Webinarium: Sztuczna inteligencja - wróg czy sojusznik grafika?


Webinarium: Sztuczna inteligencja - wróg czy sojusznik grafika?
2024-06-07
Wszyscy, który poczuli niepokój myśląc o sztucznej inteligencji mają szanse posłuchać jak zatrudnić ją do budowania własnego sukcesu. Ułatwić sobie pracę. Poprawić efekty i zachwycić klientów. 11 czerwca 2024 o godz. 20:00 – podczas webinarium na YT.

Webinarium „Jak wykorzystać sztuczną inteligencję” poprowadzi Łukasz Maczuga, zawodowy grafik – znany w mediach społecznościowych jako CzugA.

link do LIVE: https://youtube.com/live/nqfAcixwVEw
Na co dzień zajmuje się on customizacją, personalizacją różnych przedmiotów, zaczynając od butów, ubrań czy przedmiotów codziennego użytku, a kończąc na laptopach, komputerach i sprzęcie gamingowym. Buduje także własne customowe komputery z chłodzeniem wodnym. Projektowanie graficzne to jego codzienność. Jednym z ciekawszych i trudniejszych projektów był custom fotela gamingowego dla Marcina Gortata. Prace trwały dwa tygodnie a rozpoczęły się od fotomanipulacji przedstawiającej wilka, i Marcina z sylwetką wikinga. Następnie trzeba to było namalować na plecach fotela. Wyzwaniem było namalowanie portretu z fotografii.

„W czasie kiedy projektowałem custom fotela gamingowego dla Marcina Gortata AI nie było jeszcze popularne. – wspomina Łukasz Maczuga – Szkoda. bo jeśli byłoby dostępne to mogło by mi pomóc w przygotowaniu koncepcji, która miałem w głowie, ale w pierwszej kolejności musiałem ją zaprojektować w programie graficznym. Zajęło to kilka godzin, a myślę, że dzięki AI zajęło by to maksymalnie godzinę i wybrałbym motyw, którym mógłbym się inspirować w kolejnych etapach pracy. Takie zastosowanie sztucznej inteligencji będę chciał pokazać moim odbiorcom podczas webinarium 11 czerwca.”

Sztuczna inteligencja wywraca trochę do góry świat projektowania graficznego dlatego trzeba nauczyć się jej używać. To umiejętność, którą się zdobywa. Nielicznie klienci znajdą czas, aby zgłębić to zagadnienie. Zadaniem grafika jest się wyróżnić i świadomie używać narzędzi, które dostarcza współczesny świat. Z pewnością wpłynie to na szybkość pracy.

„W świecie grafiki komputerowej, wiele godzin spędzamy na poszukiwaniu inspiracji, projektów, które mogą nam pomóc odzwierciedlić nasza wizję. Czasami same poszukiwania trwają dłużej niż szkicowanie czy malowanie. Teraz dzięki możliwościom sztucznej inteligencji otrzymujemy wyniki, które możemy modyfikować do uzyskania odpowiedniego wzorca. Pokażę jakie to proste.” – dodaje Łukasz Maczuga

Podczas webinarium CzugA pokaże w jaki sposób, wykorzystując AI można ułatwić sobie pracę. Poruszy kilka tematów takich jak, projektowanie plakatów, fotomanipulacja, czy projekt logo. Pokaże jak przygotować inspiracje dzięki sztucznej inteligencji, a także jak wygenerować elementy, które można dodać do już istniejącej pracy.

Prowadzący będzie pracował na zestawie składającym się z laptopa, tabletu graficznego i BenQ PD3225U, który jest jednym z monitorów polecanych do komputerów Mac.  https://benqurl.biz/4bCC66o

CzugA recenzuje BenQ PD3225U: https://youtu.be/o5COOnGqVxw Parametry BenQ PD3225U: https://benqurl.biz/3V44NCh


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl