Znaczenie świętych olejów w religii katolickiej


2017-10-05
W chrześcijaństwie święty olej odnosi się głównie do olejków do namaszczania, które są uważane za nierozerwalną część ordynacji kapłanów, w tym najwyższego kapłana.

W chrześcijaństwie święty olej odnosi się głównie do olejków do namaszczania, które są uważane za nierozerwalną część ordynacji kapłanów, w tym najwyższego kapłana. Jest również używany w celu poświęcenia różnych artykułów religijnych. Mirra jest jednym z najbardziej cenionych olejków święconych.

Zarówno w Nowym jak i w Starym Testamencie można znaleźć odniesienia do tego elementu liturgii. Chrześcijanie używają takich olejów w swoich kościołach, aby symbolizować duchowe odżywianie i wzniesienie. Ponadto, w Psalmach, święty olej oznacza szczęście i pokój. (Informacje dzięki: Holyart)

Głównym celem tych świętych olejów jest namaszczenie przedmiotów i osób. Różne typy olejów są używane do różnych celów.

Typy świętych olejów:

1. Olej chorych: jest to rodzaj świętej oliwy, która jest błogosławiona i wykorzystywana do namaszczania chorych. Zwykle kapłani namaszczają chorych, używając tego oleju podczas Mszy, ale ten rytuał można wykonać wszędzie, jeśli wymaga tego sytuacja. Kapłan prosi o przebaczenie Pana przez narysowanie krzyża na dłoni i czole chorej osoby podczas tego procesu, a tym samym chorzy dostają wystarczającą siłę i moc, aby walczyć ze swoimi dolegliwościami. Uważa się, że święty olej chorych ma możliwość całkowitego uzdrowienia osoby.

2. Olej chrzcielny: olej katechumenów jest powszechnie stosowany podczas sakramentu chrztu. To przede wszystkim oliwa z oliwek, która służy do namaszczania dorosłych i dzieci jako procesu inicjacji chrztu. Ten szczególny proces inicjacyjny jest znany jako obrzęd inicjacji chrześcijańskiej dla dorosłych (RCIA). Inkantacja w trakcie tej procedury oznacza uzależnienie się od siły Boga, aby utrzymać siebie z dala od sił zła. Krótko mówiąc, ten rodzaj świętego oleju jest używany jako tarcza przed ciemnymi siłami i pokusą.

3. Krzyżmo święte: ten rodzaj świętego oleju jest mieszaniną proporcjonalną oleju balsamowego i oliwy z oliwek w przeciwieństwie do innych olejków święconych. Między tymi dwoma balsam oznacza "aromat Chrystusa", a proces namaszczania tym olejem daje błogosławieństwo Ducha Świętego. Ten olej jest również używany w trakcie chrztu, kapłan robi znak krzyża na czole osoby, która ma być ochrzczona namaszczając ją.

Korzyści płynące ze świętych olejów:

Poza namaszczaniem, oleje święte dostarczają również innych korzyści dla wierzących Chrześcijan. To –

A. Uzdrawianie: święty olej chorych może pomóc uporać się z ich chorób i dolegliwości. Mogą Cię umocnić fizycznie i emocjonalnie.

B. Objawienie: będziesz mógł odkryć swoje prawdziwe ja, po pomazaniu tym świętym olejem. Twój proces myślenia będzie jaśniejszy i będziesz w stanie osiągnąć duchową przejrzystość.

C. Wyzwolenie: Namaszczenie świętym olejem wzmocni Twoją wiarę we Wszechmogącego, Twoja mocniejsza wiara pomoże Tobie przejść każde niebezpieczeństwo, które pojawi się w Twoim życiu i wyrzuci z niego złe siły, które pojawią się w Twoim życiu.

Podsumowując, można przypuszczać, że święty olej jest jednym z filarów chrześcijaństwa i narzędziem otrzymywania błogosławieństw Pana.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dawidgrab

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl