Światowy Dzień Wcześniaka w Porcie Łódź


Światowy Dzień Wcześniaka w Porcie Łódź
2018-11-14
Lekarze i pielęgniarki z oddziału neonatologii, położne, psycholog, rehabilitant oraz doradca laktacyjny – specjaliści z zakresu zdrowia i opieki nad niemowlętami pojawią się w najbliższą sobotę, 17 listopada w Porcie Łódź.

Spotkanie z ekspertami odbędzie się w ramach Światowego Dnia Wcześniaka.

Powitanie na świecie maleństwa urodzonego przedwcześnie powoduje obawy o jego rozwój, zdrowie i rodzi mnóstwo pytań o prawidłową opiekę i pielęgnację. Z okazji przypadającego na 17 listopada Dnia Wcześniaka, Port Łódź zaprasza wszystkich rodziców i opiekunów na bezpłatne wydarzenie, podczas którego będzie można uzyskać porady specjalistów neonatologów, porozmawiać z psychologiem, rehabilitantem czy doradcą laktacyjnym. Spotkanie odbędzie się w Atrium Centrum w godzinach 12:00 – 18:00. Wcześniak to dziecko, które przyszło na świat przed 37. tygodniem ciąży. Jego sprawność umysłowa i fizyczna może być początkowo mniejsza niż u dzieci urodzonych o czasie, ale dzięki właściwej opiece lekarzy i rodziców maluszek ma szansę prawidłowo się rozwijać. Z badań Instytutu Matki i Dziecka wynika, że wcześniaki zaczynają chodzić i mówić później niż ich rówieśnicy, jednak 3/4 z nich po 2-3 latach dogania inne dzieci. Niekiedy trzeba pomóc dziecku pokonać pewne problemy dlatego tak ważna jest obserwacja i wiedza na temat pielęgnacji maleństwa.

Podczas Światowego Dnia Wcześniaka w Porcie Łódź odbędą się także gry i zabawy z harcerzami, występy chórów dziecięcych, wspólne czytanie książeczek dla dzieci oraz warsztaty „dziergania” ośmiorniczek, do których wcześniaki bardzo lubią się przytulać. Macki ośmiorniczek przypominają bowiem maluchom pępowinę, a pępowina bezpieczeństwo w brzuchu mamy. Pamiętajmy, że odpowiednio pielęgnowane i rehabilitowane wcześniaki zazwyczaj doganiają w rozwoju swoich rówieśników.  Einstein, Newton, Churchill, a nawet Napoleon Bonaparte – oni też byli wcześniakami!


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl