Sebastian Balcerak nowym szefem Agreena na Europę Środkową


2023-02-21
Agreena – firma, która opracowała pierwszy w Europie program certyfikacji węgla w glebie posiadający międzynarodową akredytację – rozszerza zespół zarządzający, mianując Sebastiana Balceraka na stanowisko Market Lead na Europę Środkową.

Agreena działa obecnie w 14 krajach, wspierając lokalnie rolników w ich w przejściu na rolnictwo regeneracyjne poprzez połączenie zasobów informacyjnych i nowego źródła dochodu dzięki sekwestracji węgla w glebie.

Sebastian Balcerak, ma ponad 20 lat doświadczenia w agrobiznesie i dołączy do zespołu Agreeny w marcu. Jego głównym zadaniem będzie rozwój i rozszerzenie działalności firmy na rynkach Polski, Czech, Węgier i Niemiec.

W obecnym środowisku makroekonomicznym, w którym zarówno łańcuchy dostaw, jak i podmioty regulacyjne desperacko poszukują rozwiązania motywacyjnego zapewniających wsparcie finansowe dla rolników przechodzących na uprawy regeneracyjne, wiarygodny i rzetelny program węglowy Agreeny jest zaproszeniem do działania dla wszystkich graczy na rynku. Uważam, że stworzy on dodatkową pulę dochodów dla osób pracujących na roli, natomiast unijnym firmom produkcyjnym – będzie oferował wysokiej jakości certyfikaty węglowe pochodzące z rynku o najwyższych standardach produkcji regeneracyjnej. Cieszę się, że mogę wspierać ten proces w regionie Europy Środkowej komentuje Sebastian Balcerak.

Sebastian Balcerak, posiada wykształcenie w dziedzinie prawa rolnego, które wykorzystywał przez prawie dziesięć lat na różnych stanowiskach rządowych ds. rolnictwa, w tym na wysokich stanowiskach zarządzania płatnościami obszarowymi dla roślin uprawnych i pastwisk. Pracował również jako konsultant dla prawie 15 rządów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w zakresie krytycznych reform dotyczących e-rolnictwa, organizacji producentów, usług doradztwa rolniczego i rozwoju systemów jakości. Specjalizując się w programach pomocowych i ulgach podatkowych skierowanych do przemysłu spożywczego, kierował także działaniami zabezpieczającymi instrumenty zachęt dla flagowych inwestycji w Europie Wschodniej realizowanych przez Cargill, największą na świecie prywatną firmę z branży rolniczej.

Połączenie kompetencji Sebastiana – dużej znajomości agrobiznesu z wieloletnim doświadczeniem w polityce rolnej to silne wzmocnienie zespołu Agreena. Jego doświadczenie idealnie wpisuje się w naszą polityki ekspansji w Polsce, która jest ważnym rynkiem dla rolnictwa. Uważamy, że będzie on bezcennym źródłem informacji dla rolników, którzy przechodzą na praktyki rolnictwa regeneracyjnego w świecie, w którym zmiany klimatyczne stanowią impuls do nowych sposobów prowadzenia rolniczej działalności gospodarczej – mówi Niels Vittrup, dyrektor ds. rozwoju rynku i marketingu w firmie Agreena.

Sebastian dołącza do firmy w ważnym momencie, tuż po wzmocnieniu Agreena na Węgrzech, gdzie do zespołu dołączył Attila Kökény. Kökény to założyciel i główny animator tamtejszego Stowarzyszenia Rolników Regeneratywnych oraz autor sukcesu programu LENs – inicjatywy Nestle wspieranej przez węgierski rząd, upowszechniającej praktyki regeneracyjne wśród dostawców firmy. Agreena wkrótce ogłosi również rozszerzenie zespołu w tym regionie o kierownika ds. kluczowych klientów w Czechach. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika Dawidejt

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl