Tylko w IV kwartale OLYMP dostarczył wyposażenie do 5 klubów fitness


Tylko w IV kwartale OLYMP dostarczył wyposażenie do 5 klubów fitness
2024-02-01
OLYMP S.A., notowany na NewConnect dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness ma za sobą bardzo pracowity rok. W 2023 r. do kontrahentów spółki dołączył Xtreme Fitness, który zgodnie z zapowiedzią z sukcesem realizuje plany intensywnej ekspansji w Polsce.

Umowa z Extreme Fitness została zawarta na 3 lata i przewiduje realizację od 3 do 7 klubów rocznie. Oprócz Xtreme Fitness śród kluczowych partnerów spółki można wymienić, Benefit Systems, Best GYM oraz UP.

- Zgodnie z założeniami, realizujemy plany związane ze skalowaniem naszego biznesu. Podobnie jak w latach ubiegłych, IV kwartał był najintensywniejszym okresem w roku. Równolegle do realizacji dostaw sprzętu przygotowujemy się na przyszły rok. Plany mamy jeszcze ambitniejsze, a w ich realizacji pomoże finansowanie uzyskane z przeprowadzonej w ostatnich tygodniach emisji akcji z prawem poboru. – komentuje Sylwia Czepiżak, prezes OLYMP SA.

W ramach emisji akcji z prawem poboru OLYMP S.A. zostało objętych 7.839.663 akcji o łącznej wartości ponad 4,3 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć przede wszystkim na realizację rosnącego portfela zamówień, ale też zwiększenie mocy produkcyjnych, co ma znaleźć pozytywne przełożenie na sprzedaż i pozwolić na dalsze skalowanie działalności. Spółka planuje również zwiększyć obecność na rynkach zagranicznych, poprzez intensyfikację działań marketingowych. Część kapitału z emisji zostanie przeznaczona na prace badawczo-rozwojowe, w tym przede wszystkim aplikację mobilną współpracującą ze wszystkimi sprzętami marki OLYMP.

Od styczna do września br. OLYMP wypracował 2,9 mln przychodów, czyli o niemal 70 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Według raportu „Global Boutique Fitness Market (2023 Edition)” przygotowanego przez Research and Markets, wartość globalnego rynku studiów fitness oszacowano na 55,16 miliarda dolarów w 2024 roku. Oczekuje się, że globalny rynek fitness wygeneruje 79,66 miliarda dolarów do końca 2029 roku, w porównaniu z 48 miliardami dolarów w 2022 roku. Oznacza to, że w okresie prognozy 2024-2029 światowy rynek fitnessu będzie się rozwijał, a wskaźnik CAGR wyniesie 7,63%. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.boguslawska@innervalue.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl