Volvo Cars oraz Volvo Trucks współdzielą w czasie rzeczywistym dane z pojazdów


Volvo Cars oraz Volvo Trucks współdzielą w czasie rzeczywistym dane z pojazdów
2018-06-23
Volvo Cars, producent samochodów segmentu premium oraz wiodący producent pojazdów użytkowych, Volvo Trucks, będą współdzielić w czasie rzeczywistym dane, by zwiększyć zasięg działania technologii ochronnych z zakresu connected obu producentów. Jest to bazujący na chmurze danych system pozwalający pojazdom na komunikację między samochodami i ostrzeganie kierowców o zbliżających się zagrożeniach dla bezpieczeństwa.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy Volvo Cars dzieli się z innym przedsiębiorstwem danymi związanymi z bezpieczeństwem. Współpraca z Volvo Trucks to pierwszy krok na drodze ku stworzeniu masy krytycznej pojazdów w systemie connected, która może mieć istotny wpływ na ogólny poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od roku 2018 anonimowe dane w trybie rzeczywistym będą współdzielone pomiędzy wyselekcjonowanymi ciężarówkami Volvo sprzedanymi w Szwecji i Norwegii, wyposażonymi we własne systemy Volvo ostrzegające o zagrożeniach, a samochodami osobowymi Volvo wyposażonymi w system Hazard Light Alert produkcji Volvo Cars.

Volvo Cars ma długą historię dzielenia się wiedzą o bezpieczeństwie z innymi w interesie ochrony maksymalnie wielkiej liczby istnień ludzkich. W roku 1959 Volvo udostępniło bezpłatnie patent na 3-punktowy pas bezpieczeństwa dla wszystkich wytwórców aut, co zaowocowało szacunkowo milionem ocalonych istnień.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl