Spirala antykoncepcyjna, prezerwatywa czy tabletki?


2019-07-02
Kobiety stosują różne środki antykoncepcyjne. Nie zawsze jest możliwość używania tabletek hormonalnych ze względu na stan zdrowia. Tak samo nie każda kobieta może używać spirali domacicznej ze względu na jakieś schorzenia czy nieprawidłową anatomię narządów rodnych.

Zalety i wady spirali, czyli wkładki antykoncepcyjnej

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Spirala antykoncepcyjna nie jest metodą tak znaną i lubianą, jak dwie wyżej wymienione, ale sporo kobiet decyduje się na jej założenie. Przede wszystkim ceniona jest za wygodę, bo nie trzeba się martwić o każdorazowe zabezpieczenie podczas zbliżenia czy też pilnowania terminów przyjęcia tabletek. Spirala antykoncepcyjna zakładana jest przez lekarza ginekologa, najczęściej w trakcie menstruacji lub parę dni po jej zakończeniu, aby wykluczyć ciążę. Za pomocą specjalnego aplikatora umieszcza się ją w macicy, zostawiając krótkie sznureczki na zewnątrz, które służą do jej wyjęcia. Po tygodniu konieczna jest kontrola, a później po menstruacji, aby mieć pewność, że nie doszło do infekcji.

Spirale antykoncepcyjne zakłada się najczęściej kobietom po porodzie, które nie chcą mieć więcej dzięki i matkom karmiącym. Zakres stosowania antykoncepcji u nich jest mniejszy, dlatego pojawia się często decyzja o założeniu wkładki domacicznej. Jest to środek antykoncepcyjny, działający na dwa sposoby. Spirala antykoncepcyjna hormonalna uwalnia wewnątrz macicy progestagen, a wkładka miedziana powoduje nagromadzenie się śluzu w szyjce macicy, co sprawia, że plemniki mają utrudnioną drogę do komórki jajowej.

Prezerwatywa

Najbardziej popularne zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, ale w większości przypadków dla mężczyzn nie jest komfortowa. Wiele par jednak wciąż wykorzystuje ten środek antykoncepcyjny, chwaląc sobie jego zalety. Przede wszystkim prezerwatywy wykonane są najczęściej na bazie bardzo cienkich i trwałych materiałów, których prawie się nie wyczuwa na ciele. Po drugie są skuteczne. Pary urozmaicają swoje życie seksualne, stosując prezerwatywy smakowe, zapachowe oraz z niejednorodną fakturą, np. wypustkami, co pozwala na intensyfikowanie odczuć podczas zbliżenia. Prezerwatywy są tanie, a kobieta nie musi ingerować w swój organizm, biorąc tabletki hormonalne, czy zakładając spiralę antykoncepcyjną.

Alternatywą są tabletki antykoncepcyjne. Mają wiele zalet, ale mogą wywoływać szereg skutków ubocznych, jak bóle głowy, mdłości czy wysypki na skórze. Często też można po nich przytyć, co dla wielu kobiet jest jedna z najgorszych wad tego typu preparatów. Niestety, antykoncepcja hormonalna nie działa miejscowo, ale na cały organizm, dlatego trzeba mieć dobre zdrowie, aby móc przyjmować tabletki.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl