie objawów może wymagać zabiegu chirurgicznego. Odpowiednio dobrany preparat, to podstawa wygranej walki z chorobą. Powinien działać przeciwzapalnie, ściągająco i znieczulająco, aby korzystnie wpływać na stan błony śluzowej odbytu tak jak np. Ruskorex -  wystarczy posmarować zmienione chorobowo miejsca lub zaaplikować sobie czopek.  Lek nie tylko złagodzi stan zapalny, ale też zmniejszy dolegliwości bólowe. Hemoroidy nie muszą być już Twoją zmorą!  Chorobę można i trzeba leczyć, by cieszyć się każdą aktywnością. W aptece zapytaj farmaceutę o produkt zarejestrowany jako „lek”, gdyż różnego rodzaju zioła i  maści wspomagające mogą okazać się niewystarczające.Sprzyja rozwojowi choroby hemoroidalnej, to niektóre rodzaje aktywności fizycznej mogą przyczynić się do pogłębienia choroby oraz odczuwania silnego bólu.

 

Nadesłał:

Best Image PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl