Wybierz idealną lampę wiszącą


Wybierz idealną lampę wiszącą
2019-03-18
Chyba nikt dziś nie potrafi wyobrazić sobie pomieszczenia bez wiszącej przy suficie lampy. Jak się okazuje, w pomieszczeniu odgrywa ona nie tylko rolę użytkową, ale również dekoracyjną. Właściwie dobrana lampa dodaje wnętrzu charakteru i sprawia, że staje się ono bardziej energetyczne.


Funkcje lampy wiszącej

Głównym zadaniem lampy wiszącej jest oczywiście oświetlanie pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że spełni ona swoją funkcję tylko przy właściwym jej rozmieszczeniu. Lampa sufitowa powinna znajdować się w centralnych miejscach pomieszczenia np. nad stołem w jadalni albo nad kanapą w salonie. Poza tym może ona służyć do wydzielenia przestrzeni w pomieszczeniu z aneksem kuchennym. Właściwie usytuowana lampa sufitowa wyznaczy granicę między salonem a kuchnią. Lampy wiszące zazwyczaj pełnią funkcje oświetlenia ogólnego, dlatego zasięg wytwarzanego światła powinien obejmować jak największą przestrzeń.Typ klosza

W zależności od zamierzonego celu można zdecydować się na nieprzezroczysty klosz, który sprawi, że światło będzie padało centralnie w dół. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się nad stołem w kuchni lub w jadalni albo nad blatem kuchennym. Jeśli jednak zależy nam na rozproszonym świetle, warto zdecydować się na prześwitujący klosz z tworzywa sztucznego, albo szkła. Wiele ciekawych modeli lamp wiszących znajduje się na: https://www.cudownelampy.pl. Dobór klosza zależy również od całej aranżacji. Lampy powinny współgrać z całym wyposażeniem i wystrojem wnętrza. W stylu rustykalnym często wykorzystuje się klosze ze sklejki, ale popularne są również takie z tkaniny i oczywiście szkła. Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań chętnie sięgają po lampy z metalowymi kloszami, które są łatwe w utrzymaniu i dodatkowo bardzo interesujące wizualnie. W przestrzeniach zaprojektowanych na wzór historyczny doskonale wyglądają klosze w kształcie odwróconej misy. Mogą one być gładkie lub bogato zdobione, w zależności od reszty wyposażenia.Liczba źródeł światła

Lampy sufitowe można również sklasyfikować pod względem źródeł światła. Dużą popularnością cieszą się lampy jednopunktowe, które jednak różnie się rozmieszcza. Zamiast tradycyjnej jednej lampy, nad stołem zawiesza się kilka modeli jednopunktowych, które w efekcie tworzą duży żyrandol. Przy takim rozwiązaniu, najlepiej sprawdzają się klosze o prostych kształtach, które razem tworzą jednolitą całość. Bardzo dobrze wygląda również jedna pokaźna lampa wielopunktowa, która posiada kilka źródeł światła. Dobór lampy zależy od zamysłu autora i preferencji użytkownika.

Jak widać, wybierając lampę wiszącą trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Warto również pamiętać, by lampa gabarytowo pasowała do całego pomieszczenia. Duże lampy świetnie nadają się do przestrzennych salonów, albo sypialni. W małych kuchniach czy pokojach dziecięcych lepiej sprawdzą się bardziej kompaktowe modele, które nie zagracą przestrzeni.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl