SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ JOPEK W EMPIKU W BONARCE


SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ JOPEK W EMPIKU W BONARCE
2018-10-17
W związku z wydaniem nowej płyty „Ulotne” Anna Maria Jopek spotka się 22 października o godz. 18:00 z fanami w Empiku w Bonarce. Będzie to jedyna szansa w Krakowie, żeby zapytać artystkę o współpracę z Branfordem Marsalisem i zdobyć jej podpis na nowej płycie.
Anna Maria Jopek to popularna polska piosenkarka, songwriterka i kompozytorka. Reprezentowała Polskę w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na swoim koncie ma 9 złotych i 7 platynowych płyt. Jopek współpracowała z największymi gwiazdami polskiej i światowej muzyki m.in. z Pat Metheny, Stingiem, Ivanem Linzem, Markiem Grechutą i Tomaszem Stańko.

„Ulotne" to album, który artystka stworzyła wspólnie z wybitnym amerykańskim saksofonistą, Branfordem Marsalisem. Muzyka z tej płyty wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Utwory są mocno inspirowane ludowymi wątkami i często poruszają ważne dla Jopek tematy.

Nagrany 2 lata temu utwór „Pożegnanie z Marią" wydany dziś na płycie „Ulotne" pojawia się ze specjalną dedykacją w hołdzie Tomaszowi Stańce.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl