Zdrowe nawyki żywieniowe


Zdrowe nawyki żywieniowe
2018-03-24
Zdrowa dieta wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Prawidłowe odżywianie to przede wszystkim dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych składników i witamin.
Zdrowa dieta wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Prawidłowe odżywianie to przede wszystkim dostarczanie organizmowi wszystkich potrzebnych składników i witamin. Dieta powinna być urozmaicona. Aby dobrze się czuć należy spożywać produkty naturalne, bez konserwantów oraz unikać potraw smażonych, tłustych, słodyczy, cukru i soli.
 
Regularność posiłków
Dzięki temu, że spożywamy posiłki o określonych porach to organizmowi dostarczamy energię z pożywienia na bieżąco. Dzięki temu organizm nie musi magazynować składników odżywczych, które są odkładane w postaci tkanki tłuszczowej. Najlepiej spożywać 4-5 posiłków dziennie. Nie powinny być one obfite, tylko zdrowe i pożywne.
 
Śniadanie na początek dnia
Wiele osób rezygnuje ze śniadania - a jest to błąd. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Powinno być ono pożywne, które dostarczy nam energię na cały dzień. Jeżeli nie zjemy śniadania to poziom glukozy we krwi gwałtownie spada, a przez to spada wydajność naszej pracy. Na pierwsze śniadanie warto wybrać żywność ekologiczne, np. płatki owsiane, otręby, kuskus.
 
Naturalność
Powinniśmy unikać wszelkich fast foodów i gotowych dań. Te produkty nie posiadają żadnych wartości odżywczych, a tylko konserwanty i wzmacniacze zapachu i smaku. Dodatkowo są bardzo kaloryczne i niezdrowe. Warto zaopatrzyć się w produkty naturalne - wiele sklepów internetowych oferuje naturalną żywność. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową, np. "produkty ekologiczne online". Przesyłkę otrzymamy już następnego dnia. Kupując produkty naturalne mamy pewność, że nie pochłaniamy pustych kalorii, pozbawionych witamin.
 
Picie wody
Każda osoba dorosła powinna w ciągu dnia pić przynajmniej trzy litry płynów. By nasz organizm prawidłowo funkcjonował to każdy ubytek wody musi na bieżąco uzupełniany. Najzdrowsze jest zwykła woda mineralna, soki naturalnie wyciskane z owoców i warzyw oraz herbaty ziołowe. Należy unikać kawy, która wypłukuje minerały z organizmu. Alkohol także nie wpływa pozytywnie na nasz organizm.
 Warto również włączyć do diety naturalne suplementy diety, które pomogą nam zachowac odpowiedni poziom witamn i minerałów na co dzień.  Jest to szczególnie wazne w przypadku sportowców i osób aktywnych, które podczas treningów pozywają się wraz z potem wielu ważnych dla organizmu składników. Suplementy diety powinny być jednak tylko uzupełnieniem diety, a nie jej substytutem. 

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep ekologiczny
http://www.ekoplace24.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl