Akcesoria, które musisz mieć


Akcesoria, które musisz mieć
2024-07-26
Często o tym, czy dane meble spełniają swoją funkcję decyduje nie to, jak wyglądają, ale to… co mają w środku. Zobaczcie nowoczesne akcesoria meblowe, które są bardzo pomocne w codziennych zadaniach i mogą znacząco poprawić komfort Waszego życia.

Wybierając meble do domu zazwyczaj kierujemy się głównie względami estetycznymi. Zwracamy uwagę na formę, kolor, wzór okleiny. Zastanawiamy się, czy będą pasować do aranżacji wnętrza i naszego stylu życia. W drugiej kolejności sprawdzamy względy praktyczne: specyfikę dostępnych w ramach danej kolekcji szaf i szafek, ich wymiary i warianty. Dopasowujemy meble do przestrzeni, którą chcemy zagospodarować.

W obu tych krokach koncentrujemy się na tym, co jest na zewnątrz mebli. Rzadko natomiast zdajemy sobie sprawę, że z uwagi na funkcjonalność, równie istotne jest to, co kryje się w ich środku. Mamy tu na myśli okucia i akcesoria meblowe, które warunkują komfort użytkowania. Czy drzwiczki i szuflady otworzą się lekko i cicho, czy w pełni wykorzystamy powierzchnię przechowywania, czy w końcu wygodnie będzie codziennie korzystać z zabudowy? Zwłaszcza w kuchni, łazience, garderobie i spiżarni.

Czym są akcesoria meblowe?

- Za akcesoria meblowe uznaje się wszystkie mechanizmy i stelaże, które montuje się wewnątrz mebli. Ich oferta w ostatnich latach uległa olbrzymiej zmianie i obejmuje dziś szereg rozwiązań mających na celu ułatwienie wykonywania codziennych czynności. Dobrym przykładem są szuflady. Od najprostszych form wysuwanych „skrzynek” z drewna czy płyty, przeszliśmy do dopracowanych systemów oferujących nieporównywalnie większy komfort użytkowania z rozwiązaniami takimi jak: pełny wysuw, miękki dociąg i push to open, z większym udźwigiem oraz z personalizowaną organizacją wewnętrzną w postaci organizerów, wkładów i relingów. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.

Jakie akcesoria meblowe mamy do wyboru?

Na jakie akcesoria meblowe warto zwrócić uwagę i zastosować we własnym domu? Z pewnością m.in. na wspomniane wyżej szuflady. Te z linii PURO czy Ultra Box marki REJS pozwalają zorganizować i dolne szafki kuchenne, i całkiem wygodną spiżarkę. Sprawdzą się w biurach, garderobach i łazienkach. Dostępne są w wielu wymiarach, dzięki czemu łatwo je dopasować do zabudowy i do specyfiki rzeczy, które zamierzamy w nich przechowywać.

Bardzo przydatne są również systemy cargo – czyli pakowne półki i kosze, które można wysunąć z szafki na wytrzymałych systemach jezdnych. Oferta REJS obejmuje modele przeznaczone do różnych zdań, o różnych rozmiarach i w różnych wariantach. Dzięki dostępności modeli o szerokości zaledwie kilkunastu centymetrów (Cargo Mini Boczne), możemy wygodnie zagospodarować bardzo wąskie przestrzenie. Z kolei wysokie cargo pozwala zorganizować spiżarnię nawet w niewielkiej kuchni. W ofercie REJS znaleźć można systemy ażurowe z drutu – linia Classic lub z dnem pełnym – linie Evo czy wspomniana wcześniej PURO. To zróżnicowanie pozwala optymalnie dopasować zabudowę do własnych potrzeb i preferencji.

Specyficzną odmianą cargo są cornery, które zaprojektowane zostały z myślą o dolnych szafkach narożnych. Do wyboru są m.in. specjalnie wyprofilowane półki oparte na wysuwnych ramionach Corner Optima, a także dwupoziomowe dwuczęściowe półki i kosze zamocowane na stelażach m.in. Corner Comfort, Corner Space i Corner Space Plus. W zależności od modelu dostępne są w wariantach ażurowych lub z dnem pełnym. Niektóre możemy wysunąć z szafki w pełni, inne częściowo.

Systemy dla środowiska

Ci, którzy dbają o środowisko z pewnością docenią systemy do segregacji odpadów. Zestawy pojemników, które umieścić możemy w gotowych wysokich szufladach (PRAKTIKO), ale również na oddzielnych wysuwanych stelażach (JC, Variant MULTI czy SEGREGO) z pewnością ułatwią dzielenie śmieci na frakcje. Zwłaszcza, że systemy te dostępne są w różnych konfiguracjach. Sami dobieramy liczbę i wielkość koszy w zależności od tego, ile jakich odpadów generujemy.

Innym wartym uwagi rozwiązaniem są systemy przeznaczone do łazienki – np. kosze na bieliznę. Do wyboru jest tu cała gama rozwiązań, które ułatwią przygotowanie prania – ażurowe kosze montowane na uchylnym froncie (np. z linii Variant MULTI), kosze wysuwane jak szuflady, a nawet takie, które obejmują dwa pojemniki – na odzież jasną i ciemną.

Z myślą o komforcie ruchu

Z punktu widzenia wygody i komfortu użytkowania, olbrzymie znaczenie mają również rozwiązania, które są najmniej widoczne i najczęściej lekceważone – okucia, a zwłaszcza prowadnice i zawiasy. I tu do wyboru mamy mechanizmy o różnych funkcjach i innowacjach.

Zawiasy REJS – dla przykładu – dostępne są w ramach linii Basic, Regular i Expert. Obejmują modele do różnych szafek: najczęściej stosowane zawiasy nakładane (standardowe szafki z frontem zakrywającym korpus), ale również rzadziej wykorzystywane, a przecież potrzebne zawiasy bliźniacze (gdy 2 fronty dzielą wspólny korpus), wpuszczane (gdy fronty położone są wewnątrz korpusu), kątowe i równoległe (do szafek narożnych), a także z szerokim kątem otwierania. Wybrane modele wyposażone są miękki dociąg, łatwiej je montować (technologia click-on) i łatwiej regulować w 3 płaszczyznach (na mimośrodzie).

Nie mniej ważne są prowadnice i systemy jezdne. To dzięki nim szuflady i cargo wysuną się miękko, cicho i lekko, a następnie – wrócą na swoje miejsce i dzięki miękkiemu dociągowi – delikatnie i dyskretnie się domkną. Równie wygodny – zwłaszcza w kuchni jest system push to open, który oferują wybrane modele prowadnic REJS. Dzięki niemu szuflady łatwiej otwierać – wystarczy lekkie naciśnięcie frontu, by nawet w pełni obciążona szuflada sama się otworzyła.

Warto pamiętać, że akcesoria meblowe najlepiej wybrać już na etapie projektowania zabudowy. Jednakże, nawet w już istniejących meblach wiele z nich z powodzeniem można zastosować, by korzystać z udogodnień jakie oferują.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tk

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl