WICONA z nowymi rozwiązaniami w zakresie budownictwa cyrkularnego na targach BAU 2023


WICONA z nowymi rozwiązaniami w zakresie budownictwa cyrkularnego na targach BAU 2023
2023-03-10
Budownictwo musi podjąć kolejne kroki w kierunku zamknięcia obiegu procesów budowlanych. Zagadnienia związane z budownictwem cyrkularnym będą mocno podkreślane w czasie tegorocznej edycji międzynarodowych targów BAU w Monachium.

 Marka WICONA zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia produktowe w tym zakresie.

W dniach 17-22 kwietnia br. na światowych targach BAU w Monachium marka WICONA, wchodzącą w skład Hydro Building Systems, zaprezentuje liczne innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa i gospodarki o obiegu zamkniętym w myśl misji „Build Beyond Tomorrow".

Na stoisku 338 w hali C1 architekci, projektanci i partnerzy z branży metalowej i budownictwa fasadowego będą mieli okazję poznać przyszłościowe koncepcje fasad, okien i drzwi oraz uzyskać porady od ekspertów WICONA.

Gospodarka o obiegu zamkniętym z WICONA

W obliczu narastających zmian klimatycznych największym wyzwaniem dla przedsiębiorstw z branży budowlanej stały się działania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Marka WICONA w ramach kompleksowej strategii przyszłości „Build Beyond Tomorrow" zamierza do 2025 roku zmniejszyć o połowę emisję CO2 i osiągnąć gospodarkę cyrkularną.

Ważną częścią tego celu jest przestawienie prawie wszystkich systemów aluminiowych WICONA na zrównoważony stop aluminiowy Hydro CIRCAL. Składa się on w co najmniej 75% z aluminium wycofanego z eksploatacji, co zapewnia konsekwentną ochronę zasobów i redukcję emisji CO2. Teraz WICONA idzie jeszcze dalej, włączając Hydro CIRCAL do bardziej dalekosiężnej i całościowej koncepcji „75/95". Oznacza to, że wszystkie nowe rozwiązania systemowe zawierają co najmniej 75% materiału pochodzącego z recyklingu i 95% materiału nadającego się do ponownego przetworzenia. Dzięki „75/95" możemy zmniejszyć emisję CO2 naszych nowych produktów o co najmniej 65%. Ta unikalna na rynku koncepcja wspiera naszych partnerów w budowaniu przyszłościowych i zrównoważonych budynków. Jest to kolejny ważny krok dla nas wszystkich w kierunku gospodarki cyrkularnej, dlatego będziemy to mocno podkreślać na targach BAU 2023 - mówi Hubert Wiśniewski, Country Manager w WICONA Polska

Nowa generacja fasad, okien i drzwi

WICONA na swoim stoisku w Monachium zaprezentuje liczne innowacje okienne, drzwiowe i fasadowe nowej Generacji - wykonane z trwałego stopu aluminium Hydro CIRCAL. Przykładem może być WICSTYLE 75 NG - konsekwentne rozwinięcie serii drzwi WICSTYLE 75 evo. Są one dostępne m.in. jako bezbarierowe „rozwiązanie bezprogowe" z opcjonalnie zintegrowanym kanałem odwadniającym. Kolejnym nowym produktem jest nieizolowany system drzwi jednokomorowych WICSTYLE 65 N NG o głębokości podstawowej 65 mm. Dzięki modułowej koncepcji, standardową wersję drzwi można łatwo rozbudować np. o zabezpieczenia przeciwdymowe lub przeciwpożarowe.

W zakresie systemów fasadowych wyróżnia się WICTEC 60 NG. Ta wysokowydajna konstrukcja została zaprojektowana specjalnie z myślą o wysokich kondygnacjach i ciężkich potrójnych lub poczwórnych szybach. Masa wypełnienia może wynosić do 850 kg. Ponadto WICTEC 60 NG posiada imponujące parametry termiczne z wartością U na poziomie 0,67 w/m²K (Ut/m) oraz szeroki zakres możliwości projektowych.

Jedną z nowości w segmencie okien jest WICLINE 90 SK. To wysokowydajne rozwiązanie o podstawowej głębokości 90 mm, bazujące na sprawdzonym systemie WICLINE 75 evo, oferując teraz jeszcze lepszą izolację termiczną, a także większą grubość wypełnienia.  WICONA zaprezentuje także dalszy rozwój systemu drzwi podnoszono-przesuwnych WICSLIDE 150 PS oraz nową serię designerskich klamek WICTOUCH.

Produkty gospodarki cyrkularnej WICONA w praktyce

Odwiedzający stoisko targowe WICONY będą mogli przekonać się na własne oczy, jak można zaprojektować zrównoważone i przyszłościowe przegrody budowlane, korzystając z oryginalnych makiet aktualnych projektów przewodnich. Jednym z przykładów jest „Innovationsbogen Augsburg". Fasada tego zaawansowanego technologicznie biurowca zaprojektowanego przez Hadi Teherani, była pierwszym na świecie projektem wykonanym z Hydro CIRCAL 100R - stopu aluminium wykonanego w 100% z aluminium wycofanego z eksploatacji. Na targach zostanie zaprezentowana również: konstrukcja fasady kompleksu budynków K8 w Stavanger zaprojektowana przez Schmidt Hammer Lassen Architects (Kopenhaga). W tym przypadku zastosowano specyficzną dla projektu wersję zamkniętego rozwiązania szczelinowego WICTEC Modul Air.

Cyfrowe planowanie budynku/fasady z wykorzystaniem WICTOP 9.0

Prezentacja targowa zostanie uzupełniona o najnowsze osiągnięcia w zakresie cyfrowego planowania budynków i fasad. W centrum uwagi: WICTOP 9.0 - najnowsza wersja oprogramowania do planowania 3D dla firm z branży konstrukcji metalowych i projektantów. Rozbudowane funkcje 3D, w tym kompletny interfejs 3D, umożliwiają jeszcze wydajniejsze przetwarzanie projektów i optymalizację interfejsów, np. przy imporcie plików CAD lub przy podłączeniu do REVIT. Kolejną innowacją jest zintegrowana aplikacja rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki temu projekty mogą być realistycznie wizualizowane w otoczeniu i kontekście miejskim. Ponadto za pomocą kodu QR można wygenerować cyfrowy identyfikator każdego pojedynczego elementu. Oznacza to, że wszystkie niezbędne informacje mogą być śledzone cyfrowo, od produkcji poprzez użytkowanie, aż do recyklingu.

ŹRÓDLO: WICONA Polska


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl