Unii Lubelskiej Vita – nowa inwestycja Develii w poznańskim Nowym Mieście


Unii Lubelskiej Vita – nowa inwestycja Develii w poznańskim Nowym Mieście
2024-05-09
Develia rozpoczęła sprzedaż i budowę inwestycji Unii Lubelskiej Vita w Pozna-niu. Na Starołęce w dzielnicy Nowe Miasto powstanie 285 mieszkań o metra-żach od 26 do 88 m kw. Ich ukończenie przewidywane jest na pierwszy kwartał 2026 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Alstal Grupa Budowlana

Unii Lubelskiej Vita wyróżnia się ciekawą, modernistyczną architekturą autorstwa pracowni DEMENTI Sp. z o.o. Sp. k. - część lokali znajdzie się w wysokiej, 13 piętrowej wieży, górującej nad 8-piętrową główną bryłą inwestycji. Wszystkie mieszkania - od kawalerek po 4-pokojowe - będą posiadać balkony, loggie lub ogródki. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery. Zakupy będzie można zrobić w sklepach, które powstaną w powierzchniach komercyjnych na parterze budynku.


Deweloper zaplanował również atrakcyjną aranżację powierzchni zewnętrznych osiedla - powstanie m.in. rozbudowana strefa rekreacyjna z placem zabaw dla najmłodszych i specjalnymi instalacjami dla starszych mieszkańców oraz liczne stojaki na rowery. Tereny wokół budynku zostaną zagospodarowane starannie zaprojektowaną zielenią i nasadzeniami.

- Starołęka w dzielnicy Nowe Miasto to rejon Poznania, który w ostatnich latach jest areną dynamicznych zmian. Dawną zabudowę przemysłową zastępują nowoczesne osiedla mieszkaniowe, rozbudowywana i unowocześniana jest komunikacja publiczna. Jesteśmy przekonani, że Unii Lubelskiej Vita spotka się z ciepłym przyjęciem kupujących także dlatego, że ceny zaczynają się już od 10 300 zł za metr kwadratowy - komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

- Poznańskie Nowe Miasto skrywa ogromny potencjał, powstaje tam coraz więcej inwestycji. Bardzo cieszę się, że jedną z nich będziemy mogli zrealizować we współpracy z tak profesjonalnym deweloperem, jak Develia S.A. To nasza kolejna współpraca w krótkim czasie, dziękuję za obdarzenie nas zaufaniem. Jestem pewna, że nasze 48-letnie doświadczenie w budownictwie spełni najwyższe oczekiwania inwestora - powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Operacyjny firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

Wraz z budową nowych osiedli infrastruktura lokalna Starołęki stale się poprawia - cały czas przybywa tu sklepów, punktów usługowych, placówek edukacyjnych i ochrony zdrowia. Dobrą komunikację inwestycji z centrum zapewnia sąsiedztwo nowowybudowanej pętli tramwajowej, dzięki której do poznańskiej starówki i Dworca Głównego można dojechać w zaledwie 20 minut. W zasięgu 10-minutowej jazdy autem znajdują się 4 centra handlowe oraz uczelnie wyższe, dzięki czemu zakup mieszkania w Unii Lubelskiej Vita może być atrakcyjną opcją inwestycyjną. Podobny dystans dzieli inwestycję od terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Maltańskim, nadbrzeży Warty  oraz popularnego wśród poznanian Lasu Dębińskiego.

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Grupa Develia zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 139 etapów inwestycyjnych - to 20 tys. mieszkań o powierzchni 1 mln m kw. W 2023 r. grupa wypracowała 1607,8 mln zł przychodu ze sprzedaży i 275,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl