TCL wprowadza na rynek pierwsze na świecie smartfony z technologią NXTPAPER


TCL wprowadza na rynek pierwsze na świecie smartfony z technologią NXTPAPER
2023-09-27
TCL jest pionierem w dziedzinie wyświetlaczy, które oferują użytkownikom naprawdę wiele funkcji. Występują one w smartfonach, tabletach i innych tego rodzaju urządzeniach. Firma wprowadziła na rynek serię smartfonów NXTPAPER – TCL 40 NXTPAPER i TCL 40 NXTPAPER 5G.

Wprowadzenie na rynek telefonów NXTPAPER jest kolejnym ważnym krokiem dla firmy TCL, pragnącej zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia wizualne, a także komfort dla oczu podczas korzystania z tego typu urządzeń elektronicznych. Technologia pełnokolorowego wyświetlacza TCL NXTPAPER, przypominającego papier elektroniczny, została opracowana we własnym zakresie i zdobyła uznanie zarówno wśród konsumentów, jak i mediów. Już wkrótce wszyscy będą mieli możliwość, by sprawdzić smartfon z systemem Android, który został wyposażony w ekran NXTPAPER. Do tej pory technologia ta była zarezerwowana tylko dla wybranych tabletów i laptopów TCL.

 

W 2023 r. firma TCL dokonała znaczącego postępu wprowadzając ofertę wyświetlaczy NXTPAPER w konkurencyjnych cenach na całym świecie – powiedział Aaron Zhang, dyrektor generalny TCL Communication.  Wzmacnia to naszą wizję "Display Greatness", która łączy komfort dla oczu i wrażenie papieru z wygodą nowoczesnej technologii w jednym, spójnym produkcie. W TCL nadal wsłuchujemy się w potrzeby konsumentów, odpowiedzią na nie jest nieustanne wprowadzanie innowacji i zwiększanie portfolio produktów.

 

Ciesz się lepszym obrazem dzięki telefonom TCL NXTPAPER

Najnowsze smartfony NXTPAPER gwarantują komfort dla oczu w trakcie korzystania z urządzenia. Ponadto posiadają one certyfikat sprzętowy TÜV, który potwierdza  niski poziom szkodliwego dla wzroku niebieskiego światła. Od teraz użytkownicy mogą cieszyć się wygodnym i pełnokolorowym ekranem, który przypomina papier, zachowującym przy tym oryginalny balans kolorów. Dodatkowo, zintegrowany czujnik automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza i temperaturę kolorów w zależności od czasu i otoczenia. Zapewnia tym samym odpowiednie wrażenia wizualne i delikatne światło w nocy, co dodatkowo podnosi ogólny komfort dla oczu.

 

Wyświetlacz smartfona z certyfikatem TÜV potwierdzającym, że jest on odporny na refleksy świetlne, oferuje funkcję antyodblaskową. Można ją było uzyskać dzięki matowej teksturze, która przypomina papier. W połączeniu z funkcją zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców sprawia, że czytanie jest znacząco wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pełnokolorowy wyświetlacz został także wyposażony w specjalnie zaprojektowany interfejs użytkownika NXTPAPER, który gwarantuje możliwość wyboru pełni kolorów albo czarno-białego ekranu zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

 

Wciągająca rozrywka, uwolniona kreatywność - TCL 40 NXTPAPER

TCL 40 NXTPAPER jest wyposażony w 6,78-calowy wyświetlacz FHD + NXTPAPER, podwójne głośniki i dźwięk Boom 3D zasilany przez DTS, który zapewnia użytkownikowi wciągające wrażenia audiowizualne. Smartfon jest wyposażony także w 32-megapikselowy aparat do selfie, który pozwala uchwycić najdrobniejsze szczegóły i unikalne wrażenia za pomocą jednego kliknięcia. Wszechstronny system potrójnego aparatu tylnego 50 MP, wraz z ultraszerokokątnym obiektywem aparatu 5 MP i czujnikiem makro 2 MP, pozwala użytkownikom robić zdjęcia krajobrazów czy skomplikowanych szczegółów, a także portrety z krystaliczną wyrazistością.

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o sporządzanie notatek, szkicowanie czy sprawdzanie listy "rzeczy do zrobienia", wrażenia uzyskane dzięki przypominającemu papier wyświetlaczowi,  są bardziej autentyczne. Dodatkowo telefon został wyposażony w kompatybilne pióro T-pen TCL 40 NXTPAPER. Z kolei elegancka konstrukcja smartfonu o grubości 7,89 mm oraz stylowa tylna pokrywa 2D sprawiają, że urządzenie idealnie pasuje do dłoni. Telefon dysponuje ponadto 256 GB pamięci masowej i 8 GB pamięci RAM z dodatkowymi 8GB wirtualnej pamięci RAM. W tej kategorii cenowej jest to obecnie najwyższa klasa. Wszystko to umożliwia użytkownikowi szybką pracę w aplikacjach, tym samym zwiększając produktywność.

 

Niezrównana szybkość, bezkompromisowa wielozadaniowość - TCL 40 NXTPAPER 5G

TCL 40 NXTPAPER 5G powstał z myślą o profesjonalistach, którzy chcą pozostać w kontakcie przez cały czas. Zapewnia on wyjątkowy komfort dla oczu, a także błyskawiczną łączność 5G, co pozwala z łatwością wykonywać wszystkie niezbędne zadania. 6,6-calowy wyświetlacz HD+ NXTPAPER oraz interfejs użytkownika NXTPAPER sprawiają, że telefon ten doskonale nadaje się do długotrwałego czytania i pracy z dokumentami. Pamięć masowa o pojemności 256 GB idzie w parze z 6 GB pamięci RAM, którą dodatkowo można rozszerzyć o 6 GB wirtualnej pamięci RAM. Pozwala to na zarządzanie zadaniami i wydajną pracę z aplikacjami, a także rozrywkę multimedialną i nie tylko, a to wszystko w tym samym czasie.

 

Urządzenie jest wyposażone we wszechstronny system tylnej kamery, w tym główną kamerę 50 MP, czujnik głębi 2 MP i czujnik makro 2 MP. Intuicyjna kamera AI sprawia, że każde ujęcie wygląda profesjonalnie. Ponadto imponuje ona trybem AI Color Video, czyli unikalną funkcją, która przetwarza tło wideo w czerni i bieli, zachowując przy tym jednak żywe kolory obiektu. Przednia kamera o rozdzielczości 8 MP gwarantuje wysokiej jakości służbowe wideokonferencje, ale także zaspokaja potrzeby osobiste.

 

Dostępność i ceny

·         TCL 40 NXTPAPER: 899 zł, w sprzedaży w Europie od września, a w kolejnych krajach na całym świecie jeszcze w tym roku.

·         TCL 40 NXTPAPER 5G: około 1000 zł, sprzedaż w Europie rozpocznie się w październiku, a do końca tego roku produkt ten będzie dostępny w większej liczbie krajów na całym świecie.

Obecnie dostępny na rynku tablet z technologią NXTPAPER można znaleźć w: Orange, Media Markt, Euro RTV AGD, Media Expert oraz x-kom.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

lena.pytkowska@pankowalski.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl