Warszawa: Nowa placówka oświatowa w technologii modułowej zrealizowana przez Ekoinbud


2023-12-20
Na warszawskiej Woli powstała nowa placówka oświatowa wykonana w technologii wykorzystującej prefabrykowane moduły drewniane.

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/af6901f61c6ab7b757a55fc346375e8e20231220083716/32e7529c04a23922f7f9d9a4e606df9f20231220083735/6a5fa5

 

Na warszawskiej Woli powstała nowa placówka oświatowa wykonana w technologii wykorzystującej prefabrykowane moduły drewniane. Inwestycja została zrealizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Projektantem i wykonawcą inwestycji była gdańska firma EKOINBUD, zajmująca się projektowaniem i budową nowoczesnych domów prefabrykowanych oraz modułowych budynków użyteczności publicznej.

 

Budynek żłobka zlokalizowanego przy ul. Ludwiki na warszawskiej Woli składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych o całkowitej powierzchni 1739 mkw. Łącznie wygospodarowano w nim dokładnie 90 pomieszczeń - 6 sal żłobkowych z przydzielonymi rozdzielniami i zmywalniami, gabinety metodyczne, salę ćwiczeń, kuchnię, szatnię, magazyny, pomieszczenia biurowe, socjalne i porządkowe. Ponadto, obiekt został wyposażony w dwie windy – osobową i towarową.

 

Realizacja inwestycji obejmowała zaprojektowanie oraz budowę żłobka wraz zagospodarowaniem terenu i przygotowaniem niezbędnej infrastruktury w tym przyłącze ciepłownicze do sieci miejskiej – mówi Michał Karbownik, project manager EKOINBUD. Budynek został wykonany w technologii prefabrykowanych modułów drewnianych, aczkolwiek wykorzystuje również płytę fundamentową oraz murowaną ścianę oddzielenia pożarowego. Ważnym aspektem procesu budowlanego była konieczność wykonania pali dla posadowienia obiektu.

 

W ramach zagospodarowania terenów zewnętrznych na terenie placówki przygotowano również  place zabaw wykorzystujące nawierzchnię bezpieczną, przygotowano ogrody deszczowe, nasadzono drzewa oraz wykonano połączenie z istniejącą drogą wewnętrzną.

 

Niewątpliwym atutem technologii modułowej jest pełna dyfuzyjność, co pozwala na wytworzenie ekologicznego mikroklimatu – mówi Tomasz Balcerowski, Prezes Zarządu EKOINBUD. Dzięki temu budynek jest bardzo zdrowy, dużo skuteczniej utrzymuje temperaturę i jest bardziej przyjazny użytkownikom. Wszystko to ma niebagatelne znaczenie w przypadku budynków, w których na co dzień przebywają dzieci.

Nowy żłobek na warszawskiej Woli zostanie oddany do użytku w lutym 2024 r.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mateuf8

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl