Sport jako alternatywa dla przestępczości i zastraszania.


Sport jako alternatywa dla przestępczości i zastraszania.
2018-11-08
INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI, jako partner, rozpoczyna udział w projekcie “Using Sports For Preventing Peer Bullying In Schools”. Celem wydarzenia jest zapobieganie przemocy wśród nastolatków poprzez angażowanie ich w zajęcia sportowe jako alternatywę dla przestępczości i zastraszania.

Sport stał się uniwersalnym językiem reprezentującym zabawę, przyjaźń, dyscyplinę i osiągnięcia, i wydaje się prawie nie do pomyślenia, że może być skażony przemocą. Projekt skupia się na takich tematach, jak tolerancja, rozwiązywanie problemów w sposób pokojowy i przyczynianie się do rozwoju zdrowego społeczeństwa. Osiągniemy ten cel dzięki przeprowadzonej analizie dobrych praktyk w zakresie zapobiegania nękaniu, wyboru najlepszych praktyk w przewodniku, przygotowania kursu szkoleniowego dla nauczycieli i rodziców oraz wdrożenia go do programu szkoły, a także dzięki sześciomiesięcznemu monitorowaniu tych działań.

Koordynatorem jest Agrupamento de Escolas de àguas Santas z Portugalii. Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus +.

Kontakt:

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie.

Dział Public Relations

Patrycja Jaksim

patrycja.jaksimm@sportinstytut.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl