Z pasji do kawy


Z pasji do kawy
2021-12-02
Wiele osób nie wyobraża sobie zacząć dnia bez kubka kawy.

Kilkanaście lat temu przygotowanie tego napoju polegało na zalaniu zmielonych ziaren kawy gorącą wodą i ewentualnym dodaniu mleka. Obecnie kultura picia kawy znacząco się zmieniła. Coraz częściej zwracamy uwagę na kraj pochodzenia ziaren, intensywność palenia i mamy swoje ulubione metody parzenia. Dla niektórych kawa stała się prawdziwą życiową pasją, a jej przygotowywanie – rytuałem.

Kawa to najpopularniejszy napój świata. W 2020 roku ponad 80% dorosłych Polaków deklarowało regularne picie kawy, a 60% z nich odpowiedziało, że pije kawę codziennie, co przekłada się na wysoką jej sprzedaż.

Wciąż panuje opinia, że kawa włoska jest najlepsza. Marka U Kawiarza stara się obalić ten mit, podkreślając, że  ani w Polsce, ani we Włoszech kawa nie rośnie. To znaczy, że do obu tych krajów trafia z importu i dopiero na miejscu jest poddawana obróbce. Dlaczego więc włoską uznawać za lepszą od rodzimej? Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami ziaren kawy. Naszą misją jest tworzenie wykwintnych kompozycji smakowych, które zachwycają aromatem i napełniają energią na cały dzień. Pracujemy z lokalnymi palarniami wyłącznie w Polsce, bo zależy nam na tym, żeby kawy, które od nas pochodzą były zawsze świeże i wyróżniały się najwyższą jakością ziaren mówi Piotr Szlązak, miłośnik i znawca kawy, założyciel firmy U Kawiarza.  Ziarna  palone w Polsce wyróżniają się świeżością, ponieważ palone są na miejscu, a nie transportowane wiele godzin z Włoch.

Pandemia zmieniła nawyki Polaków, przez wiele miesięcy nie mogliśmy korzystać z umiejętności baristów, a kawę jak z kawiarni musieliśmy przygotowywać w domu. Sklep U Kawiarza  wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, dostarczając wysokiej jakości ziarna kawy wprost do naszych domów. W ofercie znajdują się zarówno klasyczne mieszanki ziaren, jak i propozycje dla miłośników wyrafinowanych smaków.

Kawa jako prezent

Dzięki temu, że kawa towarzyszy nam także przy okazji spotkań z innymi ludźmi,  picie jej nabrało wyjątkowego znaczenia, stało się rytuałem. A i ona sama urosła do rangi idealnego upominku. Za jej pomocą można wyrazić uczucia i sympatie. Wiele osób kupuje uniwersalne prezenty, takie jak np. czekoladki, zapominając o dużo lepszej alternatywie. Ze względu na ogromną popularność kawy oraz fakt, że tak wiele z nas pije ją codziennie, opakowanie tego produktu będzie praktycznym i na pewno trafionym prezentem dla bliskich. Jest bardzo uniwersalna, można ją podarować każdemu bez względu na wiek czy płeć. A jeśli skusimy się na specjalną etykietę, dajemy jednocześnie wyraz naszych intencji, np. dziekujeci.pl.

 

Kawa jest również uznawana za symbol prestiżu, dlatego można z jej pomocą podtrzymywać relacje biznesowe. Nie zawsze wypada w prezencie dać alkohol czy słodycze. Kawa jest zdecydowanie bardziej uniwersalnym i trafionym rozwiązaniem zarówno jako podarek dla pracowników, jak
i ważnych kontrahentów.

Jaką kawę wybrać?

Rynek kawy jest bardzo różnorodny. Wybór odpowiedniej jest ważną kwestią, zależną od indywidualnych preferencji np. kawa Arabica ma delikatny smak i niską kwasowość, a  Robusta to
z kolei ziarna o bardziej kwaśnym i momentami gorzkim wykończeniu.  Na smak kawy wpływa m.in. palenie ziaren: im dłuższe tym mocniejszy smak i nuty aromatu.

Podczas poszukiwań pomysłów na oryginalne i trafione prezenty dla bliskich warto pomyśleć
o wyjątkowej, kraftowej kawie od lokalnych producentów, takich jak marka U Kawiarza. Każdy kawosz doceni walory produktów, które można znaleźć w sklepie: www.kawiarz.com nie tylko ze względu na ich smak i zapach, ale także eleganckie opakowania ze specjalnymi, kolekcjonerskimi etykietami. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia marka przygotowała również gotowe zestawy prezentowe wypełnione upominkami i przysmakami, które zachwycą bliskich.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aneta Koszyczek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl