Zgłębiajmy wiedzę o ochronie mórz i oceanów podczas nauki w domu


2020-04-24
Organizacja pozarządowa MSC opublikowała pakiet edukacyjny dotyczący ochrony ekosystemów i zrównoważonych połowów. Bezpłatne materiały mają pomóc rodzicom i nauczycielom w nauczaniu dzieci online w trakcie kryzysu związanego z koronawirusem.

Pakiet edukacyjny obejmuje materiały wprowadzające w świat morskich ekosystemów i wyjaśniające, w jaki sposób wybór ryb i owoców morza pochodzących ze zrównoważonych połowów może przyczynić się do tego, że nie zabraknie ich dla przyszłych pokoleń. Tematy te warto zrealizować podczas codziennej nauki lub np. w ramach obchodów Światowego Dnia Tuńczyka (2 maja) czy Światowego Dnia Oceanów (8 czerwca).

Wśród materiałów edukacyjnych znajdują się: film „Mój tata jest rybakiem”, scenariusze lekcji, arkusze ćwiczeń, tematy do dyskusji oraz inne materiały, które mogą być przydatne podczas prowadzenia lekcji geografii, przyrody czy biologii. 

Dzięki ćwiczeniom rozwiązywanym w domu lub w szkole, uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat obecnej kondycji mórz i oceanów oraz dowiedzą się, na czym polegają zrównoważone połowy ryb i owoców morza. Materiały dostarczają informacji na temat ekosystemu morskiego i istniejących w nim sieci pokarmowych, pokazują, jak wygląda życie rybaków oraz wyjaśniają, co to jest przyłów i dlaczego przełowienie jest obecnie jednym z największych wyzwań środowiskowych.

Młodsze pokolenia, w szczególności Pokolenie Z (pokolenie ludzi urodzonych w latach 1995-2010) to pokolenia ekologicznie i społecznie świadome, a młodzi ludzie na całym świecie dostrzegają problemy środowiskowe związane m.in. ze zmianami klimatu. 

Najmłodsze pokolenia są zdeterminowane, aby znaleźć sposób na uratowanie naszej Planety i osiągnięcie trwałego dobrobytu w przyszłości. W czasie, gdy otaczający nas świat zmienił się wraz z wybuchem pandemii Covid-19, a nauczanie szkolne zostało zakłócone, proponujemy praktyczne i łatwe do wykorzystania materiały, które w interesujący sposób pogłębiają wiedzę na temat otaczających nas mórz i oceanów – powiedziała Agnieszka Sawicka, MSC Communications and Marketing Manager, koordynująca projekty edukacyjne MSC.

Propozycje zajęć i zabaw edukacyjnych dla dzieci w czasie kwarantanny:

1.      Materiały edukacyjne –  Nauczaj o zrównoważonych morzach i oceanach

2.      Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym

3.      Film edukacyjny „Mój tata jest rybakiem”

4.      Gry i zabawy dla najmłodszych – kolorowanka, krzyżówka, łamigłówka

5.      Przepisy kulinarne dla całej rodziny

6.      Weź udział w wyprawie rybackiej

Marine Stewardship Council (MSC) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie. Działania MSC obejmują wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC, certyfikację w łańcuchu dostaw, współpracę z partnerami biznesowymi oraz programy edukacyjne wpływające na decyzję zakupowe konsumentów na całym świecie.  Obecnie 386 rybołówstw z 36 krajów świata posiada certyfikat  MSC.

Niebieski certyfikat MSC znajdujący się na produktach rybnych i owocach morza pochodzących ze zrównoważonych połowów, gwarantuje, że pochodzą one ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk, a produktami rybnymi i owocami morza będziemy cieszyć się zarówno my jak i przyszłe pokolenia. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MSC-Polska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl