W których osiedlach kupimy mieszkanie i odbierzemy klucze


W których osiedlach kupimy mieszkanie i odbierzemy klucze
2022-08-10
W jakich inwestycjach deweloperzy mają ukończone mieszkania lub z bliskim terminem oddania? Jakie lokale są jeszcze w sprzedaży? W jakich cenach? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl

Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Do końca tego roku planujemy zakończenie kilku inwestycji. Na rynku warszawskim jest to m.in. projekt Prestovia House. Z kolei w Krakowie zakończymy budowę poszczególnych etapów w ramach inwestycji Słoneczne Miasteczko, Centralna Park oraz Grzegórzecka 77. W Gdańsku do końca roku będziemy mieli gotowe mieszkania w projektach Osiedle Latarników, Baltea Apartments, Szmaragdowy Park, Przy Alejach, a w Katowicach w projekcie Ceglana Park. Zakresy cen w poszczególnych inwestycjach są mocno zróżnicowane, co wynika z tego, że chcemy być obecni w każdym segmencie rynku.  

Angelika Kliś, członek zarządu Atal

Nasze inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem. W efekcie w większości z nich w momencie otrzymania pozwolenia na użytkowanie dostępne są już nieliczne lokale. Niemniej jednak na niektórych rynkach regionalnych, na których operujemy można je znaleźć. Na przykład w inwestycjach Sokolska 30 w Katowicach, Nowe Miasto Jagodno we Wrocławiu i Nowa Grochowska w Warszawie. To mieszkania o różnym metrażu i zakresie cenowym.

Biorąc pod uwagę harmonogram, najwcześniej planujemy przekazanie klientom lokali w stołecznej inwestycji Bartycka 49 Apartamenty. Są w niej dostępne cztery lokale o powierzchni około 60 mkw. Dwa mieszkania w stanie deweloperskim w cenie 12 800 - 12 900/mkw. i dwa w opcji z wykończeniem w cenie 14 800 - 15 000 zł za mkw.

Cezary Grabowski, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Bouygues Immobilier Polska

Od wielu lat nie mieliśmy sytuacji, kiedy w naszej ofercie znajdowały się wolne mieszkania w już gotowych inwestycjach. Większość mieszkań znajduje nabywców na wczesnym etapie realizacji projektu, a ostatnie lokale sprzedajemy jeszcze przed zakończeniem budowy. W tym roku, pomimo innej sytuacji rynkowej, nic się pod tym względem nie zmieniło.

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper S.A.

Ostatnie dwa kwartały roku zapowiadają się dla nas intensywnie. Finalizujemy budowę etapów I-III wrocławskiej inwestycji Lokum Porto powstającej przy ul. Gnieźnieńskiej na Starym Mieście oraz etapów I-II położonego na Zakrzowie Lokum Verde. W tym roku zakończymy także realizację etapu IIIa krakowskiego osiedla Lokum Vista. W wymienionych inwestycjach oferujemy szeroki wybór mieszkań od jedno do czteropokojowych.

W podwrocławskiej Sobótce, tuż przy parku krajobrazowym usytuowane jest kolejne, nasze osiedle - Lokum Monte, nad którym niedawno ukończyliśmy prace i po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie rozpoczniemy przekazywanie kluczy przyszłym mieszkańcom. Inwestycję tę bez wątpienia wyróżnia wyjątkowe położenie, wysoki standard i prywatna strefa wellness. Obecnie w tym projekcie dostępne są gotowe mieszkania o zróżnicowanych metrażach 46 mkw. – 100 mkw.

W sąsiedztwie wrocławskiego Rynku i Ostrowa Tumskiego znajduje się unikatowa inwestycja Lokum Vena. Pozostało tam zaledwie kilka wolnych, prestiżowych apartamentów o powierzchni 25 mkw. – 59 mkw. W Krakowie, przy ul. Klimeckiego sfinalizowaliśmy kolejny etap osiedla Lokum Salsa. Po otrzymaniu pozwolenia rozpoczniemy przekazywanie mieszkań. W ramach tej inwestycji wciąż dostępne są komfortowe lokale o metrażach 33 mkw. – 115 mkw. Mając na uwadze oczekiwania naszych klientów, wybrane mieszkania na tym osiedlu realizujemy pod klucz oferując wybór atrakcyjnych pakietów wykończeniowych. Na terenie Lokum Siesta można nabyć ostatnie lokale z II etapu o powierzchniach 44 mkw. – 65 mkw. Inwestycja cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na funkcjonalność mieszkań oraz jej atrakcyjne położenie w sąsiedztwie Parku Rzecznego Wilgi.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Gotowe są lokale inwestycyjne w prestiżowym apartamentowcu Apartamenty Jerozolimskie Invest w Warszawie. Funkcjonalnie urządzone, o metrażu 27 mkw., z odrębną, indywidualną księgą wieczystą, oferujemy w cenie 340 tys. zł. Można kupić już wynajęty lokal i od razu zarabiać.

Ostatnie sześć gotowych mieszkań o metrażu od 42 mkw. do 93 mkw. mamy również w inwestycji Bliska Wola w Warszawie w cenie od 17 tys. zł/mkw. Na uwagę zasługują dwa lokale. Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 42 mkw. na 24. piętrze, skąd roztacza się widok na panoramę Warszawy w cenie ponad 826 tys. zł i trzypokojowe o powierzchni 68 mkw. za 1 331 000 zł.

W prestiżowym budynku Hanza Tower w centrum Szczecina są ostatnie gotowe dwu i czteropokojowe mieszkania w cenie od 13,2 tys. zł za mkw. Znajdujące się na 26. piętrze pięciopokojowe apartamenty, o metrażach 208 mkw. i 214 mkw., z salonami o powierzchni 100 mkw., całe przeszklone, z pięknym widokiem na trzy strony świata można kupić w cenie 20 tys. zł za mkw.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg

W Gdańsku gotowe do odbioru mieszkania mamy w inwestycji Nowa Letnica w cenie od 399 tys. zł i projekcie Park Południe. Poza tym, bliski termin oddania mają inwestycje Zielony Widok, Nadmotławie Apartments oraz Szumilas.   

We Wrocławiu gotowe mieszkanie o metrażu 91 mkw. w cenie 7400 zł/mkw. i 92 metrowe za 7600 zł/mkw. można znaleźć w inwestycji Wojszyckie Alejki. W październiku br. będzie oddana inwestycja Robyg Jagodno, gdzie w ofercie są mieszkania o powierzchni od 55 mkw. do 88 mkw. w kwocie od 7700 zł/mkw. do 9630 zł/mkw. W lutym 2023 roku planujemy oddanie także projektu Wojszyckie Alejki II, w którym dostępne są mieszkania o metrażu od 44 mkw. do 85 mkw. w cenie od 7500 zł/mkw. do 10 500 zł/mkw.

W Warszawie aktualnie mamy jeden gotowy, dwupokojowy lokal o powierzchni 41 mkw. w inwestycji City Sfera  w cenie 14 500 zł/mkw. Z terminem oddania w październiku br. można kupić mieszkania w projekcie Apartamenty Królewskie w Wilanowie w cenach od 14 760 zł/mkw. do 16 900 zł/mkw. oraz w Osiedlu Życzliwa Praga w cenie 10 300 zł/mkw. A we wrześniu br. oddany zostanie także lokal użytkowy o funkcji mieszkalnej wielkości 89 mkw. w aparthotelu Modern Space do nabycia w cenie 11 439 zł/mkw. brutto. W wybranych inwestycjach oferujemy harmonogram spłat w systemie 20/80.

Andrzej Gutowski, wiceprezes, dyrektor Sprzedaży Ronson Development

Gotowe mieszkania trzy oraz czteropokojowe dostępne są w inwestycjach Nowe Warzymice, gdzie czteropokojowy lokal można kupić w cenie od 553 tys. zł. W inwestycji Miasto moje trzypokojowe mieszkania są do kupienia w kwocie od 549 tys. zł, a w projekcie Wilanów Tulip lokal z trzema pokojami jest dostępny w cenie od 691 tys. zł.

Sebastian Barandziak, prezes zarządu Dekpol Deweloper

Gotowe mieszkania i apartamenty mamy w Osiedlu Kociewskim, etap I oraz w inwestycji Villa Neptun i Lazur Park. Bliski termin oddania mają projekty Osiedle Pastelowe, Neo Jasień, Trimare i Osiedle Kociewskie II. Oferta jest bardzo zróżnicowana, w sprzedaży są mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe w cenach od 5 800 zł/mkw. do 13 800 zł/mkw. w przypadku lokali bez wykończenia i do 14 300 zł/mkw., jeśli chodzi o mieszkania z wykończeniem.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic

Najbliższy termin oddania mamy w inwestycji Moja Północna na warszawskim Tarchominie. W I kwartale przyszłego roku będziemy oddawać mieszkania w drugim etapie tej inwestycji. W ofercie mamy jeszcze tylko 13 lokali, w tym mieszkania o powierzchni 30 mkw. i 60 mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Ostatnie 10 gotowych mieszkań oferujemy w drugim etapie inwestycji Warszawski Świt na warszawskim Bródnie. W sprzedaży mamy także pięć ukończonych lokali na Bielanach w inwestycji Apartamenty Przy Agorze 6 oraz dziesięć na Targówku w inwestycji Apartamenty Oszmiańska 20. W sierpniowej promocji można zyskać nawet do 101 tys. zł rabatu na wybranym mieszkaniu oraz 50 proc. rabatu na miejscu postojowym w garażu.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home

Miasteczko Jutrzenki to inwestycja, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. W sprzedaży znajdują się jeszcze mieszkania dwu i trzypokojowe, których odbiór planowany jest w kwietniu 2023 roku. Lokale mają przemyślane rozkłady. Klienci znajdą w nich dużą przestrzeń na przechowywanie, okno w części kuchennej, czy bardzo cenione, duże balkony. Współpracujemy z firmą Home Planer, która pomaga przygotować lokal do zamieszkania w bardzo krótkim czasie.

Marcin Michalec, CEO Okam

Już niedługo, bo w pierwszym kwartale 2023 roku zakładamy finalizację i oddanie do użytkowania inwestycji Central House na warszawskim Mokotowie. To pierwszy projekt zrealizowany w pełni według Nowej Polityki Jakości OKAM, zgodnie z którą na terenie naszych inwestycji rozwijamy nowoczesne, w tym prośrodowiskowe rozwiązania, jak wypożyczalnie eko pojazdów Renault TWIZY i rowerów, oczyszczacze powietrza, czy panele fotowoltaiczne. Na kompleks składać się będzie około 480 mieszkań od jedno do pięciopokojowych o metrażu między 26 mkw. a 114 mkw. Około 80 proc. mieszkań mamy w tej inwestycji już sprzedane. Aktualna cena w zależności od powierzchni czy umiejscowienia mieszkania różnicuje się średnio na poziomie około 14 000 zł/mkw.

W sprzedaży mamy ostatnie mieszkania z drugiego etapu osiedla INSPIRE w Katowicach, którego oddanie do użytkowania planowane jest na drugi kwartał 2023 roku. Pod koniec bieżącego roku planujemy zakończyć natomiast budowę mieszkań w etapie C inwestycji BOHEMA – Strefa Praga, gdzie ceny lokali, które jeszcze pozostają w sprzedaży kształtują się w przedziale od 13 tys. zł/mkw. do 14 tys. zł/mkw.

Joanna Janowicz, dyrektor zarządzająca w firmie Constructa Plus

Mamy w sprzedaży aktualnie mieszkania w inwestycji Kościelna 23 w poznańskich Jeżycach. W ofercie dostępne jest 37 mieszkań, w tym kawalerki, lokale dwu, trzy i czteropokojowe z balkonami lub loggiami. Największy wybór pozostaje wśród lokali dwu i trzypokojowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 393 tys. zł.

Marek Pawlukiewicz, rzecznik prasowy Aria Development

W ubiegłym roku rozpoczęliśmy sprzedaż i realizację nowego Osiedla Natura 2 w Wieliszewie. Mieszkańcy otrzymają klucze do mieszkań pod koniec tego roku. Ceny zaczynają się od 6 200 zł/mkw. Najmniejsze mieszkania mają powierzchnię 29 mkw.

Osiedle Natura to kameralny projekt powstający w Wieliszewie, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego, kilkanaście kilometrów od granic Warszawy. Mieszkańcy inwestycji będą cieszyć się spokojem i otoczeniem przyrody, a jednocześnie korzystać z komfortowego i szybkiego dojazdu do wielu ważnych punktów bez stania w korkach. Sprawną komunikację zapewniają Szybkie Koleje Miejskie, którymi przejazd do stacji Dworzec Gdański zajmuje około 30 minut.

DOMPRESS

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prestige

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl