Arch NEWS

Wtorek, 2009-05-5 - karta z kalendarza:

Imieniny: Ireny i Waldemara
Wybierz życzenia imieninowe i wyślij solenizantom: Życzenia i smsy

Najbliższe wydarzenia:

Magia wina. Od pędu winorośli po napój bogów

Data: 2008-11-28 - 2010-03-31

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza na wystawę, na której poznamy historię wina, od najdawniejszych upraw winorośli po współczesną kulturę picia tego trunku. Ekspozycję można zwiedzać od 28 listopada 2009 do 31 marca 2010 roku

Nadesłał:

ap

Śląskie inspiracje krajobrazowe. Michał Cała i Edward Poloczek.

Data: 2009-02-27 - 2009-05-17

Muzeum Śląskie zaprasza na prezentację twórczości dwóch artystów fotografików: Edwarda Poloczka oraz Michała Cały. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 26 lutego 2009 roku o godz. 16.00. Wystawa potrwa do 17 maja 2009 roku. Wejście na wernisaż wyłącznie za okazaniem zaproszenia.

Nadesłał:

ap

Wojciecha Korfantego biografia polityczna

Data: 2009-04-18 - 2009-07-12

Muzeum Śląskie zaprasza od 18 kwietnia do 12 lipca na wystawę przygotowaną z okazji Roku Korfantego. Prezentuje człowieka o niezwykłej osobowości oraz osiągnięcia tego najwybitniejszego polityka polskiego, który wywodził się z Górnego Śląska. Kuratorzy wystawy: J.Racięski i D.Kowalik-Dura

Nadesłał:

ap

Warsztaty dla dzieci w "Galerii malarstwa polskiego po 1945 roku"

Data: 2009-05-05

Muzeum Śląskie zaprasza 5 maja o godz. 16.00 na warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Swoje prace dzieci stworzą wzorując się dziełami Władysława Hasiora. Wstęp 3,5 zł

Nadesłał:

ap

Artykuły z tego dnia:

Mikroprocesory i automatyka

Mikroprocesory i automatyka

2009-05-05

Dzięki nim działają zabawki, odkurzacze, telefony komórkowe, a nawet samochody. Mowa o mikroprocesorach, urządzeniach, bez których rozwój współczesnej techniki byłby niemożliwy. 7 maja Politechnika Gdańska zaprasza na wykład otwarty „Technika mikroprocesorowa w automatyce”.

więcej »
Po e-faktury do LOTOS Paliw

Po e-faktury do LOTOS Paliw

2009-05-05

Z początkiem roku spółka LOTOS Paliw uruchomiła usługę dostarczania faktur drogą elektroniczną. Z tego nowoczesnego i bezpiecznego rozwiązania korzystają przede wszystkim klienci segmentu sprzedaży hurtowej. Od maja są to już 42 firmy.

więcej »
Przygotuj ogród do sezonu letniego

Przygotuj ogród do sezonu letniego

2009-05-05

Majówka już za nami. Teraz szybkimi krokami zbliża się do nas lato, zatem najwyższy czas na przygotowanie ogródków domowych, działek do sezonu.

więcej »

Bilety lotnicze tanich linii w Wirtualnej Polsce - wspólny projekt WP i eSKY.pl

2009-05-05

W Pasażu Turystycznym Wirtualnej Polski można błyskawicznie zarezerwować wycieczkę, wynająć samochód czy kupić bilety lotnicze; od niedawna także tanich linii.

więcej »
Słodki upominek na Komunię

Słodki upominek na Komunię

2009-05-05

Pierwsza Komunia Święta to niezapomnianie wydarzenie duchowe nie tylko dla dziecka, ale także dla całej rodziny. Firma Mieszko, chcąc umilić ten dzień przygotowała okolicznościową serię eleganckich bombonierek.

więcej »
Juventa bliżej III ligi

Juventa bliżej III ligi

2009-05-05

W IV lidze świętokrzyskiej zespół Juventy Starachowice pewnie wyprzedził pozostałe drużyny i jako lider ma pewną przewagę punktową.

więcej »
Piłkarska gorączka ESPN Classic

Piłkarska gorączka ESPN Classic

2009-05-05

ESPN Classic prezentuje niesamowity cykl programów poświęconych piłkarskim rozgrywkom.

więcej »
Walka o fotel lidera - III liga małopolsko-świętokrzyska

Walka o fotel lidera - III liga małopolsko-świętokrzyska

2009-05-05

Jak rozpędzona pcha się do II ligi drużyna Korony II Kielce. Możliwe, że już za kilka te dwie kieleckie drużyny zagrają w tej samej lidze , choć walka o II ligę będzie ciężka.

więcej »
72% wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2009 roku (1.228 szt.)

72% wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2009 roku (1.228 szt.)

2009-05-05

SANYO 72% wzrost sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2009 roku (1.228 szt.), awans na drugie miejsce (z 4 w całym 2008) i 11,5 % udział w rynku – według raportu kalifornijskiej firmy badawczej - Pacific Media Associates

więcej »
Paul Barber, prezes PROPHIX Software w Polsce

Paul Barber, prezes PROPHIX Software w Polsce

2009-05-05

„CPM - zarządzanie wydajnością kluczową inwestycją w czasach ekonomicznej niepewności” Paul Barber będzie honorowym gościem biznesowego lunchu „Zarządzanie wydajnością przedsiębiorstw jako kluczowa inwestycja w czasach ekonomicznej niepewności”.

więcej »
Najpopularniejsze szkodliwe programy kwietnia 2009 wg Kaspersky Lab

Najpopularniejsze szkodliwe programy kwietnia 2009 wg Kaspersky Lab

2009-05-05

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, prezentuje listę szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w kwietniu 2009 r.

więcej »
Prawie pół miliona użytkowników TotalMoney.pl

Prawie pół miliona użytkowników TotalMoney.pl

2009-05-05

Aż 487 315 internautów skorzystało w lutym z internetowej porównywarki produktów finansowych i ubezpieczeniowych TotalMoney.pl. Liczba ta zapewniła porównywarce 11 miejsce w najnowszym rankingu Megapanel PBI/Gemius wśród najpopularniejszych serwisów biznesowych.

więcej »
Czy wiecie, że...

Czy wiecie, że...

2009-05-05

Czy wiecie, że wysłanie aparatu Nikon w przestrzeń kosmiczną przestało być domeną agencji typu NASA czy ESA? Dokonali tego również hiszpańscy studenci, którzy zmodyfikowanego COOLPIXA L10 podwiesili pod balonem meteorologicznym...

więcej »
Uchwyć to, co w oddali

Uchwyć to, co w oddali

2009-05-05

Uchwyć to, co w oddali - nowy uniwersalny adapter do digiscopingu FSB-U1 dla aparatów COOLPIX.

więcej »
Nikon Klub Polska spełnia marzenia

Nikon Klub Polska spełnia marzenia

2009-05-05

Jest nam bardzo miło poinformować, że dzięki pomocy Nikon Klub Polska zrzeszającego miłośników sprzętu Nikon, udało się spełnić marzenie 17-letniej Oli, entuzjastki fotografii i zarazem podopiecznej fundacji "Mam Marzenie" zajmującej się niesieniem pomocy dzieciom dotkniętym ciężkimi chorobami.

więcej »
Nikon Polska głównym mecenasem Fotofestiwalu w Łodzi

Nikon Polska głównym mecenasem Fotofestiwalu w Łodzi

2009-05-05

Nikon Polska po raz kolejny został głównym mecenasem Fotofestiwalu w Łodzi. Tegoroczna, ósma edycja imprezy, odbędzie się w dniach 7-31 maja 2009 r.

więcej »
Nagrody TIPA dla Nikona D3x i Nikona D90

Nagrody TIPA dla Nikona D3x i Nikona D90

2009-05-05

Kolejny rok z rzędu aparaty Nikona zdobyły dwie nagrody TIPA - stowarzyszenia prasy fotograficznej zrzeszającego wiodące w Europie tytuły z 13 krajów.

więcej »
Druga edycja Szkoły Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej i Nikona

Druga edycja Szkoły Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej i Nikona

2009-05-05

Na początku kwietnia br. rozpoczęła się Szkoła Mistrzów Fotografii Gazety Wyborczej i Nikona. To już druga odsłona tego cieszącego się dużą popularnością projektu edukacyjnego, który w zeszłym roku nagrodzony został Brązową Chimerą 2008.

więcej »

"Radość fotografowania" już dostępna z D60

2009-05-05

Przypominamy o promocji lustrzanki D60, która od początku kwietnia sprzedawana jest z książką "Radość fotografowania". Jest to druga edycja podręcznika, rozszerzona i uaktualniona.

więcej »
Barwna promocja COOLPIX

Barwna promocja COOLPIX

2009-05-05

"Zatrzymaj barwy Nikona i wygraj!" - pod takim hasłem ruszyła loteria konsumencka przygotowana przez Nikon Polska, która trwa od 14 kwietnia do 22 lipca br.

więcej »

Wyszukiwarka:


Serwisy tematyczne Archnews


Spis serwisów tematycznych Archnews >>


Kalendarium

Ostatnio dodane artykuły:

Chief Investment Officer (CIO) zarabia nawet 650 tys. dolarów rocznie
Rodzinny kapitał coraz częściej przegrywa bez profesjonalnego zarządzania. Jak wynika z globalnego raportu Family Offices Compensation Survey przygotowanego przez Heidrick & Struggles, wynagrodzenia kluczowych ról w Family Offices osiągają dziś poziomy znane z private equity.

„Kobiece Czwartki” w Galerii Północnej – cykl spotkań wspierających rozwój i dobrostan kobiet „Kobiece Czwartki” w Galerii Północnej – cykl spotkań wspierających rozwój i dobrostan kobiet
Galeria Północna kontynuuje rozpoczęty w 2025 roku cykl „Kobiece Czwartki" - inicjatywę skierowaną do kobiet poszukujących inspiracji, rzetelnej wiedzy oraz przestrzeni do rozmów i budowania relacji.

Nowe rozwiązania Jabra do sal konferencyjnych z serii PanaCast Nowe rozwiązania Jabra do sal konferencyjnych z serii PanaCast
Nowe produkty Jabra – PanaCast 55 VBS, PanaCast SpeakerMic oraz zestawy PanaCast Room Kits – tworzą nową gamę rozszerzalnych rozwiązań do sal konferencyjnych, które zapewniają ujednolicony, skalowalny system do współpracy wideo, dostosowujący się do potrzeb pomieszczenia

więcej »

Najczęściej czytane artykuły:

realme P4 Power 5G oficjalnie – pierwszy na świecie smartfon z potężną baterią 10 001 mAh
realme zaprezentowało dziś w Chinach swój najnowszy smartfon – model P4 Power 5G. Powstanie tak wytrzymałego urządzenia oznacza wkroczenie branży w nową erę energetyczną: użytkownicy zyskują pierwszą na świecie baterię o pojemności 10 001 mAh.

Artystyczne wnętrza w aurze fioletu Artystyczne wnętrza w aurze fioletu
Fiolet i jego ametystowe odcienie wnoszą do wnętrz miks twórczej swobody i łagodności. Mogą być jednocześnie subtelne i wyraziste, odnajdując się w różnorodnej stylistyce.

Wystawa Pająków w Galerii Świdnickiej: zimowa atrakcja dla całych rodzin Wystawa Pająków w Galerii Świdnickiej: zimowa atrakcja dla całych rodzin
Macie w domu małego odkrywcę, który zadaje milion pytań o zwierzęta? Do 14 lutego w Galerii Świdnickiej można odwiedzić Wystawę Pająków, która w prosty i ciekawy sposób przybliża ich niezwykły świat oraz pozwala spojrzeć na te fascynujące stworzenia z zupełnie nowej perspektywy.

Wnętrze łazienki w stylu angielskim - elegancja dawnych czasów Wnętrze łazienki w stylu angielskim - elegancja dawnych czasów
W świecie zmieniających się trendów wnętrzarskich, modnych kolorów i stylów aranżacyjnych, styl angielski w łazience pozostaje symbolem klasy, harmonii, a także luksusu.

Pizza Hut Polska w nowej odsłonie. Feed Good Times!
Pizza Hut Polska co roku otwiera sezon Festiwalem Pizzy, a teraz zmienia komunikację. Nowa wizualizacja jest nowoczesna i bardziej emocjonalna, bo marka chce mówić o radości wspólnego bycia. Feed Good Times.

więcej »
Regulamin, Polityka Prywatności i Polityka Cookies Grupy Kafito