Barracuda prezentuje, w jaki sposób ewoluują ataki na pocztę e-mail


2021-08-06
Badanie przeprowadzone przez firmę Barracuda prezentuje, w jaki sposób ewoluują ataki na pocztę e-mail i kto jest na nie najbardziej narażony Nowy raport pokazuje, że wszyscy pracownicy, nie tylko kadra kierownicza, muszą być przygotowani na ataki typu spear-phishing

Najważniejsze informacje:

 

·        Przeciętna organizacja jest rocznie celem ponad 700 ataków wykorzystujących socjotechnikę.

·        77% ataków na biznesową pocztę e-mail (BEC) jest wymierzonych w pracowników spoza działów finansowych i zarządu.

·        W 43% ataków phishingowych sprawcy podszywają się pod firmę Microsoft.

 

Firma Barracuda, zaufany partner i wiodący dostawca chmurowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, przedstawia raport dotyczący ewolucji ataków phishingowych i tego, kto jest najbardziej narażony na ataki tego typu. Najnowszy raport, zatytułowany Spear Phishing: najważniejsze zagrożenia i trendy cz. 6 Przegląd zmieniających się metod napastników oraz potencjalnych ofiar, pokazuje najnowsze metody stosowane przez cyberprzestępców w atakach typu spear-phishing oraz strategie obrony, które należy wdrożyć, aby chronić swoją firmę.

Pełen raport jest dostępny pod adresem: https://www.barracuda.com/spearphishing-vol6

 

Raport zawiera analizę aktualnych trendów w atakach typu spear phishing, stanowisk najczęściej narażonych na ataki oraz nowe metody jakich używają napastnicy do omijania systemów bezpieczeństwa. Raport omawia również najlepsze praktyki i technologie, które organizacje powinny wdrożyć w celu ochrony przed atakami tego typu.

 

Trendy dotyczące ataków

Od maja 2020 r. do czerwca 2021 r. badacze z firmy Barracuda przeanalizowali ponad 12 milionów ataków phishingowych i socjotechnicznych przeprowadzonych na ponad 3 miliony skrzynek pocztowych należących do ponad 17 000 organizacji. Raport pokazuje, że:

 

·        1 na 10 ataków socjotechnicznych to atak na firmową pocztę e-mail.

·        W 43% ataków phishingowych sprawcy podszywają się pod firmę Microsoft.

·        Przeciętna organizacja jest celem ponad 700 ataków socjotechnicznych rocznie.

·        77% ataków BEC jest wymierzonych w pracowników spoza działów finansowych i zarządów.

·        Przeciętny prezes generalny otrzyma 57 ukierunkowanych ataków phishingowych w ciągu roku.

·        1 na 5 ataków BEC jest wymierzonych w konta pracowników na stanowiskach sprzedażowych.

·        W pracowników IT wymierzonych jest średnio 40 ukierunkowanych ataków phishingowych rocznie.

 

„Cyberprzestępcy są coraz bardziej podstępni. Szukając słabego ogniwa w firmie coraz częściej atakują pracowników spoza działów finansowych i zarządów” – powiedział Don MacLennan, SVP, Engineering & Product Management, Email Protection, Barracuda. „Atakowanie pracowników niższego szczebla pozwala łatwiej wkraść się do firmy i dopiero z wewnątrz zaatakować bardziej wartościowe cele. Dlatego tak ważne jest zapewnienie ochrony i szkoleń wszystkim pracownikom – a nie tylko tym, którzy wydają się najbardziej narażeni na ataki”.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SolskiComms

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl