Uroki życia na emeryturze


Uroki życia na emeryturze
2017-10-25
„Przyszłość ma wiele nazw. Dla słabszych oznacza nieuchronność, dla bojaźliwych nieznane, zaś dla odważnych oznacza szansę”, mawiał francuski poeta Viktor Hugo. Z przyjemnością patrzy się na seniorów, którzy traktują emeryturę jako szansę na realizację siebie,rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

„Przyszłość ma wiele nazw. Dla słabszych oznacza nieuchronność, dla bojaźliwych nieznane, zaś dla odważnych oznacza szansę”, mawiał francuski poeta Viktor Hugo. Z przyjemnością patrzy się na seniorów, którzy traktują emeryturę jako szansę na realizację siebie, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Emerytura, to wyjątkowy okres, w którym można w pełni korzystać z tego, czego wcześniej było zawsze za mało – czasu wolnego. Dzieci zostały już wychowane, cele zawodowe osiągnięte a wszelkie zobowiązania zrealizowane. Można poświęcić się – pierwszy raz od dawna – sobie. Nauczyć się nowych umiejętności, rozwinąć swoje dotychczasowe hobby lub poszukać nowych zainteresowań. Ofert dedykowanych seniorom jest mnóstwo – koła garncarskie, warsztaty malarskie, kąciki teatralne, organizowane spotkania towarzyskie, dancingi, joga, nordic walking i inne zajęcia ruchowe. Dla osób bardziej chłonnych wiedzy, dostępna jest szeroka oferta tzw. Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Emerytura pozwala na poświęcenie się ogrodnictwu, wędkowaniu, spacerowaniu, czytaniu książek, nadrobieniu braków w kinematografii, rozwiązywaniu ulubionych krzyżówek. Pielęgnowanie relacji to kolejny atut, jaki daje nam czas. Możemy pomagać dzieciom w wychowywaniu wnuków, cieszyć oko ich radością i mądrze doradzać, spędzać dużo czasu z rodziną, zawierać nowe przyjaźnie - i regularnie podtrzymywać stare.

Na emeryturze trzeba dbać o swoje zdrowie, aby służyło nam jak najdłużej. Obok kompleksowych regularnych badań, wizyt u lekarza prowadzącego, warto wprowadzić suplementację diety.

Odpowiednia suplementacja powinna zawierać karotenoidy (luteinę i zeaksantynę) oraz  minerały i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.  Luteina to żółty barwnik ksantofilowy, który odgrywa istotną rolę w naszym organizmie - działa jak naturalny filtr chroniący oko przed promieniowaniem UVA i UVB. Najwięcej luteiny gromadzi się w plamce żółtej – strukturze oka odpowiedzialnej za widzenie barw i ostrość obrazu.

Organizm ludzki nie wytwarza luteiny, dlatego należy dostarczyć ją wraz z dietą lub w postaci suplementacji. Po wchłonięciu przez organizm luteina gromadzi się głównie w plamce żółtej oraz w siatkówce.  

Zeaksantyna to drugi obok luteiny karotenoid znajdujący się w centralnej części siatkówki oka.

Idealne połączenie luteiny i zeaksantyny to proporcje 5:1. Takie połączenie zawiera Lutezan Omega 3. To suplement diety, który oprócz specjalnie dobranej kompozycji karotenoidów (luteiny i zeaksantyny), zawiera witaminy oraz minerały ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, w tym również narządu wzroku (cynk).

 

Lutezan Omega 3 teraz jest dostępny również w nowym,
większym opakowaniu 60 kaps.!

Dystrybutor: Adamed Consumer Healthcare S.A.

Cena: opakowanie 30 kaps. ok. 25,4 zł, 60 kaps. ok. 36,0zł


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

A.D.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl