Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica zarządza procesami uczelni na bazie danych Oracle
W Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zakończyło się wdrożenie opartego na bazie danych Oracle systemu Uczelnia.XP, autorskiej aplikacji firmy Partners in Progress.
System Uczelnia.XP to zintegrowane rozwiązanie do kompleksowego wspierania procesu dydaktycznego w uczelni. Pozwala on na obsługę kształcenia w różnych formach i na różnych poziomach, wspiera pracę administracji uczelni, zapewnia także wymianę informacji pomiędzy nauczycielami akademickimi i studentami.
Najważniejsze cechy systemu Uczelnia.XP to gromadzenie danych w centralnej bazie i jednorodna obsługa wszystkich procesów związanych z kształceniem oraz planowaniem i organizacją dydaktyki.
Zaletą tego oprogramowania jest możliwość rozwoju zgodnie z rosnącymi potrzebami Uczelni. Przykładem może być wdrożenie w AGH, gdzie zaimplementowano szereg nowych funkcji - np. generowanie dedykowanych dla Uczelni raportów i wydruków niezbędnych w procesie kształcenia oraz możliwość wprowadzania ocen przez wykładowców w wirtualnej uczelni i udostępnienie ich podglądu studentom
System Uczelnia.XP jest oferowany przez firmę Partners in Progress od 1995 roku i został początkowo napisany na platformie MS SQL Server. W odpowiedzi na oczekiwania dużych uczelni, mając na uwadze wzrost wydajności i bezpieczeństwa, opracowano także wersję systemu na bazie danych Oracle.
"Uczelnia.XP, to nasz najważniejszy produkt, system który powstał w ścisłej współpracy z wieloma polskimi uczelniami wiodącymi w zakresie informatyzacji zarówno sfery administracyjnej jak i dydaktycznej uczelni" - komentuje Radosław Cichoń, Dyrektor Działu Wdrożeń firmy Partners in Progress. "System ten ma obecnie w całym kraju ponad 60 instalacji, będąc w swojej kategorii liderem na polskim rynku IT. Ostatnie ukończone wdrożenie, to opisywany projekt w AGH, obecnie trwają prace wdrożeniowe w dwóch kolejnych uczelniach wyższych. Oferujemy naszą aplikację zarówno na platformie MS SQL, jak też w wersji na Oracle Database, którą uczelnie wybierają coraz częściej, pragnąc zapewnić sobie najwyższego stopnia bezpieczeństwo danych, wysoką dostępność oraz szybkość działania".
Nadesłał:
Oracle
|