Zaparcia – jak z nimi walczyć?


2019-03-27
Problem z zaparciami ma spory procent ludzi. Ich źródłem może być wiele czynników, m.in. zła dieta, stres, przyjmowanie niektórych leków i problemy z układem trawiennym. Niezależnie jaka jest ich przyczyna, zawsze bywają nieprzyjemne i trudne do wyleczenia.

Skąd się biorą zaparcia?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Kilka czynników sprzyjających zaparciom zostało już wymienionych wyżej, ale jest ich znacznie więcej. Są to m.in. choroby neurologiczne lub problemy z tarczycą. Bardzo często wywołane są przez złą pracę jelit i zaburzenia hormonalne. Zaparcia mogą też być wywołane brakiem aktywności fizycznej i siedzącym trybem życia. Nie można więc zapominać o zdrowym trybie życia, ponieważ to jest podstawa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.  Ruch, zdrowe posiłki i unikanie używek – dzięki temu można zapobiec zaparciom lub je znacznie złagodzić.

Objawy

O zaparciach można mówić wtedy, kiedy człowiek wypróżnia się  rzadziej niż raz na dwa dni. Jeśli ten proces zostanie zakłócony, wtedy oprócz bólu brzucha, uczucia sytości i wzdęć pojawiają się inne nieprzyjemne objawy, które potrafią skutecznie zatruć życie. Wśród nich można wymienić m.in. nieświeży oddech, bóle głowy czy osłabienie ogólne organizmu.  Jeśli inie podejmie się żadnych kroków w kierunku leczenia zaparć, można nabawić się stanów zapalnych czy hemoroidów. Wtedy tez trudniej wrócić do pełni zdrowia.

Jak leczyć zaparcia?

Oprócz omówionej już profilaktyki należy przyjmować leki na zaparcia, takie jak ziołowe tabletki: xenna, alax czy fadirex, dzięki którym usprawniona zostaje praca jelit, a rytm wypróżnień wyrównany. Dzięki temu znika też uczucie sytości  i ból brzucha oraz inne dolegliwości współtowarzyszące zaparciom. Człowiek czuje się lżej i ma więcej energii.

Nie można zapominać też o ziołach, herbatkach sporządzanych na ich bazie. Warto spróbować np. babki płesznik, która wytwarza sporo śluzu i działa osłaniająco na śluzówkę przewodu pokarmowego. Kolejne zioło pomagające przy problemach z zaparciami to rzewień, ułatwiający wypróżnianie i łagodzący wzdęcia. Wiele osób stosuje także liść senesu, który wzmaga skurcze okrężnicy, czy działającą przeczyszczająco korę kruszyny.

Również niektóre z owoców przyśpieszają pracę jelit, np. suszona śliwka, słonecznik, rodzynki czy figa. Nie wolno jednak przesadzać w ich spożywaniu, aby nie nabawić się biegunki. Częste jedzenie tych owoców może też zaburzać wchłanianie do organizmu witamin czy  aminokwasów.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl