AKA Studio podsumowuje rok w projektowaniu hoteli


AKA Studio podsumowuje rok w projektowaniu hoteli
2023-12-28
Kończący się rok to tradycyjny czas podsumowań. Dla pracowni architektonicznej AKA Studio był on szczególnie intensywny pod względem projektowania hoteli.

Projektowanie hoteli oraz zarządzanie projektami

Skalę przeprowadzonych inwestycji hotelowych w minionym roku najlepiej zobrazują liczby. Pracownia AKA Studio w 2023 roku zaprojektowała wnętrza dla dziesięciu hoteli w pięciu krajach. Ich łączna powierzchnia to aż 36.491 m², co przekłada się na 1146 pokoi i obejmuje 2498 m² przestrzeni wspólnej, jak lobby czy restauracje. „To był niezwykle udany rok, szczególnie pod względem projektowania hoteli. Wzięliśmy udział w wielu konkursach z zaproszenia inwestorskiego, które przyniosły realizacje w tym roku oraz otwierają drogę do kolejnych w 2024 roku” – komentuje arch. Agata Łapuchowska, współwłaścicielka pracowni. „Bardzo nas cieszy, że również nasi stali inwestorzy wracają do nas po kolejne projekty, ufając naszemu profesjonalizmowi i znajomości rynku hotelarskiego, ale również rzetelności i terminowości przygotowywanych przez nas projektów” – dodaje arch. Karolina Kowalik, współwłaścicielka pracowni. W 2023 roku znacznie powiększył się zespół pracowni, do którego dołączyły osoby z dużym doświadczeniem w projektowaniu hoteli. Ich kompetencje pozwalają jeszcze lepiej dopasować projekty do potrzeb i wymagań inwestorów. Współpraca z inwestorami w wielu wypadkach obejmowała również usługę Project Managament, która obejmuje kompleksowe pakiety zarządzania inwestycją hotelową od organizacji koncepcji przez realizację, aż do otwarcia hoteli i ich rozliczenia. Zespół Project Managmentu zarządzał w tym roku powierzchnią 13.178 m2, co przekłada się na: jeden nowy hotel w trakcie budowy oraz modernizacje istniejących hoteli w zakresie pokoi i części wspólnych wraz z konferencyjnymi.

 

Konsulting w dziedzinie HoReCa

Ogromne doświadczenie AKA Studio w dziedzinie projektowania hoteli oraz doskonała znajomość tej branży na rynku polskim i europejskim zdecydowały o poszerzeniu działalności pracowni o usługę wielopoziomowego konsultingu w dziedzinie HoReCa. Usługa ta polega na pomocy i doradztwie dla inwestorów, którzy rozpoczynają przygodę z wymagającym rynkiem hotelowym. Obejmuje ona m.in. znalezienie odpowiedniej działki, zbudowanie biznesplanu, opracowanie finansowego studium wykonalności projektu, a nawet pomoc w znalezieniu i wyszkoleniu odpowiedniego personelu. „Nie tylko wdrażamy koncepcje już istniejących marek hotelowych, ale również tworzymy całkowicie nowe, odpowiadające na zapotrzebowanie rynku i wprowadzające hotelarstwo w stronę jeszcze większej personalizacji i unikalności oferty” – mówi arch. Karolina Kowalik. „Przeprowadzamy szczegółowy audyt rynku i doradzamy, czy ma on potencjał inwestorski oraz w jakim kierunku powinien się rozwijać. Rozważamy, jaki rodzaj hotelu ma uzasadnienie biznesowe i jakie standardy powinien spełniać. Podchodzimy do tego procesu także od strony kreatywnej, proponując nazwę czy identyfikację wizualną, elementy składające się na tożsamość danego obiektu” – dodaje arch. Agata Łapuchowska.

 

Rok 2023 był dla AKA Studio czasem wyzwań, ale też i sukcesów. Wzrost liczby projektów, rozwijająca się współpraca z inwestorami oraz ekspansja na nowe rynki potwierdzają, że zaangażowanie oraz całościowe i innowacyjne podejście przynoszą zamierzone efekty. www.studioaka.pl

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

michalnowicki

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl