Zaproś pszczoły do ogrodu – proste porady dla ogrodników


2019-08-12
Wiadomo, że pszczoły to niezwykle pożyteczne owady, jednak ich populacja drastycznie zmniejsza się na całym świecie. Warto więc zadbać o to, by zagościły w naszym ogrodzie. Te pracowite stworzenia można przyciągnąć nawet na cały rok, dlatego warto sadzić rośliny kwitnące w różnych okresach.

By pszczoły chciały przylatywać, musimy dbać o nasz ogród. Warto zaopatrzyć się w zestaw urządzeń ogrodowych, m.in. wielofunkcyjną kosę spalinowa Handy GKS521-4W1, która świetnie poradzi sobie z przycinaniem trawy w niedostępnych dla kosiarki miejscach. Ponadto posiada oprócz głowicy żyłkowej i tarczy przystawki: nożyce do żywopłotu i piłę łańcuchową - podkrzesywarkę do gałęzi. Lekka i poręczna sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach.

- Ręczne nożyce akumulatorowe typu 4GARDEN ANT720 pomogą w precyzyjnym przycinaniu i pielęgnacji – mówi ekspert z firmy Krysiak, Grzegorz Kowalczyk – Sprawdzą się do trawy ale także mają przystawkę do żywopłotu. Są niewielkie i lekkie, mają ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt i można nimi swobodnie operować – zaznacza. Jednocześnie przypomina, że regularne przycinanie roślin ogranicza rozrost i wpływa na intensywność kwitnienia oraz owocowania, a także przedłuża ich żywotność. Roślin również nie mogą zagłuszać chwasty, walka z nimi to nie lada wyzwanie.

Estetyczna łąka dla pszczół

Niewielka dzika łąka w mało widocznym miejscu ogrodu to dla pszczół znakomite schronienie. Tam również trzeba dbać, by łąka za bardzo się nie rozrosła i nie rozsiała. Ten niewielki azyl nie musi wcale wyglądać na „zapuszczony”.

Spalinowe nożyce do żywopłotów i krzewów 26cc HANDY SPN260 sprawdzą się na małych, jak i na dużych obszarach. Co dalej z usuwanymi gałązkami? Porządek w ogrodzie to także usuwanie suchych i uszkodzonych gałęzi z drzewek i krzewów. Do tego służy rozdrabniacz elektryczny 2500W HANDY GTR2545, który poradzi sobie z gałęziami o średnicy nawet do 4,5cm.

 

 

 

Dobry ogrodnik musi utrzymywać porządek w swoim ogrodzie, aby pszczoły chciały go odwiedzać. Miododajne rośliny przyciągną ich uwagę a schronienia typu dzika łąka lub konstrukcje z pustych, suchych łodyg roślin czy trzciny pozwolą im się zadomowić. Dzięki temu ogród rozkwitnie, tworząc prawdziwy raj na ziemi.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tokio

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl