Zyxel łączy siły z Lumens, aby oferować proste we wdrożeniu rozwiązania AV over IP


Zyxel łączy siły z Lumens, aby oferować proste we wdrożeniu rozwiązania AV over IP
2023-03-14
Firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, poinformowała dziś, że jej przełączniki zostały w pełni certyfikowane do wdrożeń z innowacyjnymi kamerami IP, nadajnikami i procesorami mediów firmy Lumens Digital Optics Inc.

Integracja przyniesie korzyści firmom typu VAR, integratorom systemów i dystrybutorom z branży audio-wideo, poprzez zapewnienie prostszej obsługi, większego bezpieczeństwa, skalowalności i odporności zarządzanych systemów.

Partnerstwo z Lumens następuje po tym, jak Zyxel w 2020 r. wprowadził tryb sieciowego audio-wideo (Networked AV), aby ułatwić partnerom oferowanie systemów AV do szerokiej gamy instalacji bez kompromisów pod względem wydajności streamingu.

Tryb Networked AV do zoptymalizowanego zarządzania

Instalatorzy bez doświadczenia sieciowego często mają problemy podczas przechodzenia z technologii opartej na HDMI na sieciowe audio-wideo z powodu dziesiątek protokołów używanych w przełącznikach sieciowych. Z pomocą przychodzi im tryb Networked AV firmy Zyxel: jego uproszony kreator instalacji pozwala skonfigurować całą sieć AV over IP w ciągu kilku minut.

Aby uprościć instalację przełącznika sieciowego na potrzeby AV over IP, wyspecjalizowany tryb Networked AV integruje wszystkie najczęściej używane funkcje wymagane w takich środowiskach. Oprócz intuicyjnego kreatora instalacji dostępna jest specjalna konsola, która pokazuje w postaci graficznej informacje o systemie i portach, wykorzystaniu pasma oraz zużyciu energii, ułatwiając administratorom sieci zarządzanie przełącznikiem.

„Zależy nam na tym żeby przejście na sieci IP było tak proste i wydajne, jak to możliwe — powiedział Kell Lin, starszy wiceprezes działu łączności sieciowej w Zyxel Networks. — Nasz tryb Networked AV zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o maksymalnym uproszczeniu skomplikowanej konfiguracji AV over IP. Partnerstwo z technologicznymi liderami branży sieciowego audio-wideo, takimi jak Lumens, pomoże klientom zoptymalizować wdrożenia, żeby mogli skupić się na dostarczaniu najlepszych usług audio i wideo”.

Długoterminowy trend rynkowy

Steven Liang, wiceprezes ds. rozwoju produktów w firmie Lumens, powiedział, że partnerstwo z firmą Zyxel odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie rynku na rozwiązania AV over IP.

„Jako globalny lider branży profesjonalnego audio-wideo, Lumens chce zaoferować użytkownikom niezawodne rozwiązania AV over IP — powiedział Liang. — Przesyłanie sygnałów AV przez infrastrukturę IP jest już rzeczywistością i oczekujemy, że zdominuje rynek w nadchodzących latach. Cieszymy się, że we współpracy z Zyxel Networks będziemy mogli zaoferować rozwiązania IP, które są bezpieczne, przyjazne dla użytkownika i łatwe w zarządzaniu”.

Tryb Zyxel Networked AV jest dostępny w przełącznikach XS3800, GS2220 i XGS2210 od wersji oprogramowania układowego v4.70.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.zyxel.com


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konrad Kotlarski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl