Tajemnice i metamorfozy Meryl Streep w ARTE.tv


Tajemnice i metamorfozy Meryl Streep w ARTE.tv
2021-07-09
Wyjątkowa kariera, „niewytłumaczalnie cudowna” - jak sama mówi. Co sprawia, że Meryl Streep od 50 lat przyciąga przed ekrany tylu widzów? ARTE.tv zaprasza na czuły dokument o tej niepowtarzalnej artystce. Film „Meryl Streep – tajemnice i metamorfozy” można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv

3 Oscary i 21 nominacji, 9 Złotych Globów, 2 nagrody BAFTA, nie licząc wielu innych międzynarodowych, czynią z niej najbardziej utytułowaną obecnie aktorkę. Dzięki swoim niezapomnianym kreacjom, Meryl Streep w ciągu prawie pół wieku swojej kariery stała się jedną z najczęściej nagradzanych i cenionych artystek na świecie. ,,Nigdy nie jest tą samą Meryl. To aktorka charakterystyczna, która zmienia się z roli na rolę” – tak mówił o niej producent teatralny Joe Papp.

Sprzeciwiając się zasadom wieku i wszystkim szeptanym prawom hollywoodzkiego biznesu, Meryl Streep pozostaje do dziś, w wieku ponad 70 lat, największą i najlepiej opłacaną gwiazdą amerykańskiego kina. Ikoną zdolną do interpretacji wszystkich ról, we wszystkich rejestrach i dla wszystkich mediów, od teatru po filmy dramatyczne, komediowe i seriale. Kryzys w jej karierze pojawił się tylko raz - wraz z 40. urodzinami. Wówczas nie była pewna swego aktorskiego bytu. Natomiast wbrew obawom, w 1995 roku dostała angaż w filmie ,,Co wydarzyło się w Madison County”, gdzie zagrała jedną z najwyśmienitszych ról kobiecych.

Jaki jest sekret jej metamorfoz? ,,Gdy coś czytam, widzę przed oczami tę osobę. Nie mogę się tego pozbyć. To jakbym już ją spotkała” - mówi Meryl Streep i to czyni jej role wyjątkowymi. Wcielając się w postać, daje z siebie wszystko, bez przesady i kaprysów, swoimi kreacjami poruszając miliony ludzi na całym świecie.

„Meryl Streep - tajemnice i metamorfozy” - wyjątkowy portret amerykańskiej gwiazdy o niezrównanej trajektorii, jest dostępny bezpłatnie do 2 sierpnia pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/094416-000-A/meryl-streep/.  


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl