Sprawdź, jak możesz przez kilka miesięcy przetestować nowy samochód


Sprawdź, jak możesz przez kilka miesięcy przetestować nowy samochód
2022-08-21
Coraz prężniej rozwijająca się branża wypożyczalni samochodowych oferuje już coraz bardziej opłacalne i konkurencyjne rozwiązania dla np. leasingu czy zakupu nowego samochodu.

Na pewno „pomogła” w tym pandemia – trudno jest w chwili obecnej o dostępność nowych aut w salonach, dlatego zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne, coraz częściej korzystają z wynajmu. Jeżeli chcielibyśmy jednak zakupić auto, ale wcześniej je przetestować, warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje tzw. wypożyczenie abonamentowe. 


Wynajem abonamentowy

Wynajem abonamentowy bądź subskrypcyjny jest kierowany nie tylko do firm, które często decydują się na to rozwiązanie, gdy chcą zaoferować swoim pracownikom tzw. samochody przedkontraktowe bądź potrzebują pojazdów tylko przez pewien czas, przeznaczonych do konkretnych projektów. Również osoby prywatne powinny się zainteresować taką usługą, szczególnie, gdy chcą zakupić nowe auto, ale nie jest ono jeszcze łatwo dostępne albo chcielibyśmy przetestować je przed tak dużym wydatkiem. Możemy wtedy wypożyczyć samochód na okres od 1 do nawet 12 miesięcy i otrzymamy wtedy w pełni nowy i sprawny pojazd, który zostanie odpowiednio przystosowany do naszych potrzeb. Nawet, kiedy podpiszemy umowę na rok, w dalszym ciągu będzie to dużo bardziej opłacalne, gdyż odejdą nam różne koszty związane z eksploatacją. Serwis, przeglądy, wymiana opon czy oleju – koszt tych rzeczy zostaje wpisany w wynajem i unikniemy też dzięki temu wielu zbędnych formalności. 

Koszt wynajmu średnioterminowego

Wypożyczenie samochodu w ramach abonamentu stanowi bardzo ekonomiczne rozwiązanie, szczególnie jeśli chcemy tylko przetestować konkretny model i przekonać się, czy jest on dla nas odpowiedni przed jego zakupem. Cena oczywiście zależy od wielorakich czynników, ale miesięczny koszt zaczyna się już od nawet 1300 zł za miesiąc. Jeżeli jednak nie szukamy malutkiego, miejskiego samochodu – prawdopodobnie zapłacimy trochę więcej. Koszt różni się w zależności od klasy i rodzaju pojazdu, a także od stopnia jego wyposażenia. Cena wzrośnie również w przypadku, gdy zdecydujemy się na różne dodatkowe usługi. Na przykład wypożyczalnia Flex To Go, w ramach wynajmu subskrypcyjnego, oferuje swoim klientom takie dodatkowe rozwiązania jak podstawienie auta w konkretne miejsce czy zwiększenie miesięcznego limitu kilometrów z 1000 km do nawet 2000 km. Jeżeli zależy nam na osiągach, większej przestrzeni i pojemności bagażnika, powinniśmy rozglądać się za SUV-em, crossoverem czy modelem, będącym przedstawicielem klasy premium. 

Czy wynajem auta w wypożyczalni to dużo formalności?

Firmy takie jak Flex To Go hołdują zasadzie – jak najmniej formalności, a jak najwięcej satysfakcji dla klienta. Jeżeli mamy już na oku konkretny pojazd, powinniśmy udać się na stronę internetową wypożyczalni: www.flexmidrent.pl. Zapoznamy się tam z dostępnymi w ofercie samochodami i wypełnimy formularz, w którym sprecyzujemy nasze potrzeby oraz oczekiwania. Po wszystkim odezwie się do nas przedstawiciel firmy, żeby dopełnić raptem kilku formalności. Pojazd będziemy mogli odebrać zarówno z oddziału firmy, jak i poprosić o podstawienie go w konkretne miejsce. Sama umowa jest skonstruowana w sposób przejrzysty i intuicyjny – unikniemy w ten sposób ukrytych opłat i będziemy wiedzieć, ile konkretnie zapłacimy i za co. Oddziały Flex To Go znajdują się w większości dużych polskich miast, takich jak chociażby Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice czy Wrocław. Zlokalizowane są one w pobliżu lotnisk i dworców, co jest też dużym udogodnieniem dla przyjezdnych.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl