SŁONECZNE SPOTKANIE Z CAUDALIE


SŁONECZNE SPOTKANIE Z CAUDALIE
2019-05-13
CHROŃ SWOJĄ SKÓRĘ my ochronimy przyrodę! To hasło towarzyszące najnowszej serii kosmetyków przeciwsłonecznych marki Caudalie.

"W mojej nowej linii produktów przeciwsłonecznych nie chciałam iść na kompromisy między ochroną skóry, a ochroną przyrody. Pracowaliśmy przez wiele lat, żeby zaoferować produkty przyjemne w użyciu, a zarazem przyjazne naturze"- te słowa kreatorki marki Caudalie Mathilde Thomas - zacytował prowadzący prezentację Dyrektor Rynków Europejskich - Simon Claude. 

Na ten wyjątkowy dzień Studio Bajka zamieniło się w gorącą, letnią plażę, gdzie ocean rozbija fale o konary drzew, a złote piaski pełne są białych muszli… Wyjątkowa scenografia oraz odpowiednio dobrane elementy dekoracji ściśle nawiązywały do wiodącego tematu, podkreślając naturalny charakter marki Caudalie, która bardzo aktywnie wspiera odbudowę ekosystemów i walkę z zanieczyszczeniem środowiska. 

W swoich nowych formułach linii słonecznej, Caudalie zrezygnowało z filtrów o kontrowersyjnym składzie i zastąpiło je, stworzonym przez siebie, skutecznym systemem filtrującym, niewymuszającym kompromisów między ochroną skóry i ochroną przyrody. 

W drodze wnikliwej analizy dopuszczonych w Europie 25 cząstek, firma wyeliminowała filtry chemiczne podejrzewane o powodowanie zaburzeń hormonalnych, tj. oktinoksat i oktokrylen, które uznane są za toksyczne dla środowiska morskiego, gdyż zabijają co roku tysiące koralowców!

W ten sposób wybrano tylko 4 filtry, choć zazwyczaj w produkcie przeciwsłonecznym jest ich od 7 do 9. Te cztery uzupełniające się filtry, stosowane w ilościach mniejszych, niż wynosi średnia rynkowa, zapewniają maksymalną ochronę SPF. Nowe kosmetyki Caudalie są wodoodporne i nie zawierają rozpuszczalnych w wodzie filtrów. Ponadto, są w znacznym stopniu biodegradowalne - co jest konieczne, by chronić środowisko morskie. 

Nowa seria przeciwsłoneczna Caudalie to 5 produktów pielęgnacyjnych o nieklejącej, zmysłowej konsystencji oraz pełnych słońca zapachów plumerii,dzięki którym uzyskamy promienną, satynową opaleniznę. Marka uzupełniła swoje produkty 2 ekskluzywnymi składnikami otrzymywanymi z winorośli: wodą winogronową bio i olejem winogronowym zapewniającymi optymalne nawilżenie.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka EFEKTPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl