Rusza Spotykalnia w Galerii Bemowo, czyli pierwsza w Warszawie biblioteka zlokalizowana w centrum ha


Rusza Spotykalnia w Galerii Bemowo, czyli pierwsza w Warszawie biblioteka zlokalizowana w centrum ha
2019-06-16
Już dziś, 14 czerwca, o godzinie 17.00 w Centrum Handlowym Galeria Bemowo nastąpi oficjalne otwarcie Spotykalni, czyli biblioteki sąsiedzkiej pełniącej jednocześnie rolę Biblioteki Publicznej oraz Miejsca Aktywności Lokalnej.

To pierwsza biblioteka w Warszawie zlokalizowana w centrum handlowym. Miejsce powstało z inicjatywy p. Burmistrz Urszuli Kierzkowskiej oraz Zarządcy Galerii Bemowo – firmy Apsys Polska.

Oficjalnego otwarcia Spotykalni w Galerii Bemowo dokonają Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Dyrektor Galerii Bemowo.

Spotykalnia to nowy punkt na bibliotecznej mapie Warszawy. Mieszkańcy Bemowa będą mogli tutaj nie tylko wypożyczyć książki czy skorzystać z czytelni, ale także wziąć udział w wydarzeniach związanych z kulturą i edukacją. Oferta kulturalno-edukacyjna Spotykalni to m.in. lekcje biblioteczne, konkursy, wernisaże, przedstawienia teatralne dla dzieci, warsztaty czy spotkania z autorami książek. Pierwsze takie spotkanie już 26 czerwca o godz. 18.00. W ramach Klubu Miłośników Kryminałów, Spotykalnię odwiedzi Krzysztof Koziołek, autor kryminału w stylu retro „Imię Pani”.

„Spotykalnia to kolejna inicjatywa w Galerii Bemowo wpisująca się w ideę sąsiedzkości, z którą się utożsamiamy i która stanowi trzon naszej komunikacji z klientami. Chcemy być centrum lokalnej społeczności, które wspiera i samo inicjuje ciekawe projekty, a taki właśnie cel będziemy realizować dzięki współpracy z biblioteką sąsiedzką. Spotykalnia to nie tylko miejsce propagowania kultury i czytania książek, ale także przestrzeń do spotkań i integracji mieszkańców Bemowa” – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo.

Galeria Bemowo regularnie angażuje się w życie społeczności lokalnej. Centrum stawia na współpracę z lokalnymi partnerami m.in. władzami dzielnicy Bemowo i organizacjami pozarządowymi, wspierając tym samym inicjatywy ważne dla mieszkańców Bemowa. W ostatnim czasie Galeria Bemowo podjęła współpracę m.in. z Cyfrowym Archiwum Bemowa (wystawa prezentująca zdjęcia mieszkańców Bemowa), Stowarzyszeniem „Masław” (wycieczki z przewodnikiem po Bemowie) czy Bemowskim Towarzystwem Fotograficznym (wernisaże, wystawy fotograficzne i koncerty w bMAL Klubie Artystycznym).

Spotykalnia powstała na bazie działającego od września 2018 roku w Galerii Bemowo bMAL Klubu Artystycznego. W beMALu regularnie odbywały się lokalne niekomercyjne inicjatywy artystyczno-społeczno-kulturalne – począwszy od sobotnich poranków z atrakcjami dla dzieci, poprzez zajęcia dla seniorów, aż po wystawy fotograficzne i koncerty.

Spotykalnia jest zlokalizowana na pierwszym piętrze Galerii Bemowo, w sąsiedztwie salonu Ziaja oraz obok linii kas hipermarketu Carrefour. Biblioteka zajmuje powierzchnię 189 m2 i jest czynna w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 10.00-19.00, w czwartki w godzinach 10.00-17.00, a w soboty – w godzinach 11.00-14.00.

 

www.galeria-bemowo.pl

O APSYS

ZARZĄDCA APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu.

APSYS Polska zarządza obecnie 1 100 000 mkw. GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce. Firma i jej projekty były wielokrotnie nagradzane przez PRCH, ICSC, Europa Property oraz CiJ w dziedzinach rozwoju, zarządzania oraz marketingu.

 

O ÆRIUM

 

Ærium jest ogólnoeuropejskim zarządcą nieruchomości i aktywów działającym w ramach pionowej struktury zarządczej, skupiającym się na nieruchomościach komercyjnych z pełnym zakresem ryzyka. Ærium posiada osiem biur w Europie, w których zatrudnianych ponad 100 pracowników, łączących dogłębną wiedzę i doświadczenie z uznaniem i renomą wynikających z realizacji projektów na rzecz naszych inwestorów. Kierownictwo wyższego szczebla Ærium współpracuje ze sobą od ponad dziesięciu lat w ramach szesnastu funduszy z inwestycjami o łącznej wartości 11 mld EUR. Obecnie Aerium zarządza nieruchomościach komercyjnymi wartymi ponad 4,4 mld EUR.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Orchidea

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl