Zielony weekend w CH Korona: edukacja, relaks i ekologia


Zielony weekend w CH Korona: edukacja, relaks i ekologia
2024-04-19
Gotowi na ekologiczną przygodę? W dniach 27-28 kwietnia CH Korona przemieni się w centrum zielonych atrakcji.

Wydarzenie „Zielony weekend” jest częścią szerszej inicjatywy Misja: Koroniasty, w ramach której każdego miesiąca CH Korona wdraża projekty skupione na zrównoważonym rozwoju i wspieraniu lokalnej społeczności. W ramach czwartej pracy Koroniastego na klientów CH Korona czekają konkurs ekologiczny, kreatywne warsztaty z kokedamy i inspirujący spacer przyrodniczy po Lesie Sołtysowickim zakończony integracją sąsiedzką. Wydarzenie łączy zabawę z edukacją ekologiczną i praktycznymi działaniami na rzecz środowiska. To idealna propozycja na nadchodzący długi weekend majowy w mieście.

Zielony weekend w CH Korona poprzedzi EKO konkurs, który odbędzie się w dniach 15-24 kwietnia. Uczestnicy będą mieć okazję wygrać atrakcyjne nagrody, takie jak hulajnoga elektryczna oraz piękne rośliny. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy znaleźć kubiki lub plakaty z kodami QR akcji konkursowej rozmieszczone na terenie CH Korona, zeskanować kody i odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące ekologii. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani mailowo, a wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia podczas ekologicznych warsztatów.

Pierwszy dzień zielonego weekendu (27.04) w CH Korona to warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach. Jest to starożytna japońska technika tworzenia naturalnych donic z mchu i ziemi. Warsztaty odbędą się w godzinach 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 i są otwarte dla wszystkich uczestników. Przeprowadzą je edukatorzy z organizacji Dotlenieni.org. Podczas warsztatów nauczymy się, jak samodzielnie stworzyć i pielęgnować kokedamy, które następnie będzie można zabrać do domu.

Co ważne, każdy udział w warsztatach z kokedamy i konkursie EKO to wkład w powstanie nowego lasu w okolicach Wrocławia. Jesienią CH Korona wspólnie z Dotlenieni.org posadzi 1 000 drzew, tworząc nowe, zielone płuca dla naszego miasta i przyszłych pokoleń. W jesiennym sadzeniu będzie mógł wziąć udział każdy klient CH Korona. Szczegóły udziału w akcji podamy po wakacjach na profilu CH Korona na Facebooku.

„Działalność centrów handlowych ma wpływ na otaczające je środowisko. Cieszy fakt, że coraz więcej zarządców tych miejsc działa w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju, angażując się w różnego rodzaju inicjatywy związane z ekologią. Akcja, którą będziemy realizować we współpracy z Centrum Handlowym Korona, zapowiada się wspaniale, bo łączy w sobie zabawę, edukację i działanie na rzecz środowiska naturalnego. Już teraz zachęcam wszystkich do skanowania kodów i brania udziału w konkursie. Z własnego doświadczenia mogę też powiedzieć, że warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach, to wspaniała proekologiczna zabawa dla osób w każdym wieku. Warto zatem znaleźć czas i odwiedzić nasze stoisko warsztatowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej ekologicznej zabawy” – mówi Marek Kołkowski z Dotlenionych.

W niedzielę 28 kwietnia kontynuujemy ekologiczną przygodę spacerem przyrodniczym „Co w KORONAch Lasu Sołtysowickiego piszczy?”. Pod opieką Pani Joanny Pokorny, doświadczonego botanika i ekologa, uczestnicy spaceru odkryją tajemnice lokalnej flory i fauny. Zwieńczeniem spaceru będzie integracja sąsiedzka na łonie natury wraz z poczęstunkiem. Spacer jest organizowany we współpracy z Fundacją Emma oraz Partnerstwem Aktywne Sołtysowice. Jego celem jest uświadomienie mieszkańców Sołtysowic i Wrocławia jak dbać o tereny cenne przyrodniczo oraz doceniać lokalne zasoby naturalne.

Kolejne wspólne spacery już wkrótce. O szczegółach będziemy informować na Facebooku Centrum Korona oraz na stronie internetowej www.centrum-korona.pl/misja-koroniasty.

Działania na rzecz społeczności lokalnej są kluczowym elementem naszej strategii. Chcemy, aby CH Korona było miejscem, które nie tylko oferuje zakupy, ale również inspiruje i edukuje. Realizowana w 2024 roku „Misja: Koroniasty” to nasza odpowiedź na te potrzeby. Każdego miesiąca angażujemy się w różne projekty, które mają realny wpływ na życie naszej społeczności oraz środowisko. W kwietniu kontynuujemy współpracę z Lokalnym Partnerstwem Aktywne Sołtysowice i Fundacją Emma. Rozpoczęliśmy także realizację projektu ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, którego zwieńczeniem będzie posadzenie jesienią 1000 drzew w okolicy Wrocławia” – mówi Justyna Podpora, Asset Manager w Cromwell Property Group, właściciel CH Korona.

Zapraszamy do CH Korona, by razem świętować pasję do ekologii i cieszyć się zielonymi doświadczeniami, które zainspirują do jeszcze większych działań na rzecz naszej planety.

Patronem medialnym akcji prospołecznej i proekologicznej CH Korona „Misja: Koroniasty” jest Radio GRA Wrocław.

Dodatkowe informacje:

Centrum Korona

Centrum Korona to jedno z pierwszych wielofunkcyjnych centrów handlowych w Polsce, gdzie oprócz zakupów można aktywnie spędzić czas w klubie fitness oraz zrelaksować się w strefie kina i restauracji. Całkowita powierzchnia najmu Centrum Korona to 40.000 m2.

Oferta handlowa centrum obejmuje 54 butiki i sklepy średnio powierzchniowe, a głównymi najemcami są: hipermarket Auchan, Cinema City, Fitness Academy oraz sklepy CCC, Decathlon, Rossmann i RTV Euro AGD. Centrum Korona może pochwalić się bogatą ofertą rozrywkową – na terenie obiektu działają: mulitiplex CINEMA CITY oraz kompleks strefy food court z 12 restauracjami i kawiarniami.

Właścicielem Centrum Korona jest Cromwell Property Group Poland. Zarządcą obiektu jest Apsys Polska.

www.centrum-korona.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Orchidea

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl