Wspierana przez SKOK Wołomin Akademia Młodego Piłkarza GOOL wśród najciekawszych projektów CSR


Wspierana przez SKOK Wołomin Akademia Młodego Piłkarza GOOL wśród najciekawszych projektów CSR
2013-10-16
Akademia Młodego Piłkarza GOOL – czyli szkółki piłkarskie dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat, tworzone w województwie mazowieckim, przy dużym wsparciu SKOK w Wołominie – znalazła się w gronie najciekawszych projektów CSR, opublikowanych w tygodniku „Wprost”. Jest to już druga edycja listy najciekawszych projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, publikowanej przez tygodnik „Wprost".

SKOK Wołomin wspiera Akademię Młodego Piłkarza GOOL od 2010 roku. Dzięki tej współpracy w ciągu 3 lat Akademia otworzyła 15 szkółek na terenie województwa mazowieckiego, w których ćwiczy blisko 500 dzieci. Akademia organizuje 2 razy w roku imprezy okolicznościowe, takie jak: Wielka Rywalizacja Miast AMP GOOL i Wielki Turniej Mikołajkowy AMP GOOL o Puchar Prezesa SKOK Wołomin. Oba wydarzenia gromadzą całe rodziny, które w atmosferze pikniku rodzinnego spędzają aktywnie czas.

- Wychodzimy z założenia, że instytucja z definicji wpisana w lokalne społeczności, oparta na modelu spółdzielczym, musi być aktywnym członkiem lokalnego środowiska. Oznacza to wykorzystanie potencjału i możliwości dla wspierania istotnych społecznie projektów. Wspieranie inicjatyw sportowych, szczególnie tych kierowanych do dzieci, jest bardzo istotne. Dzięki sportowi dzieci pozostają w dobrej kondycji fizycznej, zawierają przyjaźnie, uczą się pracy w drużynie i dążenia do realizacji wspólnego celu - powiedział Mariusz Gazda, Prezes Zarządu SKOK Wołomin.

SKOK Wołomin od lat wspiera wiele inicjatyw i wydarzeń o charakterze sportowym, kulturalnym i patriotycznym. We wrześniu br. Kasa została oficjalnym sponsorem klubu piłkarskiego Polonia Warszawa, sponsoruje też m.in. klub GKP Targówek oraz gale pięściarskie SKOK Wołomin Boxing Show. SKOK Wołomin sponsorował również premierę filmu „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", będącego hołdem złożonym młodym Polakom walczącym w Powstaniu Warszawskim.

                                                 ****
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie to jedna z największych spółdzielczych kas
w Polsce. Według rankingu SKOK-ów zajmuje 2. miejsce wśród 55 istniejących SKOK-ów w Polsce. Kasa prowadzi działalność w 102 oddziałach położonych na terenie całego kraju i obsługuje ponad 76 tysięcy członków - stałych klientów. Zatrudnia ponad 350 pracowników. Główne produkty SKOK Wołomin to pożyczki gotówkowe i lokaty 1 - 12 miesięczne dla klientów indywidualnych. Instytucja prowadzi również rachunki osobiste oraz rachunki bieżące dla działalności gospodarczej.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl