Atrakcje Gór Sowich


Atrakcje Gór Sowich
2012-08-13
Zbliżająca się jesień to idealny wręcz czas, by zacząć myśleć o jesiennych wypadach w góry. Część osób ma swoje ulubione regiony, które co roku odwiedza, ale jeśli ktoś jeszcze nie wie, dokąd wybrać się na wypoczynek to polecam Sudety.

Przepiękne są zwłaszcza wczesną jesienią, na przełomie września i października, kiedy to pogoda pozwala na przyjemne spacerowanie po górskich szlakach, a rewelacyjne kolory jesieni czynią z tych spacerów naprawdę wyjątkowe przeżycia estetyczne.

Region Karkonoszy ze swym najwyższym szczytem- Śnieżką oraz ze Szklarską Porębą i Karpaczem nie potrzebuje reklamy, bo kto nie słyszał o tych miejscach. Ale nie wiele osób zdaje sobie sprawę, jak piękne i ciekawe są Rudawy Janowickie, Góry Stołowe czy Góry Sowie.

Te ostatnie polecam zwłaszcza tym, którzy nie są zbyt wprawieni w przemierzanie szlaków górskich. Dodatkowym atutem jest brak tłumów na szlakach, dzięki czemu wędrując po tych górach można naprawdę odpocząć i nacieszyć się przebywaniem w otoczeniu fantastycznej przyrody. Najwyższym szczytem Gór Sowich jest Wielka Sowa, której wysokość wynosi 1015m n.p.m. Rozpoczynając zdobywanie szczytu od strony Sokolca mija się po drodze dwa schroniska – pierwsze „Pod Orłem” położone na wysokości 875m n.p.m., drugie schronisko „Sowa” położone jest pod szczytem, na wysokości 900m n.p.m. Obydwa oferują miejsca noclegowe, a także gastronomię. Na samym szczycie znajduje się wieża widokowa, na którą naprawdę warto wejść- gwarantuje ona widoki zapierające dech w piersiach, zwłaszcza przy ładnej pogodzie.

Sporo niezwykłych atrakcji znajduje się w miejscowościach Gór Sowich. Wystarczy wspomnieć o podziemnym obiekcie „Riese” pochodzącym z okresu II wojny światowej, stanowiący największy tego typu obiekt na Dolnym Śląsku, który zlokalizowany jest wokół miejscowości- Walim, Sokolec, Głuszyca, na stokach gór Włodarz i Soboń.

Góry Sowie są są niezwykłe przepięknym i urokliwym miejscem,a ich największą zaletą jest fakt, iż należą do pasma, które nie zostało zniszczone przez masową turystykę.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dolny Śląsk atrakcje
http://moj-dolnyslask.com.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl