Biznes na licencji – co można zyskać?


2012-05-07
Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w branży lingwistycznej, która cieszy się niesłabnącą popularnością, wcale nie musi być związane z wysokimi kosztami. Bardzo dobrym rzwiązaniem dla osób szukających swojego miejsca na rynku pracy jest wykupienie licencji oferowanych przez uznane marki.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w branży lingwistycznej wcale nie musi oznaczać konieczności otwarcia własnej szkoły językowej. Możemy zacząć od wynajmu sali, organizując zajęcia pozalekcyjne. Aby wzbudzić zaufanie potencjalnych partnerów biznesowych warto działać w oparciu o licencję znanej marki. Wstępna opłata licencyjna przy podpisaniu umowy waha się między 3 tys. a 5 tys. złotych. Co daje nam takie rozwiązanie?

- Szkoła językowa udostępnia swój program, materiały dydaktyczne, pomoce naukowe oraz zapoznaje licencjobiorcę z tajnikami danej metody nauczania. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub wzbogacić własną działalność gospodarczą związaną z nauczaniem języków obcych. Licencjodawca oferuje także know how z zakresu rozwijania biznesu jakim jest nauczanie języków obcych. Tak więc z jednej strony jest to koncepcja i organizacja metodyczna szkoły, a z drugiej - organizacja i zarządzanie biznesem jakim jest szkoła językowa. Prowadzenie swojego biznesu w oparciu o uznane już w branży metody na pewno wpłynie pozytywnie na wzrost wiarygodności licencjobiorcy - radzi Monika Ferreira, Właściciel Dyrektor Zarządzająca MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE, sieci szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży, rozwijanych poprzez franczyzę i sprzedaż licencji.

Poszukując odpowiedniego rozwiązania licencyjnego, warto dokonać uprzedniej analizy segmentu rynkowego pod względem zapotrzebowania na dane usługi. Wciąż brakuje innowacyjnych ofert, które pozwolą na wykazanie mierzalnych efektów umiejętności językowych wśród najmłodszych oraz takich, które wyjdą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży tj. kursy przygotowujące do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych czy certyfikatów językowych.

Należy wziąć też pod uwagę, że branża językowa charakteryzuje się dużym rozdrobnieniem i konkurencyjnością. Z tego powodu coraz ważniejsza staje się umiejętność wyróżnienia się na tle innych atrakcyjną ofertą programową, wykorzystującą nieszablonowe rozwiązania. Wybór odpowiedniego licencjodawcy często decyduje o sukcesie przedsięwzięcia.

Własna działalność związana z nauczaniem języków obcych wcale nie musi łączyć się z ryzykiem i koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Warto rozważyć kierunek naszej kariery zawodowej, związanej z nauczaniem języka obcego w oparciu o licencję. Sprawdzony i innowacyjny pomysł biznesowy to prawdziwa gwarancja sukcesu.

Iwona Suwara


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katal

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl