Warsaw Magic Festival 2022. Gwiazdy iluzji, akrobacji i kuglarstwa w Centrum Praskim Koneser


Warsaw Magic Festival 2022. Gwiazdy iluzji, akrobacji i kuglarstwa w Centrum Praskim Koneser
2022-08-19
Występy iluzjonistów, klaunów, akrobatów i wielu innych ulicznych artystów – to wszystko będzie można zobaczyć podczas Warsaw Magic Festival 2022.

Prawdziwe święto magii zagości w Centrum Praskim Koneser w dniach 19-21 sierpnia, a udział w czarodziejskich wydarzeniach jest bezpłatny. Oprócz tego zarówno na dorosłych, dzieci oraz całych rodzin czekają różnorodne warsztaty. Patronem honorowym festiwalu jest UNICEF Polska.

Wakacje to bajkowy czas odpoczynku i beztroski, a przy tym przyjemnej, ciepłej aury. Letnie dni w Centrum Praskim Koneser są teraz jeszcze bardziej magiczne, ponieważ już w piątek (19 sierpnia) w ramach Festiwalowego Lata Konesera rozpoczyna się Warsaw Magic Festival 2022, który potrwa przez cały weekend. Na trzech scenach - Scenie Głównej (zlokalizowanej przy Magic Mind Museum), Open Stage (przy kominie) oraz na placu Konesera pojawią się nie tylko najlepsi iluzjoniści, akrobaci, performerzy i wszelkiej maści sztukmistrze, ale też muzycy czy grupy teatralne.

W piątek, 19 sierpnia na Scenie Głównej zaplanowano trzy występy. O godz. 16.00 zaprezentuje się iluzjonista Warszawski Magik, a po nim wszystkich przechodniów i uczestników zabawiać będą BCE SWOI (godz. 18.00) i Wojtek Rotowski (godz. 20.00), który na co dzień zajmuje się iluzją, aktorstwem oraz pirotechniką. Sobota i niedziela to z kolei aż pięć pokazów każdego dnia na największej arenie Warsaw Magic Festival 2022. Wśród nich między innymi: Teatr Tadaaam!, Maciek Pęda, Franek Jodłowski czy Kacper Misiorek (szczegóły w afiszu - link).

Ważnym punktem Warsaw Magic Festival 2022 są również warsztaty. Codziennie, przez trzy dni, organizowane będą:

  • magiczne warsztaty Magic Mind Museum,
  • zajęcia z Przerób-My, podczas których stare rzeczy otrzymają nowe życie,
  • warsztaty projektowania graficznego Galerii Ilustracji i Komiksu Polish Comic Art.

Na najmłodszych przygotowane zostały również takie atrakcje jak malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, animacje czy warsztaty plastyczne.

Podczas wydarzenia będzie można też wziąć udział w loterii fantowej, z której zysk zostanie przekazany Związkowi Ukraińców w Polsce. W puli - nagrody rzeczowe czy vouchery na interesujące warsztaty.

Więcej informacji o Warsaw Magic Festival 2022 i pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie's, ORZO czy Koneser Grill, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl