Smak i piękno z powrotem w Bonarce


Smak i piękno z powrotem w Bonarce
2020-05-21
Bonarka znowu tętni życiem. 18 maja prawie większość punktów gastronomicznych i wszystkie salony fryzjerskie i kosmetyczne wznowiły prace. Łącznie w centrum jest otwartych 90 % wszystkich lokali.
Po ponad 2-miesięcznej przerwie większość uwielbianych przez krakowian restauracji, kawiarni i salonów urody wznowiło działalność w Bonarce. Pierwszego dnia wśród otwartych lokali gastronomicznych znalazły się m.in. restauracje McDonald's, KFC, Pizza Hut oraz kawiarnie Starbucks i Costa Coffee. Bardzo duże zainteresowanie odnotowano ofertą salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Najbliższe wolne terminy są czasami dostępne dopiero pod koniec tygodnia.

- Bonarka dużymi krokami wraca do normalności. Pierwszego dnia po zniesieniu ograniczeń większość lokali gastronomicznych i wszystkie salony fryzjerskie i urody zostały otwarte w Bonarce - mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki. - Nasi najemcy są bardzo zadowoleni z wyników. W szczególności salony fryzjerskie i kosmetyczne, gdzie na wizytę trzeba czekać nawet kilka dni.

Zauważalny jest przyrost frekwencji, która od przywrócenia funkcjonowania centrum rośnie z dynamiką 8%, pomimo wciąż zamkniętego największego kina w Krakowie Cinema City Bonarka oraz znajdującej się obok strefy biznes. Klienci zaczynają również chętniej przychodzić na zakupy w weekendy o czym świadczy 17% wzrost frekwencji w piątki i soboty.

Bonarka wdrożyła szereg środków bezpieczeństwa w strefie gastronomicznej. Ograniczono liczbę osób w strefie food court do 1 osoby na 4 m2 i wprowadzono 2-metrowe odstępy między stolikami. Zwiększono częstotliwość dezynfekowania stolików i tac do podawania posiłków (odbywa się to po każdym kliencie) oraz przestrzeni wspólnych.

Nowością w strefie gastronomicznej i na pasażu Bonarki są innowacyjne dozowniki do dezynfekowania rąk. Zastosowane w nich rozwiązania umożliwiają bezdotykowe pobieranie płynu, co znacznie zwiększa komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.

Do przestrzegania środków bezpieczeństwa i nowych zasadach w strefie food court zachęcają klientów uśmiechnięte emotikony w maseczkach, które są częścią kampanii informacyjnej #BezpieczeństwowCentrum. Przypominają m.in. o utrzymywaniu bezpiecznego dystansu, myciu i dezynfekowaniu rąk. Można je także zobaczyć, jak życzą smacznego na zdezynfekowanych i gotowych do użycia stolikach.

W salonach beauty panują także nadzwyczajne środki ostrożności. W celu zredukowania liczby osób przebywających na terenie lokalów wyłączono z użytku poczekalnie. Na wizytę można umówić się jedynie za pomocą środków zdalnych (telefon, e-mail, aplikacja). O maksymalnej liczbie osób w salonie informuje plakietka na witrynie.

W punktach fryzjerskich i kosmetycznych ograniczono stosowanie materiałów wielokrotnego użytku na rzecz ich jednorazowych odpowiedników. Wszystkie narzędzia i przyrządy wielokrotnego użytku są natomiast dezynfekowane każdorazowo po zakończeniu usługi.

Bonarka jest otwarta od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godz. 10:00 - 20:00. Lista otwartych sklepów i lokali gastronomicznych w centrum jest na bieżąco aktualizowana na stronie bonarkacitycenter.pl oraz fanpage'u na FB. W związku z obowiązującymi rozporządzeniami kino Cinema City pozostaje nieczynne do odwołania.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl