Zadbaj o zdrowie z Atrium Kasztanowa!


2023-12-01
Zadbaj o zdrowie z Atrium Kasztanowa! Bezpłatne badania dla kobiet w ramach akcji „Biustowniczki”

Pamiętasz, kiedy ostatni raz usłyszałaś, że jesteś zdrowa i nic ci nie dolega? Dawno? Przebadaj się, bo warto! Zrób badanie USG piersi - bez skierowań, bez ubezpieczenia NFZ, bez kosztów, bez bólu. Taką możliwość będziesz miała, odwiedzając Atrium Kasztanowa w sobotę, 9 grudnia. Z myślą o Tobie i młodych kobietach, których nie obejmują programy profilaktyczne, w tym dniu odbędzie się akcja „Biustowniczki”, w ramach której zbadasz piersi. Badanie jest całkowicie bezpłatne i będzie przeprowadzone w specjalnie zbudowanym na to wydarzenie gabinecie. Mocnego wsparcia Polkom udzielać będzie Atrium Kasztanowa i inicjatorka akcji, Fundacja Kapitan Światełko. Po prostu przyjdź!

 

Choroba z reguły uderza w nasze najczulsze punkty. Nowotwór atakuje osoby w każdym wieku. Co roku tylko w Polsce odnotowuje się ponad 1000 zachorowań młodych kobiet na raka piersi. Nawet niezłośliwy nowotwór to wciąż zmiana, o której powinno się wiedzieć i monitorować jej stan – aby ją znaleźć, należy korzystać z badań przesiewowych. USG piersi przed 35 rokiem życia nie jest refundowane przez NFZ, ale rak w tak młodym wieku ma dużo bardziej agresywny przebieg. Każdy nowotwór wykryty na wczesnym etapie to większe szanse na wyleczenie i mniej poważnych konsekwencji dla zdrowia i komfortu życia. Dla wielu osób badania profilaktyczne to duży wydatek, a problem często jest bagatelizowany – niesłusznie!

 

Bezpłatny program profilaktyki realizuje Fundacja Kapitan Światełko w ramach akcji „Biustowniczki”. Inicjatywa polega na organizacji badań kobiet pod kątem raka piersi oraz uświadamianiu ich w zakresie leczenia złego samopoczucia. Najbliższe wydarzenie w ramach tej akcji odbędzie się już 9 grudnia w Atrium Kasztanowa. „Biustowniczki”, dzięki współpracy z centrum handlowym, umożliwią paniom przebadanie się bez żadnych kosztów.

 

Zbadaj się z Biustowniczkami!

Akcja „Biustowniczki” adresowana jest do wszystkich kobiet między 18 a 35 rokiem życia. Badania USG piersi trwają około 15 minut i nie wymagają żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej. Są bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Wyniki są dostępne niemal natychmiast.

 

Badania w tym dniu w Atrium Kasztanowa przeprowadzane będą w godzinach od 10.00 do 20.00. Nie są prowadzone na nie zapisy, decyduje kolejność przybycia. Ilość miejsc jest ograniczona. Do dyspozycji uczestniczek będzie podwójny gabinet USG, a  badania przeprowadzane będą przez doświadczone lekarki.

 

–Wspólnie z Fundacją Kapitan Światełko zapraszamy wszystkie panie w wieku 18-35 lat  do wzięcia udziału 9 grudnia w akcji „Biustowniczki”. To bardzo wartościowa inicjatywa, która ma na celu zachęcić młode kobiety do zwrócenia uwagi na swoje zdrowie i do wykonywania badań. Podobną akcję, ale dedykowaną mężczyznom, przeprowadziliśmy w naszym centrum handlowym miesiąc temu. W ramach „Mosznowładców” panowie mogli przebadać się bezpłatnie pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty oraz wykonać badanie USG jąder. Październikowa akcja cieszyła się ogromną popularnością, dlatego i tym razem liczymy na duże zainteresowanie akcją ze strony pań- mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor centrum handlowego Atrium Kasztanowa.

 

Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MonikaG.

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl