Spółka Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o. została sponsorem GTW Gedania


2023-12-08
Spółka Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o. została sponsorem Gdańskiego Towarzystwa Wioślarskiego "Gedania". Spółka i klub podpisały umowęsponsorską, na mocy której klub otrzyma od Spółki materiały budowlane umożliwiające remont siłowni klubowej oraz zestaw koszulek dla zawodników i zawodniczek

Zdjecia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jKsq9rlxj4xRG0qUvA?e=EffvHK

 

Stocznia Cesarska Development sponsorem GTW Gedania

 

Spółka Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o. została sponsorem Gdańskiego Towarzystwa Wioślarskiego "Gedania". Spółka i klub podpisały umowęsponsorską, na mocy której klub otrzyma od Spółki materiały budowlane umożliwiające remont siłowni klubowej oraz zestaw koszulek dla zawodników i zawodniczek na najbliższy sezon.

 

Inicjatywa ta wpisuje się w szerszy kontekst działań CSR, jakie Stocznia Cesarska Development podejmuje, koncentrując się na wspieraniu lokalnej społeczności, zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz rozwoju sportu w Gdańsku. W ubiegłych latach Stocznia Cesarska Development, która od wiosny 2017 roku jest właścicielem 16 hektarów terenów postoczniowych, otrzymała liczne nagrody za swoją działalność CSRową jak m.in. Firma dobrze widzianaMecenasa Kultury 2020 czy Pomagacz Roku.

 

Strategia stawiania ludzi w sercu wydarzeń nie dotyczy tylko naszego projektu - mówi Jadwiga Kosińska, Dyrektor Projektu. Aktywnie angażujemy się w życie naszego miasta i cieszymy sięże mamy możliwość wesprzeć klub z tradycjami, w kontynuacji dotychczasowych działań. Ponadto działalność Klubu niesie dla nas dodatkową wartość w postaci aktywizacji gdańskich szlaków wodnych, która jest również jednym z celów w ramach rewitalizacji Stoczni Cesarskiej.

 

Gdańskie Towarzystwo Wioślarskie "Gedania jako spadkobierca sekcji wioślarskiej Gedanii w 2022 roku obchodziło swoje 100-lecie. Od 2004 roku, gdy po rozpadzie KKS Gedania, GTW zyskała osobowość prawną, klub GTW Gedania kultywuje i promuje wioślarskie tradycje, które są ściśle związane z historią miasta Gdańska i Przeróbki. 

 

Od lat 40-tych ubiegłego wieku mieszkańcy mogą nieodpłatnie korzystać z zajęć sportowych. Do dziś klub jest miejscem, gdzie spotykają się mieszkańcy Przeróbki i okolic - mówi Natalia Kabala, Prezes klubu. I choć obecnie naszym priorytetem jest praca u podstaw, to równolegle prowadzimy wiele dodatkowych programów sportowych i wychowawczych  dodaje Kabala.

 

Najmłodsi zawodnicy klubu mają 10 lat. Wprowadzani są w świat sportu i zarażani pasją do wiosłowania. Z założenia każdy człowiek mógł znaleźć tu swojąbezpieczną przystań – miejsce, gdzie czuje się dobrze, może zapomnieć o codziennych problemach oraz wyładować negatywne emocje. Zajęcia dla osób uczących się zwolnione są ze składek członkowskich, więc trenować w klubie może każdy chętny, niezależnie od sytuacji finansowej rodziny. Jest to możliwe dzięki wsparciu grantodawców i sponsorów. Dzięki takiemu wsparciu klub zapewnia stroje startowe oraz opłaca wszystkie wyjazdy na regaty, co często stanowiło barierę nie do przeskoczenia dla dzieci i młodzieży w dostępie do możliwości uprawiania wioślarstwa.

 

Wioślarstwo to sport wymagający potężnych nakładów finansowych. Zakup dobrej klasy jedynki (łodzi przeznaczonej tylko dla jednej osoby) to obecnie koszt ponad 80.000 złŁodzie wieloosobowe kosztują o wiele więcej. Są to pieniądze, których klub nie ma, ale dzięki pomocy firm, instytucji, fundacji czy władz, małymi kroczkami możemy poprawiać warunki lokalowo - sprzętowe - mówi Natalia Kabala, Prezes klubu. I tak jest w tym przypadku. Liczymy, że dzięki rozpoczęciu współpracy ze Stocznią Cesarską Development będziemy mogli nie tylko poprawić warunki lokalowe, ale również kontynuować nasze ambicje w zakresie wyników - kontynuuje Prezes klubu.

 

Klub aspiruje do osiągnięć z końca XX wieku, w tym m.in. osiągnięć olimpijczyków (w tym srebrny medal Małgorzaty Dłużewskiej oraz Czesławy Kościańskiej w 1980 r.), kilkunastu medalistów Mistrzostw Świata i później także Europy oraz setki medali Mistrzostw Polski.

Szczególnie cieszą ostatnie osiągnięcia, które są wynikiem pracy wyjątkowo oddanych trenerów - Marty Rychert (finalistka MŚ, kilkunastokrotna medalistka MP) oraz Macieja Łasickiego (medalista IO, trzykrotny medalista MŚ oraz 12-krotny Mistrz Polski). W 2023 roku zawodnicy GTW Gedania zdobyli brązowy medal w 8x+ CHA (ósemce ze sternikiem chłopców). Warto zaznaczyćże poprzednio na imprezie rangi Mistrzostw Polski ósemkę Juniorów, zawodnicy klubu wystartowali w 1997roku. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików klub zajął 4 miejsce, z dorobkiem 3 medali (złoto 4xCHA, brąz 2xDZA i brąz 4x+CHA). Mastersi (grupa wiekowa 27+) zajęli w klasyfikacji generalnej klubów w tym roku 2 miejsce z dorobkiem sześciu medali MP. W regatach lokalnych (głównie ranga wojewódzka) zawodnicy stają na podium praktycznie w każdej konkurencji w jakiej startują

 

Współprace, które nawiązujemy, nawiązujemy na lata. Jestem zatem przekonana, że tak i będzie w tym przypadku  mówi optymistycznie Dagmara Rozkwitalska, Business Development Manager. Widzimy, ile dobrego klub robi dla dzieci i lokalnej społeczności i chcemy ich w tym wesprzeć, poprawiając warunki lokalowe oraz zdejmując kilka bieżących trosk. Liczymy, że da im to trochę oddechu, aby powalczyć o następne medale - dodaje Dagmara Rozkwitalska.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

krzysztof@ultrarelations.com

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Piotr, 2023-12-08 22:59:05

    Dobra robota - wspierajmy młodzież i sport!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl