Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu kredytu gotówkowego?


Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu kredytu gotówkowego?
2018-05-02
Jeżeli staraliście się kiedyś o udzielenie kredytu to niewykluczone, że namawiano Was do tego, aby zdecydować się na ubezpieczenie.

Jest to swego rodzaju cecha charakterystyczna przy ubieganiu się o skorzystanie z kredytu. Niemniej nie wolno wykluczyć sytuacji, w której wykup dodatkowego ubezpieczenie staje się niczym innym, jak najzwyczajniej w świecie obowiązkiem. Nie ma się czemu dziwić, takie podchodzenie do sprawy jest zabezpieczeniem spłaty. Warto także od razu dodać, że ubezpieczenie kredytu to nierzadko dodatkowe i zarazem wysokie koszty.

Jakie ubezpieczenia kredytu należą do najczęściej spotykanych?

Najlepiej będzie, jeśli rozpoczniemy od tego, które z ubezpieczeń kredytu można określić mianem najczęściej spotykanych. Tak więc należy mieć na uwadze następujące ubezpieczenia:

- Ubezpieczenie na wypadek śmierci kredytobiorcy

- Ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa

- Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy

Skoro wymieniliśmy sobie najczęściej występujące ubezpieczenia, wypadałoby przybliżyć, z czym są związane. Zgodnie z kolejnością rozpocznijmy od ubezpieczenia na wypadek śmierci kredytobiorcy. Mówiąc wprost — kiedy dojdzie do sytuacji, w której umiera kredytobiorca, spłata pozostałej części zobowiązania przypada na wierzyciela. Należy też dodać, że do wypłaty świadczenia nieodzowny jest pisemny wniosek (rodziny kredytobiorcy bądź banku) łącznie z przedstawieniem określonych dokumentów.
W przypadku ubezpieczenia na wypadek trwałego inwalidztwa, spłata pozostałej części przez ubezpieczyciela ma miejsce wtedy, gdy kredytobiorca poniósł na tyle poważne uszkodzenia ciała, iż dalsze wykonywanie pracy jest nierealne.
Tak zostało już tylko ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Przy tym ubezpieczeniu sytuacja przedstawia się następująco: utrata pracy przez kredytobiorcę jest równoznaczna ze spłatą kredytu przez wierzyciela. Jak zapewne przynajmniej część z Was się domyśliła, nie może być tak, że za utratą pracy jest wina klienta.

Umowa ubezpieczenia — o czym pamiętać?

Jako że najczęściej występujące ubezpieczenia są za nami, pora powiedzieć o tym, na co spojrzeć przed podpisaniem umowy. Wobec tego zacząć można tylko w jeden sposób — umową ubezpieczeniową. W umowie ubezpieczeniowej znajdziemy wszystkie informacje związane z ubezpieczeniem. Co więcej, na podstawie tej umowy realne jest dochodzenie ewentualnych roszczeń. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na część poświęconą wyłączeniom.

Dobrze jeszcze przy okazji poruszyć temat karencji. Karencja działa w ten sposób, że jest pewien okres, podczas którego lepiej, żeby kredytobiorca nie chorował (brak świadczenia). Jeżeli chodzi o konkretny czas, kluczową sprawą jest to, co zawiera umowa ubezpieczenia (dokładniej w grę wchodzi 60 lub 90 dni od złożenia podpisu).
Naturalnie nie wolno też zapomnieć, że kiedy są jakieś niezrozumiałe kwestie, trzeba zapytać się osób odpowiedzialnych za udzielanie nam kredytu. W końcu Ci ludzie będą znać rozwiązania wszelkich kwestii i na pewno udzielą nam niezbędnych rad.

Przy tworzeniu artykułu brał udział portal ekredyt24.com.pl.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ekredyt24

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl